کفپوش یک سالن یا زمین ورزشی نقش مهمی به روی عملکرد ورزشکاران خواهد داشت. به همین جهت شرکت‌های مختلف این روزها کفپوش‌های جدیدتری را که ایمنی بیشتری برای ورزشکاران فراهم می‌کند ارائه می‌دهند. مقاومت، عمر طولانی و انعطاف پذیری از جمله ویژگی‌هایی هستند که یک کفپوش ورزشی باکیفیت باید داشته باشد. در بین انواع مختلف کفپوش سالن ورزشی، کفپوش ورزشی پلی یورتان از جمله گزینه‌های محبوب و پرطرفدار است. در این مقاله به ویژگی‌ها و مزایای این نوع کفپوش خواهیم پرداخت.

چرا از کفپوش ورزشی پلی یورتان استفاده می‌شود؟

کفپوش ورزشی پلی یورتان کیفیت بالایی برای ورزش‌های مختلف در شرایط آب و هوایی مختلف دارد. یکی از این ویژگی‌ها که اهمیت بالایی در یک سالن ورزشی دارد، لیز نخوردن ورزشکاران هنگام دویدن و انجام حرکات ورزشی است. پلی یورتان این ویژگی را دارا است و مقاومت در برابر لغزش و لیز خوردن را تضمین می‌کند. با توجه به یکپارچگی این نوع کفپوش و قابلیت کشسانی که دارد می‌تواند گزینه مناسبی نه تنها برای انواع ورزش‌ها بلکه برای رویدادهای مختلفی ورزشی باشد. پلی اورتان یک کفپوش چند منظوره است که ویژگی‌های منحصر به فردی دارد.

این نوع کفپوش برای ورزش‌هایی نظیر هندبال، بسکتبال، تنیس، کشتی و ژیمناستیک که در آن‌ها دویدن، توپ و زمین خوردن‌های مداوم وجود دارد گزینه مناسبی است.

کفپوش ورزشی پلی یورتان ایمنی ورزشکاران را فراهم می‌کند.

کفپوش ورزشی پلی یورتان ایمنی ورزشکاران را تضمین می‌کند.

ویژگی‌های کفپوش پلی ورزشی پلی یورتان

  • یکپارچگی
  • مقاومت بالا در برابر لغزش و لیز شدن
  • مقاومت بالا در برابر سایش
  • جلوگیری از آسیب ورزشی
  • با دوام با چرخه عمر طولانی
  • مراقبت و تمیزکردن آسان روزانه و هفتگی
  • تعمیر آسان در صورت لزوم
  • مناسب برای ورزش‌های توپی
  • موجود در رنگبندی‌های استاندارد ورزشی

کفپوش ورزشی پلی یورتان از ورزشکاران محافظت می‌کند

یکی از ویژگی‌های کفپوش پلی یورتان ورزشی، محافظت بالاییست که از ورزشکاران حین زمین خوردن بهمراه دارد. پلی یورتان یکپارچه، مقاوم و در عین حال نرم است که موجب می‌شود زمین خوردن ورزشکاران روی این کفپوش آسیب جدی بهمراه نداشته باشد. آسیب‌های ورزشی از جمله شکستگی استخوان دست، زانو، یا هر نوع شکستگی دیگر بسیار خطرناک است و مدت زمان زیادی طول می‌کشد تا فرد از این آسیب‌ها رهایی یابد. محافظت از ورزشکاران در برابر چنین خطراتی از جمله کارهاییست که سالن‌های ورزشی توجه بسیاری به آن نشان می‌دهند و این روزها اهمیت بسیار زیادی دارد. استفاده از کفپوش پلی یورتان در سالن ورزشی می‌تواند این مشکل را برطرف کند و ایمنی بیشتری برای ورزشکاران حین انجام مسابقات و حرکات ورزشی داشته باشد.

پلی یورتان، کفپوشی یکپارچه، مقاوم و ایمن

پلی یورتان کاربردهای مختلفی دارد که در کنار کفپوش اپوکسی از جمله پرطرفدارترین کفپوش‌های صنعتی به شمار می‌رود. از این نوع کفپوش در صنایع مختلف استفاده می‌شود تا مقاومت سطح در برابر خط و خش و همچنین تغییر رنگ آن در اثر قرار گرفتن در معرض اشعه UV بالاتر برود. کفپوش ورزشی پلی یورتان تفاوت‌های بسیار کمی با کفپوش صنعتی پلی یورتان دارد که این تفاوت موجب می‌شود این نوع کفپوش در سالن‌های ورزشی نرم‌تر و انعطاف‌پذیرتر باشد که به موجب آن تحرک افراد در سالن ورزشی با ایمنی و آزادی بیشتری همراه خواهد بود.

کفپوش ورزشی پلی یورتان

یکپارچگی و مقاومت بالای پلی یورتان آن را به یک کفپوش مناسب برای سالن‌های ورزشی تبدیل کرده است.

 کفپوش سالن ورزشی از جنس پلی یورتان چطور اجرا می‌شود؟

قبل از اجرای پلی یورتان از سالن بازدید می‌شود تا بررسی‌های لازم روی سطح انجام گیرد تا شرایط مناسبی برای اجرای پلی یورتان داشته باشد. در صورتی که سطح نیاز به آماده سازی داشته باشد این مرحله انجام می‌گیرد. سپس سطح از گرد و غبار و آلودگی‌ها کاملا پاک شده و آماده اجرای پلی یورتان می‌شود. با توجه به نوع کفپوش ورزشی که مورد نیاز است ممکن است چند لایه پلی یورتان اعمال شود. این مساله در اجراهای مختلف می‌تواند متفاوت باشد. کفپوش ورزشی پلی یورتان در صورت اجرای درست و استفاده از مواد اولیه باکیفیت تا 20 سال دوام خواهد داشت بنابراین ارزش هزینه کردن را دارد. علاوه بر اینها، کفپوش پلی یورتان بر خلاف کفپوش‌های رولی یکپارچه است و هیچ درزی ندارد که این موجب می‌شود کفپوش بهداشتی‌تر و مقاوم‌تری باشد.

کفپوش پلی یورتان برای سالن ورزشی

عدم لغزش و سرخوردن ورزشکاران حین انجام فعالیت‌های ورزشی از جمله ویژگی‌هاییست که یک کفپوش ورزشی خوب باید داشته باشد.

کدام کفپوش را برای سالن ورزشی انتخاب کنیم؟

کفپوش‌های مختلفی برای سالن‌های ورزشی وجود دارند که با توجه به شرایط مختلف و نیازهایی که وجود دارد انتخاب می‌شوند. کفپوش پلی یورتان یکی از این انواع کفپوش است که امروزه به دلیل مقاومت و ایمنی بالایی که دارد طرفداران بیشتری پیدا کرده است. پلی یورتان می‌تواند شرایط بهتری برای فعالیت در فضای ورزشی ایجاد کند و عمر بالاتری نسبت به سایر کفپوش‌ها داشته باشد. 

در صورتیکه می‌خواهید پلی یورتان را برای سالن ورزشی خود انتخاب کنید، با مشاورین ما در آریا سطح تهران تماس بگیرید تا بهترین گزینه را به شما معرفی کنند.

تماس با 02166555592 داخلی 42