زینک ریچ نوعی آستر برای پوشش¬های ضدخوردگی است که در صنعت به کار می¬رود. آستری با قیمت و خواص مناسب که از محصولات شرکت آریا سطح تهران می¬باشد. زینک ریچ بر روی سطوح فلزی استفاده می-شود و چسبندگی مناسبی دارد. خواص ضد خوردگی این آستر به دلیل وجود فلز روی به کار رفته در فرمولاسیون آن می¬باشد که انتخاب مناسبی برای حفظ و خاصیت ضد خوردگی سازه های فلزی است. از یک سو فلز روی با ایجاد حفاظت کاتدی و بنوعی فدا شدن برابر فلز میزبان و از سوی دیگر خاصیت ذاتی رزین اپوکسی به کار رفته در این پوشش، خواص ضد خوردگی بالایی را ایجاد نموده است.
استفاده متداوم و مکرر آستر زینک ریچ در صنایع مختلف، حصول نتایج مطلوب این آستر و نیز اجرای راحت و بدون دردسر آن، آستر زینک ریچ را در صف پوشش¬های ضدخوردگی و محافظتی پرمصرف قرار داده است. معمولاً زینک ریچ با لایه¬ای از پوشش رویه اپوکسی یا پلی یورتان بعنوان سیستم پوشش محافظ فلزی انتخاب می¬شود.
برخی از خواص زینک ریچ عبارتست از:
– مقاومت خوردگی بالا و حفاظت کاتدی به دلیل وجود فلز روی در فرمولاسییون
– مقاومت خوردگی بالا به دلیل وجود رزین اپوکسی
– چسبندگی مناسب برای سطوح فلزی و فولادی
– مقاومت شیمیای مناسب
– سختی بالا
– آستری مناسب ضد خوردگی در سخت ترین شرایط جوی و آب و هوایی
پیشنهاد فنی :
– پیشنهاد می¬گردد با رویه آلکیدی استفاده نشود زیرا سبب پدیده صابونی میشود.
– این آستر در محیطهای اسیدی و قلیایی توصیه نمی¬گردد.

موارد استفاده زینک ریچ:
سطوح فلزی مانند پل¬ها، سازه¬های فلزی، لوله های انتقال نفت و گاز، تاسیسات مختلف فلزی صنایع نفت، گاز و پتروشیمی و پالایشگاه ها، تأسیسات دریایی، ساحلی و بنادر، مخازن نگهداری و …

زینک ریچ به چه معناست؟

زینک ریچ حاوی درصد بالایی از گرد روی است و برای جلوگیری از خوردگی سطوح استیل و افزایش طول عمر آن ها به کار می رود. زینک ریچ از فلزات حفاظت کاتدی می کنند مانند آبکاری سرد فلزات. در بیشتر صنایع زینک ریچ برای جلوگیری از خوردگی زیر لایه های استیل به کار می رود. این روکش ها در بزرگ راه ها و زیرساخت ها استفاده می شوند و در صنعت و وسابل نقلیه کاربرد دارند.

توضیحاتی درباره خاصیت ضد فرسودگی زینک ریچ

زینک ریچ حفاظت کاتدی دارند، در حالی که رنگ های عادی با ایجاد حفاظ ضد نفوذ آب بین فلز و رطوبت هوا باعث حفاظت می شوند. سلول کاتدی استیل را با روی محافظت می کند. همچنین روکش های روی از سطح حفاظت بازدارنده می کنند. هرچند زینک ریچ به عنوان روکش مستقل به کار می رود، اما اغلب همراه رنگ یا اپوکسی به عنوان روکش روی سطح استفاده می شود. این آستر زیر روکشی از اپوکسی یا یورتان، یک لایه به صورت پشتیبان یا اضافه برای جلوگیری از خوردگی استیل فراهم می کند.

انواع زینک ریچ

دو نوع زینک وجود دارد:

• غیر ارگانیک: روکش های غیر ارگانیک روی باید با اسپری کردن به کار می روند. وقتی روکش روی سطح استفاده نمی شود، روکش های غیر ارگانیک روی نسبت به روکش های ارگانیک روی که برای رویه سطح به کار نمی روند محافظت بهتری دارند.
• ارگانیک: روکش های ارگانیک روی معمولاً با برس، غلطک یا اسپری به کار می روند. وقتی به عنوان روکش رویه سطح به کار نمی روند به خوبی آستر غیر ارگانیک از استیل محافظت نمی کنند. برای روکش رویه سطح، روکش های ارگانیک روی به اندازه روکش های غیر ارگانیک محافظت می کنند. روکش های ارگانیک روی می توانند آستر روی یورتان عمل آمده با رطوبت باشند، که به راحتی در سطح به کار می روند.

