کفپوش اپوکسی یک کفپوش مقاوم، زیبا، جذاب و با کیفیت است که در صنایع مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرد. یکی از چالش‌هایی که هنگام انتخاب کفپوش ممکن است بوجود بیاورد تصمیم گیری به روی رنگ کفپوش اپوکسی است. شاید انتخاب رنگ کفپوش به نظر ساده و کم اهمیت باشد اما به روی نتیجه نهایی و زیبایی محیطی که اپوکسی می‌شود تاثیرگذار است. برخی از فاکتورها می‌توانند به انتخاب رنگ کفپوش اپوکسی کمک کنند.

فاکتورهایی که به روی رنگ کفپوش اپوکسی تاثیرگذارند

1) رنگ کفپوش اپوکسی را بر اساس کاربرد آن انتخاب کنید.

کفپوش اپوکسی را برای چه کاربردی انتخاب کرده‌اید؟ آیا این کفپوش برای یک پارکینگ پرتردد انتخاب شده یا یک کارخانه یا مرکز بهداشتی؟ بعنوان مثال اگر یک پارکینگ پر تردد را کفپوش می‌کنید باید به این نکته که رد چرخ ماشین یا روغن ماشین اغلب روی زمین می‌ماند توجه داشته باشید. در چنین مواقعی اغلب از رنگ‌های تیره یا خنثی نظیر مشکی یا خاکستری استفاده می‌شود. هرچند منعی برای استفاده از سایر رنگ‌ها وجود ندارد بخصوص اگر پارکینگ خیلی پرتردد نیست و امکان تمیزکردن روزانه آن به راحتی وجود دارد.

انتخاب رنگ کفپوش اپوکسیاما ممکن است فردی در پارکینگ شخصی خود به کار با چوب بپردازد. بنابراین انتخاب رنگی که بتواند گرده‌های چوب را بپوشاند اهمیت پیدا می‌کند. معمولا رنگی نزدیک به رنگ چوب انتخاب می‌شود که محیط خیلی درهم و بهم ریخته به نظر نرسد.

رنگ کفپوش اپوکسی پارکینگ طبقاتیدر کارخانه‌های مختلف نیز با توجه به اینکه چه علائمی باید روی سطح کشیده شود و چقدر این علائم قابل رویت باشند رنگ‌های متنوعی انتخاب می‌شود. بنابراین، یکی از مهم‌ترین نکاتی که به روی انتخاب رنگ کفپوش اپوکسی تاثیرگذار است نوع فعالیت محیط، میزان تردد و کاربردی که خواهد داشت است.

2) رنگ کفپوش اپوکسی را بر اساس نور محیط انتخاب کنید.

اینکه فضایی که می‌خواهید اپوکسی کنید تا چه حد نور دارد بسیار پر اهمیت است. بعنوان مثال اگر دیوارها تیره باشند و نور کمی در محیط وجود داشته باشد استفاده از کفپوش رنگ روشن می‌تواند به بزرگ‌تر نمایش دادن محیط و روشن‌تر کردن آن کمک کند. کفپوش‌های متالیک معمولا برای محیط‌هایی که نور طبیعی زیادی دارند انتخاب نمی‌شوند. اما برای یک انباری که نه نور طبیعی خوبی دارد نه لامپ‌های متعددی برای روشنایی دارد، کفپوش رنگ روشن بهترین انتخاب خواهد بود. با توجه به اینکه تردد در چنین محیط‌هایی اغلب کمتر از تردد در یک پارکینگ شلوغ است، تمیز کردن کفپوش اپوکسی نیز بدون دردسر انجام خواهد گرفت.

رنگ کفپوش اپوکسی سولهانتخاب رنگ روشن برای کفپوش اپوکسی محیط‌های کم نور و کوچک، نیاز شما برای تهیه لامپ‌های اضافی و متعدد برای روشن کردن فضا را از بین می‌برد.

3) به تمیز کردن کفپوش توجه کنید.

کفپوش اپوکسی یک کفپوش کاملا بهداشتی است چرا که هیچ درزی برای جمع شدن آلودگی و میکروب‌ها ندارد. علاوه بر اینها، تمیزکردن آن نیز بدون نیاز به مواد شوینده قوی و خاص به سادگی امکان پذیر است. اما تمام این نکات به این موضوع بستگی دارد که چقدر می‌توانید کفپوش را تمیز کنید. بعنوان مثال کفپوش یک محیط که تردد زیادی ندارد را می‌توان در طول روز چند بار تی کشید. اما اگر محیط همانند یک کارخانه دائم در تردد باشد مساله تمیزکردن مکرر آن یک مشکل است. در چنین مواقعی ممکن است تعداد دفعات تمیز کردن کفپوش کمتر شود.

رنگ کفپوش اپوکسی زرد بنابراین اگر زمان و نیروی کافی برای تمیزکردن مکرر کفپوش ندارید از رنگ تیره برای کفپوش اپوکسی استفاده کنید تا آلودگی‌هایی نظیر رد پا یا گرد و غبار به روی آن نمایان نشود. هرچند این مساله بدین معنا نیست که دیگر این کفپوش نیاز به تمیز شدن ندارد.

4) به سایر رنگ‌های موجود در محیط توجه کنید.

احتمالا محیطی که می‌خواهید کفپوش کنید از پیش رنگی به دیوار یا سقف خود دارد که شاید نخواهید آن را تغییر دهید. حتی گاهی رنگ تجهیزاتی که در محیط قرار می‌گیرد نیز می‌تواند ایده‌ای برای انتخاب رنگ کفپوش اپوکسی باشد. گاهی برای ساختمان‌هایی که رنگ خاصی دارند یا مربوط به شرکتی با لوگوی خاصی هستند، رنگ کفپوش اپوکسی نیز بر اساس همان رنگ‌ها انتخاب می‌شود که وقتی فردی وارد این محیط می‌شود کاملا احساس کند وارد محیط شرکت یا سازمان مورد نظرش شده است.

کفپوش پارکینگ اجرای آریا سطح تهرانبنابراین رنگ کفپوش می‌تواند به روی برندینگ بصری یک محیط نیز تاثیر بگذارد و آن را زیباتر و جذاب‌تر کند.

رنگ کفپوش اپوکسی خود را هنوز انتخاب نکرده‌اید؟

همانطور که در این مقاله به آن اشاره شد، رنگ اهمیت بسیار مهمی در محیط دارد. اما انتخاب رنگ کفپوش اپوکسی به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد که توجه به آن‌ها می‌تواند کار را برایتان ساده‌تر کند. علاوه بر اینها انتخاب رنگ مناسب می‌تواند به روی جذابیت محیط تاثیرگذار بوده و احساس بهتری برای افرادی که وارد آن فضا می‌شوند ایجاد کند.

اگر هنوز نسبت به انتخاب رنگ و نوع کفپوش مناسب برای کاربردتان شک دارید با ما در آریا سطح تهران تماس بگیرید تا بتوانیم شما را در این مسیر راهنمایی کنیم.