چرا به کفپوش آنتی استاتیک نیاز داریم؟

اجبار فقدان الکتریسیته ساکن در کف برای مناطقی مانند اتاق عمل بیمارستان یا محل تولید کارخانه ها که مجهز به تجهیزات الکترونیکی پیشرفته و گران هستند، وجود دارد. علاوه بر این ، در برخی موارد ، استفاده از سطح آنتی استاتیک ضروری است – به عنوان مثال ، کفپوش انبارهای دارای مواد قابل اشتعال و مواد منفجره برای مصارف ایمنی از آتش سوزی باید از موادی باشد که مقاومت زمینی کمتر از ۱۰ مگاوات را فراهم کند.

چه مکان هایی نیاز به کفپوش آنتی استاتیک دارند

امروزه، بسیاری از سازندگان مشغول توسعه پوشش های آنتی استاتیک ساکن هستند. طیف گسترده ای از چنین موادی که می تواند برای کف اتاق ها استفاده شود:

 • کدام یک برای ذخیره و تولید مواد زیان بار تمایل دارند
 • کارخانه های صنایع نیمه هادی
 • آزمایشگاه ها و سایر امکاناتی را که می تواند برای اهداف پزشکی مورد استفاده قرار گیرد ، یا تعداد زیادی از ابزارآلات الکتریکی را شامل شود
 • سالن های فرودگاه
 • در کدام یک از نوار نقاله برای کنترل الکترونیکی کفپوش استفاده می شود
 • انواع کفپوش های آنتی استاتیک مدرن

  کفپوش آنتی استاتیک مدرن پلیمری دارای ساختاری چند لایه هستند.  لایه اول ماسه سیمان یا پایه بتونی با دقت تهیه شده است. سپس ، روکش آغازگر اپوکسی. این لایه به نوار مسی چسبنده – جمع کننده ای وصل شده است. لایه رسانای میانی لایه ای از اپوکسی با گرافیت پرکننده رسانا است.  ترکیب اپوکسی نیز به عنوان یک لایه تزئینی اعمال شده و به پایان می رسد.

  استفاده از سرامیک آنتی استاتیک مخصوص که شکل کاشی دارند ارزان تر از پلیمر خواهد بود.  این ماده از دوام و عایق های نسبتاً خوبی برخوردار است، با محیط زیست سازگار و در برابر سایش مقاوم است.  تنها ضرر این نوع پوشش این است که در برابر ضربه مقاومت کمی دارد.

  لینلیوم تجاری آنتی استاتیک

  به هر حال ، لینلیوم تجاری نیز می تواند یک پوشش آنتی استاتیک باشد. این روکش از جنس PVC بوده و دارای خواص کاملاً مشخصی است که آن را موادیل داده و از آن برای ایجاد کف رسانا استفاده می شود. چنین کاشی دارای عناصر رسانا و لایه محافظ فوقانی و پایینی است. این چیدمان بهترین عملکرد الکتریکی را برای کل ضخامت مواد پوشش می دهد که بارها را جذب کرده و سپس توزیع آنها را در سطح کف تسهیل می کند. این کار به طور قابل توجهی چگالی ولتاژ استاتیک را در مکانی مشخص کاهش می دهد و به موادیل بهینه یک لایه سطحی کمک می کند.