سیستم‌های پوشش صنعتی در سوله و انبارها که متناسب با ویژگی‌های هر پروژه رنگ‌آمیزی مشخص شده‌اند و باید توسط یک پیمانکار رنگ آمیزی صنعتی واجد شرایط اعمال می‌شوند، طبق اطلاعات محصول، ماندگاری بیشتری نسبت به رنگ‌های معمولی دارند. اما مانند هر سیستم رنگ دیگری، پوشش‌های صنعتی نیز نیاز به تعمیر و نگهداری روتین دارند.

به طور خلاصه، طول عمر و چرخه نگهداری پوشش‌های صنعتی در یک سوله یا انبار صنعتی به عوامل محیطی و شرایط عملیاتی خاص هر تاسیسات بستگی دارد. علاوه بر در نظر گرفتن طول عمر پوشش‌های صنعتی در رابطه با تمام عناصری که می توانند بر عملکرد پوشش تأثیر منفی بگذارند، یک پیمانکار نقاشی صنعتی معمولاً قبل از توصیه هر گونه تعمیر و یا عملیات رنگ آمیزی به پنج عامل توجه می کند. این موارد به شرح زیر است:

  1. اوضاع کلی پوشش

دماهای بالا، سطوح بالا رطوبت، آلاینده‌ها و مواد شیمیایی مختلف که در محیط‌های صنعتی استفاده می‌شوند، در نهایت بر روی هر سیستم پوششی تاثیر می‌گذارند. با گذشت زمان، تمام پوشش ها شروع به نشان دادن علائم قابل مشاهده زوال، مانند محو شدن رنگ‌ها، ترک خوردن و پوسته شدن می کنند.

هنگامی که سیستم‌های پوشش شروع به خراب شدن می کنند، نمی توانند سطح حفاظت مورد نیاز برای حفظ یکپارچگی زیرلایه را فراهم کنند. برای جلوگیری از آسیب های زیاد، عملیات رنگ آمیزی مجدد باید در اولین نشانه های خرابی، قبل از پایان عمر سیستم پوشش توسط یک پیمانکار صنعتی مجرب انجام شود.

  1. علائم یک پوشش کف خراب در سوله

در یک سوله صنعتی، پوشش‌های کف به همراه خطوط مربوطه چهار عملکرد مهم را انجام می دهند:

– محافظت از بسترها در برابر تخریب مکانیکی، شیمیایی و محیطی؛

– به متخصصان مشاغل اجازه می دهد تا فضا را بهتر سازماندهی و استفاده کنند.

– با نشان دادن راهروها، علامت گذاری راهروها و جلب توجه به خطرات، محیط کار ایمن تر را ترویج دهید.

– بهبود جذابیت‌های محل بصری محل کار

علاوه بر سایش سطح، سایر نشانه‌های زوال که نیاز به بروزرسانی پوشش کف را نشان می‌دهد شامل کریستالیزاسیون نمک، ترک خوردن و پوسته شدن بتن است. کفپوش‌های صنعتی که به صورت دوره‌ای با محصولات کافی نگهداری می شوند بهترین گزینه برای تاسیسات صنعتی هستند.

  1. تخریب سطوحی خارجی

محو شدن رنگ، پوسته شدن رنگ، کریستالیزاسیون و ترک‌های مویی از جمله نشانه‌هایی است که نشان می دهد سوله صنعتی شما می تواند از رنگ آمیزی جدید بهره مند شود.

صرف نظر از علل زمینه‌ای و میزان آسیب، این مشکلات بیش تر از مسائل بصری اهمیت دارند. در صورت عدم رسیدگی، عوارض بیشتری مانند نفوذ آب، تشکیل کپک و آلودگی شدید به آفات ممکن است رخ دهد.

  1. لکه‌های آب یا کپک در حال رشد بر دیوارهای داخلی سوله

تجمع آب، تراکم و رطوبت در داخل دیوارها معمولاً منجر به آسیب شدید می شود.

آسیب رطوبتی می تواند ویرانگر باشد به ویژه اغلب اثرات نامطلوب زیادی از جمله لکه‌های ماندگار، رشد قارچ‌ها و شکست زودرس رنگ دارد. برای جلوگیری از تمامی این مشکلات، یک پیمانکار باتجربه رنگ آمیزی صنعتی همواره در حین بازرسی به لکه های آب، نشتی، چکه‌ها و سایر علائم نفوذ آب توجه می کند. در صورت آسیب رطوبتی، باید قبل از آماده سازی دیوار و اعمال رنگ، علت اصلی مشکل شناسایی و رفع شود.

  1. سطوح خورده شده یا زنگ زده

دیواره‌های فلزی یک گزینه محبوب برای سوله‌های صنعتی است.

اگر سوله شما دارای روکش فلزی است که نشانه‌های خوردگی یا زنگ زدگی را نشان می‌دهد، ساده‌ترین راه برای بازگرداندن آن به حالت اولیه و اطمینان از ماندگاری آن برای سال‌های آینده، استخدام یک پیمانکار رنگ‌آمیزی صنعتی معتبر است.

با توجه به ملاحظات بسیار، بهترین راه برای تعیین زمان رنگ آمیزی مجدد انبار، مشورت با یک پیمانکار باتجربه نقاشی صنعتی، مانند پیمانکاران نقاشی شرکت آریا سطح تهران است. در طول سال‌ها، شرکت ما به یک انتخاب پیشرو برای مشتریان و اجرا با کیفیت بالا از طیف گسترده‌ای از سیستم‌های پوشش تبدیل شده است. برای شروع نقاشی صنعتی خود، با ما تماس بگیرید.