اصولا تحلیل قیمت کفپوش اپوکسی بسیار پیچیده و تحت تأثیر عوامل متعددی همچون کیفیت متریال مصرفی، ضخامت مورد نظر، گرید و تیپ کفپوش، مساحت پروژه و کیفیت بستر کار می باشد.

تفکیک قیمت تأمین متریال اپوکسی از قیمت دستمزد اپوکسی کمک شایانی در تقسیم بندی قیمت اجزا کفپوش اپوکسی می نماید.

بهاء متریال در قیمت کفپوش اپوکسی

قیمت متریال کفپوش اپوکسی حاصل، پکیج متریالی همچون پرایمر اپوکسی پلی آمید، کفپوش اپوکسی پلی آمین، رنگ های اپوکسی پلی آمید (خط کشی) و سایر متریال تکمیلی همچون پودرهای سیلیس، اروزیل، الیاف فایبر گلاس و ….. می باشد.

بیشترین سهم قیمت کفپوش اپوکسی به پوشش اپوکسی پلی آمین به همراه هاردنر اختصاص دارد. از این رو شرکت های تولید کننده همچون آریا سطح تهران با حذف واسطه ها و با خرید انبوه مواد اولیه، امکان ارائه محصول با کیفیت و قیمت مناسب و تجاری را در پروژه های خویش فراهم نموده و اصرار به شفافیت در مقادیر مصرفی در کفپوش داشته که ماحصل آن حفظ منافع مشتری و دریافت بیشتر متریال با قیمت یکسان نسبت به قیمت افراد و شرکت های واسطه می باشد.

شایان توجه است علاوه بر تأمین مستقیم و انبوه مواد اولیه و گردش بالا در تولید محصولات اپوکسی در مجموعه های تولیدی معتبر که منجر به کاهش هزینه و قیمت های نهایی کفپوش می گردد همراهی کادر فنی مجرب و امکانات فنی تولید از ضروریات اولیه تولید این محصول می باشد.

مجموعه رنگ آریا با کادر فنی مجرب در تولید و آزمایشگاه و همچنین تجهیزات و خطوط تولید مدرن و به روز، علی الخصوص آزمایشگاه منحصر به فرد در غالب تیم QC و R&D مسلط، با ارائه محصولات با کیفیت و با ثبات علاوه بر ایجاد قیمت اولیه مناسب محصول، با افزایش طول عمر کفپوش با کیفیت، قیمت نهایی این سیستم در بلند مدت را نیز کاهش داده است.

بهاء و قیمت دستمزد اجرا کفپوش اپوکسی

قیمت دستمزد اجرا کفپوش اپوکسی با احتساب ضخامت و  مراحل اجرایی پوشش لحاظ می گردد، عواملی همچون مساحت پروژه ،کیفیت بستر بتنی، تعداد لایه های پوشش رابطه مستقیم با قیمت نهایی دستمزد اجرایی کفپوش اپوکسی دارد.

شایان ذکر است قیمت و دستمزد اجرا کفپوش اپوکسی بصورت معمول با توجه به نوع کفپوش به شکل ذیل تعریف می گردد:

  • قیمت دستمزد اجرا کفپوش اپوکسی حدود 1میلیمتر
  • قیمت دستمزد اجرا کفپوش اپوکسی حدود 2میلیمتر
  • قیمت دستمزد اجرا کفپوش اپوکسی (مسلح) حدود 3میلیمتر
  • قیمت دستمزد اجرا کفپوش اپوکسی آنتی استاتیک

ضخامت و تناسب مواد مصرفی در قیمت کفپوش اپوکسی

ضخامت کفپوش رابطه ی مستقیم با مقدار مصرف متریال دارد و به شدت قیمت نهایی کفپوش را تحت تأثیر قرار می دهد.

ضخامت رایج و استاندارد کفپوش اپوکسی پلی آمین 2000 الی 3000 میکرون تعریف می گردد اما با توجه به عدم محدودیت در ضخامت، امکان اجرا کفپوش اپوکسی از ضخامت 700 میکرون به بالا نیز مهیا می باشد.

لذا توصیه می گردد ضخامت کفپوش را با توجه به کیفیت زیرآیند، کاربری سالن و محیط مورد نظر، بار ترافیکی و سایر عوامل فیزیکی محیط تعیین گردد.

لازم به توضیح است نسبت مصرف مواد پلیمری (همچون کفپوش اپوکسی) به مواد مصرفی مکمل ارزان قیمت (همچون پودر سیلیس) می تواند قیمت نهایی کفپوش را به شدت افزایش و یا کاهش دهد (متأسفانه مشاهده می شود بعضا انگیزه های مالی در برخی پروژه ها منجر به افزایش نسبت پودر سیلیس به نسبت کفپوش اپوکسی و نهایتا افت کیفیت کفپوش می گردد.) معهذا توصیه می گردد که نسبت مصرف متریال کفپوش اپوکسی به پودر سیلیس مطلقا از رنج فنی آن خارج نگردد.

در این مقاله تلاش گردید با تحلیل فنی و تجاری به شناسایی چهارچوب استخراج بهاء کفپوش اپوکسی پرداخته گردد اما از آنجاییکه حصول بهاء کفپوش اپوکسی در هر پروژه تحت تأثیر عوامل اختصاصی آن پروژه می باشد کارشناسان این شرکت آماده تحلیل فنی و مالی و ارائه پروپوزال مختص پروژه شما می باشند.

قیمت های ذیل در تاریخ 1400/02/01 برآورد گردید و شامل تغییرات احتمالی در بهاء مواد اولیه نمی گردد.

قیمت کفپوش اپوکسی 1 میلی متر حدود 1،300،000 ریال
قیمت کفپوش اپوکسی 2 میلی متر حدود 2،300،000 ریال
قیمت کفپوش اپوکسی 3 میلی متر حدود 3،200،000 ریال
قیمت کفپوش پلی اورتان حدود 3،300،000 ریال
قیمت کفپوش اپوکسی آنتی استاتیک حدود 4،000،000 ریال
قیمت ها با توجه به سطح کار و مقدار مصرف متریال پلیمری در هر مترمربع متغیر می باشد.

دیدگاه ها بسته شده است