توصیف زینک ریچ

زینک ریچ مقدار زیادی گرد روی یا پودر روی در ترکیب با مواد چسبنده ارگانیک یا غیر ارگانیک دارند. این زینک ریچ به عنوان روکش رویه در استیل یا سطوح فلزی دیگر که در شرایط آب و هوایی سخت قرار دارند و نیز سطوحی که فرسودگی دائم دارند به کار می رود. گرد روی با قربانی کردن خود از فرسوده شدن فلز جلوگیری می کنند. گرد روی یک ماده ساخته شده از روی است که به شکل پودر هم عرضه می شود و به آن پودر روی هم می گویند.

توضیحاتی درباره  خاصیت ضد خوردگی زینک ریچ

روی یک عنصر شیمیایی مهم است با عدد اتمی ۱۳ و در گروه ۱۲ جدول تناوبی قرار دارد. این عنصر از آن عناصر مهمی است که خود را فدا می کند و از آن در روند آبکاری استفاده می کنند تا با قربانی کردن خود باعث کنترل خوردگی شود. زینک ریچ اصولاً برای حفاظت سطوح فلزی از خوردگی به کار می روند و این کار را با حفاظت کاتدی در ازای قربانی کردن روی درون رنگ انجام می دهند. رنگ ها وزینک ریچ با افزودن یک آستر به کار می روند که به عنوان حفاظ دوم برای حفاظت سطح از خوردگی عمل می کند.

چرا زینک ریچ

زینک ریچ بهترین ماده چسبنده هم برای سطوح گالوانیزه جدید و هم سطوح گالوانیزه هوازده است. زینک ریچ بیش از ۷۵ سال است که در آمریکا و بیش از یک قرن است که در اروپا به کار می رود. یکی از دلایل اصلی موفقیت زینک ریچ آن است که هم حفاظت بازدارنده و هم حفاظت کاتدی دارند. در دهه ۱۹۶۰ مؤسسه آهن و فولاد آمریکا و شورای رنگ آمیزی سازه های فلزی تحقیقی انجام دادند که معلوم شد زینک ریچ بهتر از دیگر رنگ های هم نوع خود عمل می کنند. در سال ۱۹۷۰ بازبینی زینک ریچ که ۹ سال قدمت داشتند نشان داد از چسبندگی آن ها هیچ کم نشده است.

زینک ریچ ویژگی هایی شبیه به روکش روی گالوانیزه دارند. این رنگ ها با درصد بالای روی در فیلم خشک (یعنی پس از عمل آمدن)، با ویژگی های بازدارنده فلز روی ترکیب می شوند. گرد روی در رنگ با مواد چسبنده ارگانیک ترکیب می شود. این مواد چسبنده باعث می شوند ذرات روی در تماس با یکدیگر باقی بمانند به طوری که رنگ روی حفاظت کاتدی داشته باشد. طبق ای اس تی ام ای ۷۸۰ ، کاربرد زینک ریچ در تعمیر روکش های گالوانیزه آسیب دیده روشی تأیید شده است. زینک ریچ با حداقل ۶۵% روی، نقش های خاصی بر عهده دارند. آن ها در تعمیر روکش های گالوانیزه آسیب دیده فراوان استفاده می شوند زیرا کاربرد نسبتاً آسانی دارند.

هرچند زینک ریچ به عنوان آستر برای چسبندگی سطحی مفید هستند، در روکش پرداخت نیز هرجا که رنگ خنثی یا رنگ هماهنگ نیاز است به کار می رود. این رنگ ها را به تنهایی می توان استفاده کرد، اما برای پرداخت زیباتر یک روکش رویه نیز اغلب به کار می رود. با این که اکثر روکش های رویه به آسانی استفاده می شوند، اما برخی حلال های قوی دارند که آستر را بلند می کند. پلی وینیل ها، لاتکس های آکریلیک، پلی یورتان، و پلی آمید عمل آمده با اپوکسی روکش های کارآمد هستند. از روکش های رویه بر پایه لاکویر یا آلکلید استفاده نکنید زیرا واکنش منفی با زینک ریچ دارند. برای روکش لایه باید از دستورالعمل سازندگان پیروی کرد.

