همانند هر نوع کفپوش دیگری، کفپوش آنتی استاتیک نیز شرایط خاصی برای تمیزکردن و نگهداری دارد. در این مقاله به نحوه نگهداری از کفپوش آنتی استاتیک اشاره خواهیم کرد.

نگهداری از کفپوش آنتی استاتیک

تخلیه الکترو استاتیک (ESD):

تجهیزات الکترونیکی حساس و مدار تجهیزات الکترونیکی، می توانند در اثر تخلیه الکترو استاتیک (ESD) آسیب دیده یا از کار بیوفتند.

همچنین اگر در مناطقی که خطر انفجار هست، مواد قابل اشتعال یا مواد منفجره باشد، ESD ذخیره شده  تهدیدی جدی خواهد بود.  ESD عمدتا توسط اثرات نامطلوب ایجاد می شود که در هر کجا اصطکاک ، مالش، کشیدگی، خراشیدن، پیمایش، جداسازی و برش مواد رخ دهد، ایجاد می شود.

یک مثال ساده و کلاسیک فقط قدم زدن بر روی انواع خاصی از فرش ها ، با نوع خاصی از کف کفش برای به وجود آمدن یک جرقه و شوک استاتیکی هنگام لمس دستگیره در کافی است. فرآوری و تولید صنعتی گیاهان، کارخانه، کارگاههای آموزشی و حتی کف اتاق عمل بیمارستان، مکانهای اصلی برای ساخت الکترواستاتیک هستند، حتی با قدم زدن ساده در تمام سطوح کف، بدون نیاز به وجود فرش الکتریسیته ساکن ایجاد می شود.

منطقه حفاظت شده الکترواستاتیک (EPA):

با استفاده از کفپوش آنتی استاتیک می توانید یک منطقه کنترل و محافظت شده و پایدار(EPA) در برابر الکترواستاتیک ایجاد کنید که از تأسیسات، منطقه و وسایل الکترونیکی در برابر فعالیت الکترواستاتیکی محافظت می کند. و اینکار در سطح زمینی با استفاده از کفپوش های آنتی الکتریسیته ساکن که یک کفپوش رزین بدون درز است و برای کنترل الکتریسیته ساکن طراحی شده، انجام می گیرد.

سیستم کفپوش آنتی استاتیکی جمهوری چک:

کفپوش های آنتی استاتیک که ما تولید می کنیم ، قرار داده و بکار می بریم ، صفحه های اپوکسی با یک سطح صاف یا بدون لغزش با ضخامت 4-2 میلیمتر و از نظر الکترواستاتیک رسانا هستند و مقاومتی OHL بین 106-104 دارند.

سیستم های کفپوش آنتی استاتیک ما شامل یک لایه سطح صاف و رسانا می باشد که می تواند بارهای الکترواستاتیک را منتقل کند یا به دام بیانداز و همچنین از تعداد زیادی فیبرهای کربنی موادیل شده که با رسانایی کافی خود در صورت نیاز می توانند با انفجار مقابله کنند. کف های آنتی استاتیکی که ما تولید و اعمال میکنیم می توانند ESD را دفع یا کنترل کنند و گاردی امنیتی برای تجهیزات الکتریکی ظریف و محیط اطراف در برابر تخلیه بار الکتریکی استاتیک ایجاد کند.

سیستم های کفپوش آنتی استاتیک دارای کفپوش هایی آنتی استاتیک با کارایی بالا می باشد که همچنین مقاومت عالی در برابر مواد شیمیایی و مشخصات آنتی لغزش برای پاسخگویی به تمام نیازهای تخصصی مرتبط با صنایع تولیدی و پردازشی دارند.

انتخاب نوع راه حلی از نوع کفپوش آنتی استاتیک بستگی به میزان استاتیکی که به طور بالقوه می تواند ایجاد شود و همچنین حساسیت تجهیزات داخل آن مکان بستگی دارد.

مزایای اصلی سیستم کفپوش های آنتی استاتیک:

کنترل تخلیه استاتیک:

هدف اصلی از کفپوش آنتی الکتریسیته ساکن ، کمک به کاهش ، کنترل و جلوگیری از تخلیه الکترواستاتیک – ESD است و استفاده از آن مخصوصاً برای صنایعی که استاتیک می تواند برای  تجهیزات حساس و حتی کارکنان خسارت ایجاد کند، مهم است. کفپوش های آنتی الکتریسیته ساکن تخلیه بار استاتیک را کنترل ، محدود و محافظت می کنند.

کفپوش های آنتی استاتیک محبوب هستند:

سیستم های کفپوش آنتی استاتیک ما کفپوش هایی هستند که تا ابد عمر کرده و از نظر زیبایی شناختی مطلوب هستند.

نیاز کم به نگهداری:

اعمال و نصب و نگهداری از کفپوش های آنتی استاتیک بسیار ساده است چرا که میتوانند حتی بر روی کفپوش هایی که الان دارید هم قرار بگیرند به راحتی درزگیری شده و از درون بین کفپوش اصلی و محصول سیستم کفپوش ما قفل شوند.

به راحتی تمیز می شوند:

تمیز کردن کفپوش های آنتی استاتیک بسیار مهم است زیرا آلودگی ها و مواد پسماند میتوانند اثر گذاری کفپوش را تحت تاثیر قرار دهند.

ما تمام ساختارها و ملزوماتی که ممکن است برای تمیزکاری صحیح و سریع نیاز داشته باشید را برای رسیدن به نتیجه مطلوب و بی نقص به شما ارائه می دهیم.

اگر به کفپوش آنتی استاتیک نیاز داشتید با متخصصین ما در سیستم کفپوش های Odefloor تماس بگیرید و درمورد نحوه کمک ها و خدماتی که ارائه میدهیم بیشتر بدانید.