آیا اوضاع کف اتاق سرور شرکتتان بی نظم است؟ اگر اینطور است ممکن است بخواهید اینجا در Pentafloor  برای کف اتاق سرور شرکتتان به کفپوش های مرتفع دسترسی داشته باشید. کفپوش مرتفع چیست؟

کف مرتفع (همچنین کفپوش های مرتفع قابل دسترسی) کف  قابل دسترسی (همچنین کفپوش قابل دسترسی به اتاق سرور) انواع کفهایی هستند که یک طبقه ساختاری مرتفع را در زیر یک بستر جامد (غالباً یک صفحه بتونی) ایجاد می کنند تا یک خلاء پنهان را برای عبور خدمات مکانیکی و برقی ایجاد کنند. آنها به طور گسترده در ساختمانهای اداری مدرن و در مناطق تخصصی مانند مراکز فرماندهی، مراکز داده IT و اتاقهای رایانه ای که در آن نیاز به مسیریابی خدمات مکانیکی و کابل ها، سیم کشی و موارد الکتریکی وجود دارد ، مورد استفاده قرار می گیرند. کفپوش مرتفع می تواند در ارتفاعات مختلف از 2 اینچ (51 میلی متر) تا ارتفاعات بالاتر از 4 پا (1.200 میلی متر) نصب شود تا با خدماتی که قرار است زیرش قرار بگیرند هماهنگ شود. روشنایی و ساختار پشتیبانی اضافی زمانی فراهم می شود که ارتفاع کفپوش برای اینکه فردی زیرش راه برود، کافی باشد. 

این مواد های کفپوش آنتی استاتیک برای کف اتاق سرور فوق العاده و کاملاً مقرون به صرفه است.  هر بار که روی آنها بروید ، بدن شما را از هرگونه الکتریسیته ساکن ساخته شده تخلیه می کنند و این به معنای شوک کمتر برای شما است!

آیا می خواهید سفارشات مخصوص مواد کف آنتی استاتیک خود را برای مطب تنظیم کنید؟  شاید شما می خواهید کفپوش قابل دسترس خود را سفارش دهید؟  لطفا تماس با ما را دریغ نکنید. کفپوش اتاق رایانه شما دیگر هرگز مثل قبل نخواهد بود! 

مزایای استفاده از مواد کف آنتی استاتیک و صندلی اتاق تمیز

مواد آنتی الکتریسیته ساکن یا دستگاه آنتی استاتیک افراد یا تجهیزات را از اثرات مضر تخلیه الکترواستاتیک (ESD) محافظت می کند. این ماده برای تجهیزات رایانه ای که در برابر الکتریسیته ساکن بسیار حساس هستند مانند مادربردها ، CPUS ، کارتهای انبساط و دستگاههای حافظه بسیار کاربرد دارد. اگر یک ماده کفپوش آنتی استاتیک برای شما قرار داده شده، توصیه می شود اجزای رایانه را از رویش بلند نکنید.

زندگی و تجهیزات مردم به طور مستقیم یا غیرمستقیم همگی تحت تأثیر الکتریسیته ساکن هستند و ممکن است بعضی اوقات صدمات مختلفی به آنها وارد شود. برای مدت طولانی مردم از سپر اتصال به زمین استفاده می کردند تا از صدمات ناشی از برق استاتیک جلوگیری کنند. با این حال ، با پیشرفت تکنولوژی، تجهیزات آنتی استاتیک برای ایجاد بدنی با محافظ استاتیکی و کاهش خطرات الکترواستاتیکی بر عملکرد توسعه یافته اند.

صندلی های تمیز کننده آنتی استاتیک و کف اتاق تمیز آنتی استاتیک از جمله دستگاههای مفیدی است که در بیشتر صنایع برای مقابله با تخلیه الکترو استاتیک مورد استفاده قرار می گیرد. اینها برای کاربردهای نیمه هادی ، هوا فضا ، علوم زیستی ، داروسازی ، رایانه ، دستگاه پزشکی و تجهیزات پزشکی و مهمات ایده آل هستند.

  • تمایل دارد تخلیه الکترواستاتیکی را به تا حد ممکن کاهش دهد. این کار برای صنایعی که انرژی استاتیک ممکن است باعث آسیب به تجهیزات و کارمندان در آن شود بسیار مهم است.
  • ممکن است این مواد آنتی استاتیک اغلب با مواد بازیافتی مانند وینیل و لاستیک ایجاد شود. از نظر زیبایی شناسی خوشایند هستند.
  • نصب و نگهداری مواد و صندلی کف آنتی استاتیک بسیار ساده است.  ماده کفپوش آنتی استاتیک نه تنها باعث کاهش الکتریسیته ساکن می شود بلکه سطح آن را برای محیط کار ایمن، سالم و تمیز نگه می دارد. 
  • آلودگی و ضایعات ممکن است بر اثربخشی کفپوش کنترل الکترواستاتیک تأثیر بگذارد. ممکن است شخص برای تمیز کردن وسایل و لوازم جانبی آنتی الکتریسیته ساکن محصولاتی ساده بخرد. 
  • صندلی های تمیز اتاق ایمن از ESD با بسیاری از ویژگی های پیشرفته نشیمنگاه آبشاری راحت و پشتی بزرگ، تنظیم ارتفاع آسان پنوماتیک صندلی، حفاظت کامل از کمر و سایر موارد تزئین شده است.
  • تجهیزات الکترونیکی امکان ایجاد الکتریسیته ساکن را فراهم می کنند. الکتریسیته ساکن نه تنها برای رایانه ها مضر است بلکه خطرات ایمنی جدی برای کارگران ، مراجعان و سایر افراد در صنعت دارد. جرقه های ناشی از ESD همچنین می توانند باعث ایجاد آتش سوزی در موارد قابل اشتعال شوند.

ESD می تواند به قطعات الکترونیکی مانند نیمه هادی ها ، مونتاژ های الکترونیکی و تخته های مدار آسیب برساند. اگر تدابیر مناسبی برای مقابله با ESD اتخاذ نشود، ممکن است باعث خسارت کوتاه مدت یا بلند مدت به بسیاری از مؤلفه های دیگر شود.

می تواند به قطعات الکترونیکی مانند نیمه هادی ها ، مونتاژ های الکترونیکی و تخته های مدار آسیب برساند. اگر تدابیر مناسبی برای مقابله با ESD اتخاذ نشود، ممکن است باعث خسارت کوتاه مدت یا بلند مدت به بسیاری از مؤلفه های دیگر شود.

در بسیاری از صنایع مانند نیروگاه ها و صنایع شیمیایی استفاده از وسایل و لوازم جانبی آنتی استاتیک مانند کفش آنتی استاتیک و دستکش آنتی استاتیک، تسمه های آنتی الکتریسیته ساکن ، کیسه های آنتی الکتریسیته ساکن ، مواد آنتی الکتریسیته ساکن ضروری است.  سرمایه گذاری در ابزارهای EDS هم برای تأسیسات تولیدی و هم برای ساختمان های شرکت نیاز است.  از مردم و دستگاه ها در برابر اثرات مضر الکتریسیته ساکن محافظت می کند. استفاده درست از لوازم جانبی آنتی استاتیک برای ایجاد محیط کار ایمن برای کارکنان ضروری است.