مکان های کاربرد کفپوش آنتی استاتیک عبارتند از:

  • صنایع الکترونیک
  • مناطق کارخانجات ترکیبات الکترونیکی
  • کفپوش آنتی استاتیک برای اتاق سرور
  • اتاق های ترکیب رنگ
  • کارخانجات مواد منفجره
  • صنایع نساجی
  • داروخانه ها و بهداشت ها
  • صنایع نفت و فراورده های شیمیایی

کاهش و جلو گیری از استاتیک در کفپوش های لمینتی

در حالی که کفپوش وینیل آنتی استاتیک است، کف لمینت می تواند شوک به شما وارد کند. موکت و فرش اغلب بزرگترین مقصر در مورد تولید الکتریسیته ساکن است، اما لمینت نیز مشکل ساز است. استاتیک در یک آشپزخانه، نوعی معضل است. در مناطق دیگر، بارهای زیاد می تواند اثرات مخربی داشته باشد، به طور بالقوه با تجهیزات رایانه ای، بلندگوها و سایر لوازم الکترونیکی دچار تداخل می شود. 

چسباندن پاهایتان بر روی کف، اجازه می دهد تا پاهای شما رایگان الکترون ها را ذخیره کند، و این می تواند تا 25 کیلو ولت (Kv) بار ایجاد کند. بار الکتریکی حتی به اندازه kV4 هنگام لمس یک شیء روی زمین می تواند دردناک باشد. با اضافه کردن رطوبت به هوا و بدون گرد و غبار نگهداشتن محیط ، می توان الکتریسیته ساکن در کف لمینت را کاهش داد.

 

مکان های کاربرد کفپوش آنتی استاتیک

مکان های کاربرد کفپوش آنتی استاتیک

شناسایی کالپریت

در صورت خشک بودن هوا، الکتریسیته ساکن ایجاد می شود. کسانی که در آب و هوایی که در تابستان مرطوب است و در زمستان خشک است زندگی می کنند، ممکن است در آن ماه های خشک و سرد سال شاهد افزایش شوک های الکتریکی ساکن باشند. افرادی که در آب و هوای خشک در کویر زندگی می کنند ممکن است در تمام طول سال شوک ها را تجربه کنند. 

بهترین راه برای کاهش الکتریسیته ساکن از روی کف لمینت افزایش رطوبت در خانه یا حداقل در داخل اتاق (ها)یی با کفپوش لمینت است.  این کار را با دستگاه رطوبت ساز و خاموش کردن کوره در هنگام نیاز انجام دهید. اگر اجاق گاز چوبسوز دارید، در هنگام روشن بودنش یک قابلمه یا کتری آب در بالای اجاق گاز قرار دهید.

کاهش تجمع

اغلب تجمع گرد و غبار باعث ایجاد الکتریسیته ساکن میشود و بنابراین یکی از راه های کاهش استاتیک این است که مرتبا کفپوش لمینتی را به آرامی گردگیری کنید. همچنین میتوانید با استفاده از یک پارچه ی الکترواستاتیکی که میتواند یک پارچه ی کهنه که غبار به آن میچسبد باشد کفپوش را تمیز کنید. شما همچنین میتوانید با خریدن اسپری ها و یا شوینده های آنتی استاتیکی الکتریسیته های ساکن را سریعا از بین ببرید.

خودتان را راحت نگه دارید…

برخی موارد استفاده شده در روکش بندی، احتمال تجمع را افزایش میدهد. فیبرهای مصنوعی و پشمی از مواد رساناست. به این معنی که شما اگر بیشتر با جوراب های پشمی و نخی روی کفپوش لمینتی این سو و آن رو بروید، بیشتر در معرض تجمع قرار میگیرید. البته کفپوش آنتی استاتیک مخصوصی وجود دارد هرچند ممکن است این کار راحت ترین گزینه ممکن در خانه تان نباشد.

تغییر به وینیل  ESD

اگر فضای شما محیطی حساس به استاتیک از قبیل استودیوی ضبط خانگی است، بهترین راه برای شما میتواند این باشد که کفپوش های الکترو استاتیکی یا ESD را به جای کفپوش های لمینتی جایگزین کنید. این محصول یک کفپوش وینیلی است نه لمینتی. لمینت در مدل های آنتی استاتیک در دسترس قرار ندارد. کفپوش های وینیلی ESD در انواع اقسام مدل ها و طرح های متنوع شامل “آسان نصب” به همراه قفل درونی منتشر میشود. برخی از محصولات ESD شامل نوارهای مس اتصال به زمین یا فویلها ، پولیش های آنتی استاتیک یا پردازش سطوح هستند؛ بقیه همه در یک پک هستند که به سادگی می توانند بدون نیاز به یک لایه فویل جداگانه یا چسب مخصوص ، روی یک سطح زیر کف مناسب قرار بگیرند.