کاربرد زینک ریچ

روکش روی که به اشتباه آن را ” گالوانیزه سرد” می نامند. گرد روی مخلوط با مواد چسبنده ارگانیک و غیر ارگانیک را باید برس یا اسپری به کار برد. قبل از شروع کار باید استیل را با یکی از این روش ها تمیز کرد، با شن باران کردن در حد فلز سفید (اس اس پی سی-اس پی ۵)، تمیز کردن سطح از مواد شیمیایی و گرد وغبار و رنگ های کهنه (اس اس پی سی-اس پی ۶)، یا فلز سفید (اس اس پی سی- اس پی ۵). گرد روی باید با یک وسیله پلیمریک ترکیب شود و دائم در حرکت باشد تا ترکیب یکنواخت و چسب مناسب درست شود.
زینک ریچ حاوی فلز روی ۶۵ تا ۹۵% در فیلم خشک هستند. وقتی از اسپری استفاده می کنید باید تا می توان خطوط تغذیه ای را کوتاه نگه داشت تا از ته نشین شدن گرد روی و روکش های فیلم غیر یکنواخت جلوگیری شود. رنگ روی در مغازه و کارگاه به کار می رود.
زینک ریچ را می توان در هر اندازه و شکلی از استیل استفاده کرد، هرچند کاربرد آن در ساخت های پیچیده تر مشکل است. زینک ریچ به عنوان آستر در سیستم های دو یا سه روکش عملکرد بالا و برای تعمیر روکش های گالوانیزه دسته ای فراوان استفاده می شوند. در آب و های ملایم باید رنگ روی غیر ارگانیک برای جلوگیری از خوردگی به طور مستقل استفاده شود، اما در شرایط بدتر آب و هوایی بهتر است برای افزایش طول عمر آن به عنوان روکش رویه استفاده شود. رنگ حاوی روی محدودیت هایی دارد از جمله هزینه دوره عمر، کاربرد دشوار، روکش غیر یکنواخت (به خصوص در گوشه ها ولبه ها) و نیاز به سطح استیل تمیز.

ویژگی های روکش زینک ریچ

زینک ریچ مانند همه روکش های رنگی، در چند صد پوند در اینچ مربع (پی اس آی) به طور مکانیکی به استیل چسبیده است. زینک ریچ هم ارگانیک هستند حاوی اپوکسی، هیدرو کربن های آغشته به کلر و دیگر سیلیکات های آلکیل؛و هم غیر ارگانیک می باشند بر پایه سیلیکات های ارگانیک آلکیل. رنگ های ارگانیک و غیر ارگانیک روی یک فیلم خشک به ضخامت ۲.۵ تا ۳.۵ میل به کار می روند. یکی از دلایل کاربرد روکش های روی توسط مردم محافظت کاتدی آنهاست. به هر حال زینک ریچ با دیگر روکش ها متفاوتند زیرا برای چسباندن ذرات روی ماده چسبنده دارند. گرد روی باید غلظت زیادی داشته باشد تا بین ذرات روی و استیل رسانایی ایجاد شود. این دلیل دیگری است برای اهمیت تکان دائمی و مخلوط یکنواخت هنگام استفاده. این سؤال وجود دارد که اگر ذرات روی در ماده چسبناک فشرده سازی شوند و ماده چسبناک نارسانا باشد، آیا اصلا حفاظت کاتدی به وجود می آید.
رنگ های روی غیر ارگانیک و ارگانیک تا حدی در عملکرد متفاوتند.رنگ های غیر ارگانیک غنی از روی که با واکنش شیمیایی ملایم به استیل می چسبند به حلال مقاومند و دما را تا ۷۰۰ درجه فارنهایت (۳۷۵ سانتی گراد) تحمل می کنند. زینک ریچ ورقه ورقه، پوسته پوسته یا متورم نمی شوند، به راحتی متصل می شوند و نسبت به ارگانیک ها راحت تر تمیز می شوند. چگالی زینک ریچ تقریباً نصف چگالی روی در یک میل از روکش های گالوانیزه دسته ای است.
ویژگی های زینک ریچ بستگی به سیستم حلال دارد. در ۲۴ ساعت باید چند روکش بدون ترک خوردگی به کار رود. زینک ریچ ارگانیک به اندازه رنگ غیر ارگانیک نسبت به حرارت مقاوم نیست. مقاومت آنها ۲۰۰ تا ۳۰۰ درجه فارنهایت است. همچنین در برابر اشعه ماورا بنفش (خورشید) از بین می روند، و برای ضد خوردگی به اندازه غیر ارگانیک ها مؤثر نیستند.

