شاید بعد از رنگ آمیزی دیوارها و سقف خانه بخشی از رنگ باقی بماند. می‌توانید این رنگ را نگه دارید اما اگر مقدار آن کم باشد چه کارهایی با باقیمانده رنگ می‌توانید انجام دهید که این اضافه رنگ هدر نرود؟ در این مطلب به شما راهکارهایی برای استفاده از مانده رنگ ارائه می‌دهیم.

10 کاری که می‌توانید با باقیمانده رنگ انجام دهید

درب اتاق را رنگ بزنید

معمولا برای رنگ آمیزی درب و پنجره نیاز به رنگ زیادی نخواهید داشت. چه بهتر که دو رنگ باقیمانده را با هم ترکیب کنید و طرحی زیبا و جذاب برای درب اتاق ایجاد کنید. در نظر داشته باشید برای رنگ کردن درب و پنجره با توجه به جنسی که دارند باید از پرایمر رنگ مناسب استفاده کنید. برای رنگ آمیزی در به شکل دو رنگ می‌توانید از نوار نقاشی برای دو قسمت کردن فضای مورد نظر و یک غلطک کوچک برای رنگ آمیزی آن استفاده کنید.

استفاده از باقیمانده رنگ برای رنگ آمیزی درب اتاقصندلی را رنگ بزنید

از رنگ ساده و بی روح صندلی‌های ناهارخوری خود خسته شده‌اید؟ اگر باقیمانده رنگ شما از جمله مادررنگ‌های جذاب و رنگارنگ است می‌توانید با در کنار قرار دادن دو رنگ زیبا، صندلی‌های میز ناهارخوری را رنگ بزنید. در صورتیکه رنگ بیشتری باقیمانده بود شاید تصمیم بگیرید تغییری در رنگ میز ناهارخوری نیز اعمال کنید.

رنگ آمیزی صندلی با باقیمانده رنگقاب عکس‌ها را رنگ بزنید

یک قاب عکس قدیمی رنگ پریده دارید؟ با اندک رنگ باقیمانده می‌توانید تحولی در این قاب ایجاد کنید و با قرار دادن تصاویر زیبا در این قاب رنگی جدید، تغییری در دکوراسیون خانه خود اعمال کنید. برای رنگ کردن قاب عکس نیاز به رنگ زیادی ندارید و ته مانده رنگ‌‎های شما نیز می‌تواند برای این کار کافی باشد.

رنگ آمیزی قاب عکس‌ها با باقیمانده رنگدیوار چند رنگ ایجاد کنید

اگر رنگ‌هایی که دارید برای رنگ آمیزی کل دیوار کافی نیستند، چه بهتر! چرا که امروزه دیوارهای چند رنگ یکی از محبوب‌ترین ترندهای روز هستند. می‌توانید از چند رنگ زیبا برای یک دیوار استفاده کنید و با این ایده خلاقانه از شر دیوارهای تک رنگ کسل کننده خلاص شوید.

با باقیمانده رنگ چه کارهایی می‌توان انجام داد؟قفسه کتاب‌ها را رنگ بزنید

اگر دوست ندارید رنگ چوبی قفسه کتاب را از بین ببرید، از باقیمانده رنگ برای رنگ زدن دیواره پشت کتاب‌ها استفاده کنید. در این صورت به اندازه کافی دستتان باز است که از رنگ‌های متنوع برای هر قفسه استفاده کنید و تقریبا تمامی رنگ‌های باقیمانده را به اتمام برسانید.

رنگ آمیزی قفسه کتاب‌ها کابینت‌ها را رنگ بزنید

رنگ آمیزی کابینت‌ها اگرچه نیاز به مراحل نسبتا پیچیده‌تری دارد اما کاریست که می‌توانید با مقدار کمی رنگ انجام دهید. حتی اگر بخواهید کمی خلاقانه‌تر برخورد کنید، رنگ زدن درب کابینت‌ها شاید کافی باشد. بخصوص اگر رنگ انتخابی شما فقط چند درجه با رنگ کابینت متفاوت باشد.

