رنگ ترافیکی مبتنی بر حلال در صورت خیس شدن آب را دفع می کند. تمیز کردن رنگ های حلال نیازمند استفاده از رقیق کننده های حلال تخصصی مانند تولوئن یا الکل های معدنی است. با این حال، این ویژگی همچنین به کاربران اجازه می دهد تا رنگ ترافیکی مبتنی بر حلال را در شرایط رطوبت بالا اعمال کنند. خدمه شهرداری و شرکت های ساختمانی اغلب رنگ ترافیکی مبتنی بر حلال را برای رنگ آمیزی جاده ها و پارکینگ ها در آب و هوای سردتر ترجیح می دهند زیرا روغن موجود در رنگ در دماهای سرد یخ نمی زند.

شما می توانید خطوط و فضاهای پارکینگ را با رنگ های مخصوصی که برای استفاده روی آسفالت و بتن ایجاد شده است رنگ آمیزی کنید. آسفالت در واقع نوع خاصی از بتن با چسب پایه نفتی است. بنابراین بسیار مهم است که نوع رنگ مناسبی داشته باشید که به آسفالت بچسبد و شسته نشود.

از کدام رنگ استفاده کنید

رنگ های استاندارد روغنی به خوبی به آسفالت یا بتن نمی چسبند. برخی از انواع رنگ ها مانند لاتکس و اکریلیک در مدت زمان بسیار کوتاهی از سطوح جدا می شوند. آنها هرگز به طور کامل نمی چسبند. همیشه حباب هایی وجود خواهد داشت و شما عملاً می توانید خطوط رنگ شده را از روسازی خارج کنید. نتیجه بسیار ضعیف است. به همین دلیل داشتن رنگ ترافیکی کاملا ضروری است.

رنگ های مخصوص آسفالت و بتن به طور خاص برای چسبیدن به روسازی فرموله شده اند. آنها ممکن است بر پایه آب یا بر پایه حلال باشند.

می‌توانید برای قسمت‌های پارکینگ که در فضای باز یا در فضاهای سرپوشیده قرار دارند، از رنگ های ترافیک پایه حلال استفاده کنید. رنگ های پایه حلال علاوه بر قیمت مناسب، دوام خوبی نیز دارند. این رنگ ها برای مناطق پر تردد مانند جاده ها، باند فرودگاه ها و مسیرهای مسابقه توصیه می شود.

چگونه یک کار خط کشی را به طور سودآور قیمت گذاری کنیم

1- با چه ابزار و تجهیزاتی باید کار را شروع کنیم.

2- نحوه تعیین سطح دشواری کار

3- نحوه تخمین کار آماده سازی و زیرسازی کار

4- انتخاب بهترین رنگ ترافیکی برای استفاده روی سطح

روشی برای اعمال رنگ: البته بسته به اندازه سطح پارکینگ که برای رنگ آمیزی دارید، می توانید از غلتک استفاده کنید که کشیدن نوارهای خطی کار را بسیار آسان تر می کند و سایزهای مختلف از آن وجود دارد. لازم نیست بانک را هم خراب کند. هنگامی که روش صحیح اعمال رنگ را برای خود انتخاب کردید، خواهید فهمید که کدام سایز مناسب کار شما است.

شابلون ها: برای رنگ آمیزی پارکینگ ها باید شابلون ها را در نظر بگیرید. حداقل، باید غرفه های معلولان را علامت گذاری کنید. همچنین ممکن است به اعدادی برای تخصیص غرفه یا شابلون حروف نیاز خواهید داشته پس کلمه شابلون را فراموش نکنید.

گریت: اگر تا به حال یک مسابقه اتومبیلرانی خیابانی را زیر باران تماشا کرده باشید، می‌دانید که خطوط رنگ ‌شده جایی است که ماشین‌ها می‌لغزند و کنترل را از دست می‌دهند و این موضوع برای انسان‌ها نیز صادق است، بنابراین استفاده از سنگ‌ریزه، به‌ویژه در مکان‌هایی مانند خطوط مورب عابر پیاده بسیار مهم است. اگر روی پارکینگ رنگ مرطوب اعمال شود، فراموش کردن خرید سنگ ریزه به این معنی است که رنگ زمان خشک شدن دارد! (برای حداکثر چسبندگی ابتدا یک دست رنگ اعمال میکنیم بعد از سنگ ریزه استفاده میکنیم و دوباره رنگ می کنید)

رنگ های ترافیکی برپایه آب و حلال است که مطابق با مشخصات درخواستی شما طراحی شده اند. مناسب برای استفاده در اتوبان ها، بزرگراه ها، جاده های محلی و املاک خصوصی هستند.

رنگ های ترافیکی پایه آب براساس فن آوری های امولسیون اکریلیک ساخته شده است. این رنگ ها می توانند در دمای پایین 2 درجه سانتیگراد تا بالای 49 درجه سانتیگراد مورد استفاده قرار گیرند. رنگ های ترافیک برای استفاده بر روی بسترهای قیری و بتنی مناسب هستند و می توان آنها را با تجهیزات اسپری بدون هوا یا معمولی اسپری کرد.

رنگ های ترافیکی مبتنی بر حلال به ویژه برای کاربردهای محیطی سردتر که در آن نمی توان از آب استفاده کرد مناسب است. برای تسریع در زمان خشک شدن، می توان آن را گرم کرد (حداکثر تا دمای 52 درجه سانتیگراد) و با تجهیزات اسپری بدون هوا یا معمولی اسپری کرد.