مشخصات پوشش زینک ریچ

رنگ های آلی یا معدنی غنی از روی با ضخامت فیلم خشک ٢.۵تا٣.۵ (۶۴ تا٩٠ میکرومتر)به کارگیری می شوند. رنگ های آلی غنی از روی شامل اپوکسی ها و هیدروکربن های آغشته به کلر و دیگر پلیمرها هستندد.
رنگ های روی معدنی تا درجه زیادی بر پایه ی سیلیکات های آلی آلکیل استوارند. گردو غبار روی باید در غلظت بالای کافی باشد ک بتواند هدایت الکتریکی در فیلم خشک را برای حفاظت کاتدی فراهم کند.هنوز،این سوال وجود دارد که آیا حفاظت کاتدی به علت محصور کردن ذرات روی در رنگ پایه ی غیر رسانا امکان پذیر است یا خیر.
استحکام پیوندهای غنی از روی چند صد پوند در اینچ مربع(psi) است ،درحالیکه پوشش های گالوانیزه در گستره ی چند هزار psi اندازه گیری می شوند . مانند فلز سازی ،زینک ریچ میتواند روی کالاهای بزرگ چه در کارخانه و چه درمیدان به کارگیری شود. مسائلی مانند شامل هزینه، دشواری در استفاده ، عدم یکرنگی پوشش ها(به خصوص در گوشه ها و لبه ها) و نیاز به سطح فولادی تمیز به صورت یک محدودیت در کار ایجاد می شوند.زینک ریچ باید در محیط های خشک پوشش داده شوند.
رنگ های معدنی غنی از روی با واکنش پذیری شیمیایی کمی به زیر لایه می چسبند و در برابر حلال خوب ،مقاومت دارند و می توانند حرارت را ۵٣٧درجه سانتیگراد(٧٠٠درجه فارنهایت) تحمل کنند.
مواد معدنی به راحتی گچ ،لایه برداری و کنده میشوند ،به آسانی جوش می خورند و پاکسازی آنها از مواد آلی راحت تر است.
محتوای رنگ های معدنی غنی از روی تا حدوو٠.۵٣اونس/٢فوت میل روی ،تقریبا نیمی از روی در میل کمتر از پوشش های گالوانیزه گرم است.
خاصیت رنگ های آلی غنی از روی به سیستم حلال بستگی دارد.پوشش های چندگانه ممکن است در طی ۴٢ساعت بدون شکافتگی اعمال شوند. از زینک ریچ اکثر اوقات برای پوشاندن فولاد گالوانیزه که بر اثر جوشکاری یا برخورد شدید مکانیکی آسیب دیده است ، استفاده میشود.
محدود به ٢٠٠تا٣٠٠ درجه فارنهایت، رنگ های آلی غنی از روی مقاومت دمایی روی های معدنی ندارند.آنها همچنین در معرض تخریب ماوراء بنفش (نور خورشید) قرار دارند،و به اندازه ی مواد معدنی در حفاظت از خوردگی اثربخش نیستند.
رنگ های گرد و غبار روی /اکسید( MZP) با توجه به محمل طبق مشخصات فدرال TT-P-661G یا نوع III,II,I دسته بندی میشوند. محمل های مورد استفاده ، بذر کتان ،رزین آلکیدی و رزین فنولیک هستند.
این رنگ ها به طور گسترده ای به عنوان آغازگر یا روکش استفاده می شوند و چسبندگی خوبی به فولاد گالوانیزه نشان می دهند و آنها را به انتخابی منطقی برای رنگ آمیزی زیرکار بدل می کنند. نوع I برای کاربرد های در فضای باز ، نوع II برای کاربرد های مقاوم در برابر حرارت و نوع III برای شناوری در آب یا شرایط طاقت فرسای رطوبت مناسب است.
MZP ها به دلیل محتوای کم فلز روی ،نمی توانند از فولاد پایه محافظت جدی کنند. هنگامی که از فولاد گالوانیزه به عنوان یک پوشش استفاده می شود ، به دلیل افزایش مقاومت سد، عمر پوشش گالوانیزه افزایش می یابد . طول عمر رنگ نیز افزایش یافته چرا که سطح گالوانیزه بستر بهتری نسبت به فولاد است. محصولات ضد خوردگی روی (گالوانیزه) نسبت به محصولات ضدخوردگی آهن( فولاد) حجم کمتری دارند و میزان بروز بلند کردن و جداسازی فیلم رنگ را به حداقل می رساند و در صورت تمایل به رنگ های غیر از خاکستری سبز یا برنزه ( از افزودنی های رنگدانه) MZP ها می توانند از روکش بالا باشند . برای اطلاعات بیشتر به انتشارات روکش های روی مراجعه کنید.
