رنگ های اپوکسی برای کف بسیار محبوب هستند، زیرا تیز به نظر می آیند و بطور باورنکردنی بادوام هستند. متاسفانه این مقاومت قابل توجه موجب سخت شدن دوباره رنگ کردن همان سطح برای پروژه های متغییر می شود. اگر می خواهید بر روی رنگ اپوکسی رنگ آمیزی کنید، در اینجا چند نکته آمده که قبل از شروع کار باید بدانید. مراحل زیر به هدایت شما کمک خواهند کرد.

مرحله ۱
هر گونه کثیفی و یا مواد چسبنده را از روی سطح رنگ‌آمیزی شده با استفاده از یک چاقوی فلزی بردارید . از یک عامل چربی زدای شیمیایی و یک جاروب یا برس زبر برای تمیز کردن مناطق چرب استفاده کنید . به طور کامل کل کف سیمانی را با آب صابون بشویید . از پنکه و حوله استفاده کنید تا به طور کامل زمین را خشک کنید .
مرحله ۲
رزین اپوکسی را با کاتالیزگر در یک سطل – با یک چوب متحرک مخلوط کنید . هر گونه رنگی را اضافه کنید که ممکن است در جعبه شما وجود داشته باشد . غلتک را داخل مخلوط فرو کنید . این مخلوط را بر روی سطح نقاشی اپوکسی که از یک گوشه شروع می‌شود و از چپ به راست حرکت می‌کند ، شکل دهید .
مرحله ۳
از چپ به راست پیشروی کنید . رنگ اپوکسی را کاملا ً با مخلوط اپوکسی بپوشانید . اجازه دهید که سطح به مدت ۲۴ ساعت کامل خشک شود و سپس یک پوشش دوم را اعمال کنید . قبل از خشک شدن لایه دوم ، بافت اپوکسی را روی سطح بریزید .

آیا می ‌توان از رنگ اپوکسی برای کف چوبی استفاده کرد ؟
رنگ اپوکسی یک لایه روکش دار است که شامل یک کاتالیزور و یک رزین است . وقتی ترکیب می‌شود این دو جز در یک پوشش پایدار سفت می‌شوند و قادر به تحمل مقدار زیاد فشار هستند . رنگ اپوکسی برای سطوح بتون , مانند زیرزمین و گاراژ ایده‌آل است ; همچنین می‌تواند برای پوشش کف چوبی نیز استفاده شود . اما قبل از پذیرش چوب , نیاز به چند مرحله آماده‌سازی مهم است .

سمباده زنی
کف چوبی پوشیده شده با روغن جلا و یا sealer موجب چسبندگی رنگ اپوکسی نمی‌شود . این پوشش‌ها باید قبل از شروع برنامه ، با استفاده از یک سنباده دستی یا برقی برداشته شوند .

اضافه کردن پرایمر
سطوح چوب عریان برای چسبندگی رنگ مناسب نیستند . قبل از این که رنگ اپوکسی به کف چوبی متصل شود ، باید با یک پرایمر پلاستیکی آکریلیک پوشانده شود . پرایمر باید ، با استفاده از یک غلتک متصل به یک قطب غلتان به کار گرفته شود . کف چوبی آماده‌شده باید حداقل سه ساعت قبل از آماده شدن برای رنگ اپوکسی خشک شود .

مخلوط کردن
رنگ تا زمانی که دو مولفه آن به هم متصل نشده اند مرطوب باقی خواهد ماند . رزین و کاتالیزگر را باید در یک سطل ۵ گالنی به مدت حداقل پنج دقیقه با استفاده از یک چوب متحرک به حرکت در آورد . هم چنین تحریک ناکافی می‌تواند باعث شود که اپوکسی به طور نامنظم و رگه رگه حرکت کند .

نصب
رنگ اپوکسی باید با استفاده از یک غلطک متصل به یک قطب غلتان اعمال شود . با این حال ، غلتک باید مجهز به یک پوشش پرزدار مقاوم در برابر پاشش رنگ باشد . رنگ اپوکسی خیلی زود شروع به سفت شدن می‌کند ، بنابراین کل کف باید در یک جلسه پوشش داده شود ، چون اپوکسی بیش از یک ساعت یا دو ساعت مرطوب نمی ماند .

ملاحظات
هنگام استفاده از اپوکسی روی کف چوبی ، همیشه از یک گوشه بسیار دور شروع کنید و به سمت نقطه خروج از اتاق حرکت کنید . در غیر این صورت ممکن است در داخل رنگ مرطوب گرفتار شوید.

چگونه دیوارها را با رنگ اپوکسی رنگ آمیزی کنیم
رنگ اپوکسی یک پوشش دو جزئی متشکل از یک کاتالیزور و یک رزین است . دو جز ترکیب می‌شوند تا یک پوشش پایدار را تشکیل دهند که قادر به ایستادگی در برابر مقدار زیاد فشار باشد . اگر شما دیواری را با روکش اپوکسی رنگ می‌کنید , یک استراتژی آماده‌سازی ویژه براساس نوع دیواری که روی آن کار می‌کنید به کار بگیرید . زمانی که سطح را آماده کردید , فرآیند رنگ کردن نسبتا ً ساده است .
آجر یا دیوار سیمانی را با استفاده از آبپاش پرفشار شستشو دهید . اگر در داخل خانه کار می‌کنید از یک جارو و سطل استفاده کنید . اجازه دهید دیوارها خشک شوند .
یک لایه آغازگر اکریلیک را به کار ببرید . اجازه دهید آغازگر به مدت دو ساعت خشک شود .
تمام ابزارهای نقاشی را با آب بشویید .
رزین اپوکسی را با کاتالیزور در سطلی مخلوط کنید و با استفاده از یک میله همزن چوبی آن را ۵ دقیقه هم بزنید .
یک لایه از رنگ اپوکسی را به کار ببرید , می توانید از یک غلتک پوشانده شده با کاور ۳۰۰۰ و متصل به قطب غلتان استفاده کنید . اجازه دهید اپوکسی به مدت چهار ساعت خشک و عمل‌آوری شود .