با باقیمانده رنگ چه کارهایی می‌توان انجام داد؟لوازم چوبی آشپزخانه را رنگ بزنید

انواع ابزار چوبی آشپزخانه اغلب تک رنگ و همانطور که از نامشان پیداست چوبی هستند. اما این بدین معنا نیست که نمی‌توانید تغییری در ظاهر آن‌ها ایجاد کنید. اگر باقیمانده رنگ شما خیلی کم است می‌توانید با استفاده از یک قلم موی کوچک به راحتی دسته‌های این قاشق‌ها یا ابزار آشپزخانه را با رنگ دلخواهتان تغییر دهید.

رنگ آمیزی قاشق چوبی آشپزخانهوسایل کوچک خانه را رنگ بزنید

تا به حال به تغییر رنگ پایه آباژور فکر کردید؟ شاید در تغییر دکوراسیون اتاقتان بتوانید رنگ وسایل کوچکی نظیر یک چراغ خواب یا آباژور رو میزی را با دیوارها هماهنگ کنید و از باقیمانده رنگ بدین شکل استفاده کنید.

با باقیمانده رنگ چه کاری انجام دهیمکشوها و دراورها را رنگ بزنید

شاید به این فکر کنید که مانده رنگتان برای رنگ آمیزی کل کشو یا دراور کافی نباشد اما می‌توانید با توجه به میزان رنگی که دارید دیواره‌های کشوها را رنگ بزنید. اگرچه این دیواره‌ها داخل باقی می‌مانند و شاید در زیبایی دکوراسیون خانه یا ظاهر دراور تاثیری نداشته باشد اما می‌تواند نقش یک استحکام دهنده یا رنگ مخفی برای این وسیله پرکاربرد خانه شما داشته باشد. پس کشوها را بیرون بیاورید، با رنگ مورد نظرتان رنگ بزنید و پس از خشک شدن مجدد در سر جایش قرار دهید. حالا هر بار که کشو را باز می‌کنید این تفاوت رنگ بین دیواره داخلی و رنگ کشو می‌تواند جذابیت خاصی برایتان ایجاد کند.

با باقیمانده رنگ چه کارهایی می‌توان انجام داد؟تغییری در رنگ میزهای کوچک اعمال کنید

رنگ آمیزی میزها، از جمله میز تلفن یا حتی میزهای عسلی، می‌توانند تغییر شگرفی در فضای اتاق ایجاد کنند. اما اگر باقیمانده رنگ شما به قدری کم است که نمی‌توانید کل میز را رنگ بزنید، تغییر رنگ روی میز می‌تواند بسیار خلاقانه و هنرمندانه باشد. اگر میز شما چوبی است قبل از رنگ زدن مراحل آماده سازی را، از جمله سنباده کشی و برطرف کردن مشکلات خط و خش‌های احتمالی، انجام دهید، در صورت لزوم سیلر استفاده کنید و سپس رنگ مورد نظرتان را روی میز بزنید. برای ماندگاری بیشتر رنگ می‌توانید از لاک پلی یورتان استفاده کنید تا هم سطح روی میز براق‌تر شود هم دوام بیشتری داشته باشد.

با باقیمانده رنگ چه کارهایی می‌توان انجام داد؟بیشترین استفاده را از رنگ‌های آریا پارس ببرید

اگر نکات مربوط به رنگ آمیزی دیوار با قلم مو و یا غلطک را رعایت کنید، اشتباهات رنگ آمیزی را برطرف کنید و رنگ مناسب و باکیفیت تهیه کنید، همیشه مقداری رنگ خواهید داشت که بتوانید از آن برای چنین تغییرات کوچک و خلاقانه استفاده کنید. این نکته را در نظر داشته باشید، اندک رنگ باقیمانده در قوطی را همراه سایر زباله‌ها بیرون نیندازید و سعی کنید تا رنگ را کامل استفاده کرده و قوطی آن را به بازیافت تحویل دهید تا بتوانید قدمی در راستای حمایت از محیط زیست انجام دهید.