در گزارش FDA عنوان ۲۱، جلد ۳ آمده است که مواد غذایی اپوکسی ایمن در واقع وجود دارد. در حالی که یک کفپوش اپوکسی به طور کلی با مکانی در آشپزخانه همراه نیست، چندین برند با فرمول های جدید و بهبود یافته ای ایجاد شده اند که این مقررات جدید را در محصول خود گنجانده اند. این بدان معنی است که اپوکسی های خاصی برای تماس مستقیم و غیرمستقیم با مواد غذایی بی خطر هستند، همانطور که توسط FDA تنظیم می شوند. فرصت استفاده از اپوکسی، اکنون که از تماس با مواد غذایی بی خطر است، به طرز چشمگیری افزایش یافته است. بسیاری از افراد با استفاده از اپوکسی برای پوشاندن سینی های پنیر، لیوان های قهوه، ظروف تزئینی، و هر مورد دیگری که ممکن است در یک آشپزخانه پیدا شود، گزارش می دهند. این خصوصاً برای موارد خانگی مفید است، زیرا اپوکسی می تواند هر وسیله متوسط را پوشانده و آن را برای استفاده های بعدی حفظ کند.

آیا اپوکسی در آشپزخانه ها واقعا بی خطر است؟

ترکیب اصلی اپوکسی ترکیبات بیسفنول A (BPA) یا بیسفنول F (BPF) است. FDA گزارش می دهد که غذاهای خاص حاوی BPA کم، بی خطر است. اثرات BPA هنوز توسط FDA در دست بررسی است. بنابراین اگر بودن بدون BPA از اهمیت برخوردار باشد، دیگر نیازی به خروج اپوکسی ها به طور کامل از لیست نیست. چندین برند اپوکسی تأیید شده توسط FDA را تولید می کنند که مطابق با لیست گسترده ای از ترکیبات شیمیایی و مواد اولیه ذکر شده در کد آیین نامه فدرال (CFR) عنوان ۲۱، بخش ۱۷۵.۳۰۰ و گزارش ۱۷۵.۱۰۵ است.

آیا مواد غذایی اپوکسی ایمن هنوز هم زیبا است؟

درجه مواد غذایی اپوکسی به همان اندازه واضح است که سایر اپوکسی های موجود در بازار می باشد. در حقیقت، این ممکن است حتی واضح تر از اپوکسی باشد که برای تماس با مواد غذایی مناسب نیست. بسیاری از برند ها این واقعیت را برجسته می کنند که اپوکسی آنها با بالاترین استاندارد وضوح رنگ، در برابر تیره تر و زردتر بودن مقاوم است. این اپوکسی هر وسیله ای را که با درخشش بالا پوشانده باشد، از رنگ محافظت می کند، و یک لایه بیرونی سخت برای محافظت از سطح برای سال های آینده باقی می گذارد. برچسب “ایمن از مواد غذایی” کیفیتی را که پیش از این با اپوکسی های محبوب در ارتباط بوده تغییر نمی دهد. چه این ماده غذایی بی خطر باشد یا خیر، این پوشش ها کارهای تقریباً یکسان را انجام می دهند. اپوکسی، به معنای کلی، به دلیل استحکام بسیار محبوب است، تنها تفاوت این است که یکی برای تماس با غذا در نظر گرفته شده است.

کجا می توان از اپوکسی خود استفاده کرد؟

اپوکسی، هنگامی که درمان می شود، تا زمانی که مطابق با قوانین دقیق FDA باشد، از نظر مواد غذایی بی خطر است. بسیاری از شرکت ها اپوکسی خود را با عنوان “پوشش مواد اپوکسی درجه مواد غذایی” نشان داده اند، بنابراین استفاده از آن در سطحی که با مواد غذایی در تماس هستند بی خطر است. ضروری است اگر اپوکسی این برچسب را داشته باشد در صورت تماس با مواد غذایی در نظر گرفته شود. ماهیت گسترده این لیست مواد تأیید شده توسط FDA به افراد اجازه می دهد تا تقریباً بدون ترس از مسمومیت یا اثرات مضر، هر سطحی را تضمین می کند.
تفاوت بین برند های اپوکسی که از مواد غذایی بی خطر هستند در مقایسه با مواردی که نه در درجه اول در آنچه اپوکسی برای آن استفاده می شود نهفته است. بعضی از افراد از اپوکسی برای پوشش دادن نقاشی های روغنی، چسب های هواپیما، یا برای پوشاندن داخل قایق شخص استفاده می کنند. بنابراین، اپوکسی مورد استفاده در این شرایط لازم نیست از مواد غذایی بی خطر باشد، زیرا هیچ فرصتی برای پوشش سطح آن برای تماس با مواد غذایی وجود ندارد. توجه به این نکته ضروری است که همه اپوکسی ها برای استفاده با مواد غذایی ایجاد نمی شوند، و باید برند های خاصی از تولیدکنندگان اپوکسی را جستجو کرد تا از مطابقت با استانداردهای FDA اطمینان حاصل شود. برندهایی که از مواد غذایی بی خطر هستند برای استفاده در ظروف غذای خانگی بسیار مناسب هستند. چندین نمونه مشهور شامل کاسه های آب نبات، پلاتفرم های غذا های انگشتی، و نوشابه های ساحلی است. حتی اگر یک احتمال وجود دارد که یک ماده پوشیده از اپوکسی در تماس با برخی از انواع مواد غذایی باشد–بهتر است از آن ایمن باشید و آن را با وسیله ای مخصوص فرمول شده اپوکسی بپوشانید تا مواد غذایی ایمن باشند.
درنهایت، با ظهور اپوکسی هایی که برای استفاده با مواد غذایی بی خطر هستند، در صورت عدم رعایت دستورالعمل، هنوز خطر آسیب وجود دارد. هر برند اپوکسی متفاوت است و از این رو از نسبت های مختلف مواد تشکیل دهنده در ترکیب آن ها استفاده می شود. رعایت دقیق دستورالعمل ها در طول فرآیند درمان، اثرات سوء تناسب نادرست را به طرز چشمگیری کاهش می دهد. نه تنها چنین، بلکه این اطمینان خواهد داد که اپوکسی مورد استفاده در بالاترین کیفیت خود قرار دارد. این امر باعث می شود رنگی شفاف تر ایجاد شود، حبابی در هنگام مخلوط کردن ایجاد نمی شود، و یک مقاومت عالی برای آخرین استفاده در طولانی مدت است.