اطلاعات انجمن گالوانیزه آمریکا در سال ۲۰۱۹ در مورد مواد ارائه شده در اینجا تهیه شده است تا اخبار دقیق و معتبری درباره فولاد گالوانیزه گرم بعد از ساخت را ارائه دهد. این ماده فقط اطلاعات کلی را ارائه می دهد ، و به عنوان جایگزینی برای تایید صلاحیت حرفه ای و معاینه و بازبینی مناسب نیست و کاربرد آن در نظر گرفته نشده است . اطلاعات ارائه شده در اینجا به عنوان نمایندگی یا ضمانت بخشی از AGA در نظر گرفته نشده است.هرکس که از این اطلاعات استفاده می کند تمام مسئولیت های ناشی از چنین استفاده ای را بر عهده میگیرد.
آغازگر های غنی از روی چیست؟
درPPC، وقتی صحبت از کاربرد میشود به طور میانگین حل و فصل نمی کنیم. ما مراقبت های ویژه ای را اعمال می کنیم تا مطمئن شویم که هر پروژه ای با بهترین توانایی ها انجام می شود.
از مرحله آماده سازی و استر زدن سطوح تا بکارگیری آخرین روکش ، تیم PPC گوشه ها را قطع نمیکند . به علاوه ، ما می خواهیم اطمینان حاصل کنیم که این مشاغل رنگی به خوبی در آینده قابل پیش بینی ادامه خواهد یافت و در هزینه های مشتری صرفه جویی خواهد شد. یکی از بهترین راه های حفاظت ازاشیا استفاده از آغازگر است.
معرفی آغازگر غنی از روی
هنگامی که پروژه ها فولاد را درگیر واکنش می کنند ، PPC از محصولی به نام آغازگر غنی از روی استفاده می کند آغازگر های غنی از روی ، اپوکسی است که برای کمک به حفاظت از فولاد در برابر خوردگی ، روی قطعاتی از فولاد به کار گیری میشود. بدون آغاز گر روی، فولاد در معرض خوردگی قرار میگیرد . آغازگر های مبنی بر غیر روی به سادگی مانعی بین فولاد و هوا ایجاد می کنند ، اما آغازگر های روی از ویژگی های شیمیایی روی برای حفاظت از فلز استفاده میکنند.
انواع آغازگرهای غنی از روی دو نوع آغازگر روی وجود دارد:
● آلی: این نوع آغازگر ها به روش های مختلفی شامل افشان، استوانه و فرچه قابل استفاده اند. این آغازگرها در مورد محافظت از فولاد یک درجه کمتر از آغازگرهای غنی از غیر آلی شناخته شده اند.
● معدنی: این نوع آغازگر ها در صورت استفاده از اسپری مناسب هستند و به پوشش بالای آن نیازی ندارند. آنها معمولا نسبت به آنچه که شما با یک آغازگر روی آلی بدون روکش بالا پیدا میکنید ، قدرت نگهداری بهتری دارند.
یکی از دو نوع آغازگر غنی از روی می تواند یک لایه روکار داشته باشد که بعد از اعمال آغازگر استفاده شده است . در واقع، داشتن لایه روکار رنگ یا روکش دوم باعث افزایش محافظت از فولاد می شود . ریاضی ساده نشان میدهد دو مانع جداگانه برای فولاد در مقابل یک روکش آغازگر وجود دارد اگر رنگ بالا لب پر یا محو شود، آغازگر روی هنوز از فولاد محافظت می کند .
