پردازش کفپوش آنتی استاتیک

رفت و آمد می تواند اکثر کف های سخت را آنتی استاتیک و استاندارد DIN سازگار کند.

به عنوان پیمانکار اصلی بریتانیا در همکاری با تولید کننده پیشرو در جهان دکتر شوتز ، رفت و آمد یک درزگیر آنتی استاتیک دائمی فراهم می کند که تضمین می کند الکتریسیته ساکن به راحتی پراکنده شود.  این سیستم برای محیط های حساس الکترونیک مانند کارخانه های تولید و پردازش الکتریکی ، اتاق عمل بیمارستان ها و مراکز ذخیره سازی داده ها که همه ما و همکارانمان برای  موفقیت های بزرگ کار می کنیم ایده آل است.

درزگیرهای اکریلیک معمولی معمولاً خیلی راحت از طریق تردد پا ، حرکت کاستور ، صدمه در برابر ضربه و غیره پوشیده می شوند و خصوصیات آنتی استاتیک آنها تنها در یک روز از بین می رود.

در صورت بروز چنین اتفاقی در یک مرکز داده ، از بین رفتن احتمالی داده ها یا خسارات ناشی از برق استاتیک کاملاً واضح است.  راه حل کفپوش آنتی استاتیک Traffik شامل یک سیلر PU با طول عمر بالا در انتخاب مات ، ساتن یا براق به پایان می رسد ، همراه با یک افزودنی ویژه “Conduct Plus” به علاوه “اتصال دهنده متقابل”.  با استفاده از این راه حل ، برای اولین بار می توان بدون هیچ مشکلی از لاک شفاف در کفهای رسانا استفاده کرد و از این طریق به آنها محافظت بهینه و مراقبت طولانی مدت داد (مطابق با استاندارد آلمانی DIN IEC 61340-4-1 تست شده است).

مزایای کفپوش آنتی استاتیک Traffik:

  • مقاومت بالا در برابر آلاینده های شیمیایی
  • آسان تر تمیز کردن و نگهداری
  • سطحی بهداشتی و درزگیری شده و بدون جوش و اتصالات
  • مناسب برای استفاده با همه پوششهای کف رسانا که الزامات استاندارد آلمانی DIN IEC 61340-5-1 را برای کفهای رسانا در مناطق ESD برآورده می کند (اندازه گیری شده با توجه به  به DIN IEC 61340-4-1) مورد نیاز TRBS 2153 برای مناطقی که در معرض خطر انفجار قرار دارند.

آیا بتن ساده برای کفپوش آنتی استاتیک بهترین گزینه است؟

داستانی قدیمی وجود داشت که می گفت ایستادن طولانی مدت بر روی بتن برهنه باعث ایجاد واریس می شود.ئر دهه 60 این ایده با حرکتی از سوی یک هیپی به طور گسترده ای تغییر یافت؛ او معتقد بود ایستادن با پاهای برهنه بر روی بتن خالی به بدن اجازه میدهد که زمینی تر شود.

متأسفانه ، به نظر می رسد که اعتقاد هیپی در دنیای پیشگیری از تخلیه الکترواستاتیک (ESD) نفوذ کرده است.  اما هیچ چیز نمی تواند از حقیقت دور باشد زیرا در حالی که کفپوش های بتونی درزگیری نشده که مجاز به “نفس کشیدن” هستند گرایشات آنتی استاتیک دارند، مطمعنا به زمین متصل نشده اند.

چیزی برای اتصال وجود ندارد

در حالی که هزینه پایین تر از کفپوش بتونی باعث می شود مثل راه حلی مطلوب بنظر برسد، دلایل مختلفی وجود دارد برای آن که این کفپوش را به عنوان راه حلی از کفپوش ESD طبقه بندی نمی کنند.

ابتدا این کلمه مطرح می شود- گرایشها. کفهای بتونی تمایل به آنتی الکتریسیته ساکن بودن دارند ، اما مطمئنا اینگونه نیستند. زیرا خاصیت آنتی استاتیکی مانند چیزی که در چیزهای پر شده با مواد كربنی یا اپوکسی ESD وجود دارد، ذاتاً در بتن وجود ندارد. برای پیچیدگی بیشتر این مسئله ، اندازه گیری چگونگی آنتی استاتیک بودن بتن به موارد گوناگونی بستگی دارد که مهمترین آن نفوذپذیری آن نسبت به رطوبت است. اگر تا به حال وبسایت ما را جستجو کرده باشید، پس بلافاصله یک پرچم قرمز را بلند کنید. در پست قبلی ، ما در مورد اینکه چرا رطوبت دشمن شماره یک کفپوش ESD شما است صحبت کرده ایم.

تغییری در استانداردها

اگر این مسئله شما را نترساند ، ما در این پست راجب اینکه چطور آنتی استاتیک مورد کافیی برای کفپوش ها نیست صحبت کرده ایم. به طور خلاصه، اصطلاح “آنتی استاتیک” به ماده ای اطلاق می شود که در برابر تولید بار الکتریکی ساکن مقاومت می کند. و بتن درزگیری نشده خام، بیشتر اوقات این کار را انجام می دهد. اما در طول حدود 30 سال گذشته ، ANSI و انجمن ESD تلاش كردند تا این اصطلاح را از استانداردهای صنعت حرفه ای خود حذف كنند ، زیرا مورد استفاده بیش از حد و سوتفاهم قرار گرفته است.

آن استانداردها در این پست مورد بحث قرار گرفته اند.

برای یک واحد خوب ، ما در پست دیگری در مورد خطرات برش گوشه ها که برای پس انداز پول در هنگام ساخت منطقه حفاظتی (ESD (EPA انجام میشود، بحث می کنیم. بعضی هزینه های بیشتر قطعاً ارزش مزایای بلند مدت را دارند. 

تولید بار کامل

بنابراین ، فرض کنیم کف بتونی که به تازگی نصب کرده اید به اندازه کافی آنتی استاتیک است. می توانید در هر قسمت از اتاق قدم بزنید و ببینید که هیچ تولید استاتیک و اثر سه گانه الکتریکیی وجود نخواهد داشت.

اما چه اتفاقی می افتد اگر مدیرعامل شرکت برای بررسی این منطقه پایین بیاید، و در حین راه رفتن از دفتر خود به سمت منطقه EPA بار الکتریکی ساکن ایجاد کند. این بار روی بدن و لباس او وجود دارد و ما میدانیم که حتی کوچکترین حرکتی در یک ناحیه رسانا، بار ایجاد می کند که می تواند به وسایل الکترونیکی حساس آسیب برساند.

وقتی او به کف بتونی ضربه وارد می کند، بار ناپدید نمی شود و با او می ماند. درست است که بتن تمایل به جلوگیری از ایجاد بار استاتیک دارد، اما برای از بین بردن بار موجود هیچ کاری نمی کند. و این بزرگترین مشکل در استفاده از بتن به عنوان کف ESD است. نمی تواند مثل زمین عمل کند.

مدیر یک تخته مدار را لمس میکند ، باعث تخلیه الکترواستاتیک و خراب شدن مدار می شود ولی مدیر شما را سرزنش می کند. و سپس شما به هر حال باید یک کفپوش ESD واقعی نصب کنید. چرا از همان اول این کار را درست انجام نمیدهیم؟  ما دوست داریم که ارائه دهنده خدمات کامل و راه حل ESD بدون درز شما باشیم. برای اطلاعات بیشتر امروز با ما تماس بگیرید.