قبل از استفاده از آغازگر بر روی تکه ای از فولاد و اعمال یک حلال نمک ، لازم است مراحل ویژه ای را دنبال کنید . اعضای تیم PPC کارشناسان این زمینه هستند، ما تمام مراحل صحیح را می دانیم تا مطمئن شویم که هر کاری برای اولین بار به درستی و به روشی انجام می شود که دوام و پایایی داشته باشد زینک ریچ
زینک ریچ ( شکل۵۶) توسط یک فرچه یا اسپری روی یک سطح فولادی تمیز و خشک اعمال می شود و معمولا حاوی یک رنگ پایه ی از پیش آمیخته شده ی آلی است. زینک ریچ در فیلم های خشک بین ۶۵ تا٩۶ درصد یا بیشتر از ٩٢درصد روی فلزی دارند.
رنگ های حاوی گرد و غبار بسته به رنگ پایه ای که در آن قرار دارد به عنوان آلی یا معدنی دسته بندی می شوند. رنگ پایه ی معدنی به خصوص برای رنگ هایی که در کاربرد های لمسی و در اطراف و بیش از مناطق گالوانیزه گرم و بی خطر می شود، مناسب است.
آماده سازی سطح
مطابق ASTM A 780، سطح ترمیم شده باید به وسیله ی SSPC-SP10/NACE No.2 در نزدیکی فلز سفید برای کاربرد های غوطه وری و SSPC-SP11
و در نزدیکی فلز برهنه برای شرایط کمتر زنگ زده شدن ، تمیز شوند . هنگامی که انفجار یا تمیز کردن ابزار قدرتی عملی نیست، ممکن است از ابزار دستی برای شستشوی قسمت های مورد استفاده جهت بازسازی بکارگیری شود. تمیز کردن انفجار باید به پوشش گالوانیزه پیرامون بی خطر، گسترش یابد.
کاربرد
این روش برای ترمیم سطوح گالوانیزه باید در اسرع وقت پس از اتمام آماده سازی و قبل از تولید هر نوع اکسید قابل مشاهده انجام شود. اسپری و فرچه زنی باید در یک کاربرد چندگانه به کار گرفته شوند و لازم است از دستورالعمل های کتبی خاص سازنده های رنگ پیروی گردد علاوه بر این ، قبل از اینکه محصول از طریق فرآیند بازرسی نهایی شود ، باید پالایش مناسب منطقه ترمیم شده ، انجام شده باشد. این ترمیم می تواند در کارخانه گالوانیزه یا در محل کار اعمال شود و ساده ترین روش ترمیم برای اعمال به دلیل تجهیزات محدود مورد نیاز است . در صورت وجود شرایط رطوبت زیاد و یا درجه حرارت پایین از زینک ریچ پرهیز شود زیرا که چسبندگی ممکن است تحت اثر منفی قرارگیرد.
محصول نهایی ترمیم شده
ضخامت پوشش برای رنگ باید ٠.۵درصد بیشتر از ضخامت پوشش اطراف باشد، اما بیشتر از ۴.٠ میل نیست و اندازه گیری ها باید با یک جریان مغناطیسی ، الکترومغناطیسی یا ادی انجام شود . نهایتا سطح پوشش رنگ شده در ناحیه ترمیم شده باید فاقد نواحی درشت ، شیب، و ذرات سست باشد.

استفاده از زینک ریچ

٧ به طور مداوم به هم زد تا از جمع شدن گرد و غبار زینک در حامل جلوگیری کند. رنگ های روی می تواند به صورت آلی یا معدنی بیایند اما هر دو به یک روش استفاده شوند. آنها به همان روش مانند هر پوشش رنگ دیگر مورد استفاده قرار میگیرند ، اما روکش های روی فرایندی را انجام می دهند که روی را به فولاد متصل کند. این بدان معناست که غلظت روی در رنگ باید به اندازه کافی زیاد باشد تا این واکنش انجام شود.
درحالیکه رنگ های روی معدنی و آلی به یک روش استفاده می شوند، رنگ های معدنی پیوند محکم تری نسبت به رنگ های آلی تشکیل می دهند و مقاومت بهتری در برابر عناصر دارند.
رنگ های روی معدنی در برابر خوردگی مقاوم تر هستند، تمیز کردن آن آسان تر است و در صورت لزوم راحت تر جوش می خورند

دیدگاه ها بسته شده است