اپوکسی کف

اپوکسی اصطلاحی است که برای معرفی نوعی از مواد و مصالح و کاربرد آن ها استفاده می شود. “سیستم” های اپوکسی بر اساس ترکیبی از رزین ها و سفت کنندها ساخته می شوند. رزین و سفت کننده وقتی با یکدیگر ترکیب می شوند، یک ماده محکم پلاستیکی را میسازند. ماده ی نهایی ترکیبی است مستحکم، بادوام و مقاوم که به اغلب سطوح پایه به خوبی می چسبد. کفپوش های اپوکسی آنچنان قدرتمند هستند که معمولا در اماکن پر رفت و آمد مانند محیط های صنعتی، بیمارستان ها و اماکن ورزشی استفاده می شوند.

انواع سیستم های کفپوش اپوکسی
اگر تا کنون به یک کفپوش در مقیاس صنعتی با نگهداری آسان فکر کرده اید، بدون شک کفپوش های اپوکسی انتخاب مناسبی برای شما هستند . در صنایع Performance ما بیش از ۳۰ نوع انواع اپوکسی را برای مصارف مختلف به شما معرفی می کنیم که برخی از آن ها به شرح زیر است:

کفپوش های اپوکسی خود_همسان ساز: این نوع کفپوش بر روی سطوح سیمانی و بتنی قدیمی، شکسته، ترک خورده و آسیب دیده استفاده شده تا سطحی صاف، صیقلی، بدون ناهمواری و بادوام را فراهم آورد. کفپوش های خودهمسان ساز رنگ بندی متنوعی نیز دارند . رنگ های مختلف در جهت زیباسازی و دکوراسیون، ایجاد علائم ترافیکی و مشخص کردن نواحی فعالیت در مناطق صنعتی کاربرد دارند. این کفپوش هنگامی پیشنهاد می شود که شما نیاز به جاذبه زیبایی شناختی و یا مقاومت در برابر خوردگی، گرما،مواد شیمیایی و لغزندگی داشته باشید.
ما این کفپوش ها را در مواردی همچون: آشپزخانه، انبار،ساختمان های صنعتی و تولیدی، گاراژهای تجاری، آشیانه هواپیما و… استفاده کرده ایم.
اپوکسی کف مورتار(ساروج): فراتر از سرسخت! مورتار، مقاوم ترین نوع کفپوش است. این کفپوش مقاوم و یکپارچه به طور ۱۰۰ درصدی از مواد جامدی همچون شن مدرج و ماسه کوارتز ساخته شده و سپس با ماله در محل نصب میشود.سیستم‌های مورتارتاثیر زیادی دارند و مقاوم در برابر موادشیمیایی هستند. این سیستم همچنین در تعمیر سطوح قدیمی به دلیل فرآیند ساخت با کیفیت بالا موثر است.
کاربردها: ساخت کارخانه‌های تولیدی،اتاق‌های مکانیکی، انبارها، آشپزخانه‌های تجاری، رستوران‌ها،گاراژها و مناطق خدماتی که تجهیزات سنگین مانند جرثقیل چنگکک دار مورداستفاده قرار خواهند گرفت.

سیستم‌های اپوکسی پر شده با کوارتز : رزین پلیمر با عملکرد بالا را با دانه‌های کوارتز رنگین ترکیب می‌کنند . نتیجه یک سطح چند منظوره است که تزئینی ، بهداشتی ، مقاوم در برابر لغزش و فوق‌العاده بادوام است .
جایی که ما از آن استفاده کردیم : رخت‌کن ، سرویس‌های بهداشتی ، مدارس ، اتاق پرو،کافه تریا، صنایع سبک ، لابی ، دفتر ، و چیزهای دیگر .

کفپوش های اپوکسی ضداستاتیک ( ESD ) : کنترل استاتیک ( ESD ) می‌تواند در بسیاری از محیط‌های کاری بسیار خطرناک باشد . اپوکسی کف ضد استاتیک به کاهش خطرات ناشی از الکتریسیته ساکن کمک می‌کند . این سیستم کفپوش معمولا ً شامل یک ماده رسانای الکتریکی است که الکتریسیته ساکن را برای تخلیه , زمین و یا از بین بردن هرگونه بار بالقوه انباشته می‌کند . در محیط‌هایی که حاوی مواد قابل‌اشتعال هستند , شدیدا ً توصیه می‌شود .
جایی که ما از آن استفاده کرده‌ایم : تاسیسات بهداشتی ، تجهیزات الکترونیکی ، شیمیایی یا دارویی ؛ مناطقی که از گازهای قابل‌اشتعال یا مایعات و یا مواد قابل‌اشتعال و گرد و غبار قابل احتراق استفاده می‌کنند .

اپوکسی کف فلیک: این کفپوش ها از طریق جایگذاری چیپ ها یا فلیک های رنگی در داخل بافت اپوکسی ساخته میشوند تا سطحی مرتعش،چندرنگ، یکپارچه و ارتجاعی را بسازند. این چیپ ها نه تنها از لحاظ زیبایی شناختی برازنده هستند بلکه سطح آن ها که اندکی زبر است از سر خوردن و افتادن جلوگیری می کند. فلیک ها تنوع زیادی از لحاظ رنگ، سایز،بافت و استایل داشته و می توانند به خوبی با انتخاب های شما ترکیب شوند.
جایی که از آن استفاده کرده‌ایم: آشپزخانه‌های تجاری، اتاق رخت‌کن، سالن‌های ورزشی، نمایشگاه‌های خودرو، کلینیک‌های دامپزشکی، زیری ماشین لباسشویی های صنعتی و موارد دیگر.

به طور خلاصه
اپوکسی ترکیب منحصر به فردی است زیرا نه تنها به طرز غیرقابل باوری کاربردی است، بلکه مواد به کار رفته در آن، اپوکسی را برای تقریبا همه مصارف مناسب می سازد. چه بخواهید یک ورودی زیبا برای لابی هتل بسازید، یا یک انبار صنعتی ضدحریق، اپوکسی گزینه مناسبی برای شما خواهد بود.

مصارف و مزایای اپوکسی

پوشش کف اپوکسی معمولا ً برای کفپوش های تجاری و صنعتی استفاده می‌شود . روکش‌های اپوکسی معمولا ً بر روی سطوح بتونی اعمال می‌شوند تا سطحی با عملکرد بالا ، صاف و بادوام را فراهم کنند که می‌تواند سال‌های زیادی دوام بیاورد و در برابر بارهای سنگین مقاومت کند . بسیاری از مکان‌های صنعتی ، انبارها و ساختمان‌های تجاری بر اپوکسی کف برای حفظ شرایط تمیز و ایمن برای کارگران ، تجهیزات و موجودی تکیه دارند .
آماده‌سازی کف : یک روکش اپوکسی به یک سطح تمیز و کمی متخلخل برای چسبیدن مناسب نیاز دارد . سیستم های اپوکسی ممکن است با بتون آب‌بندی شده یا صیقل یافته اتصال خوبی نداشته باشند . بتون نیز باید به طور کامل ترمیم شود . قبل از اعمال اپوکسی کف، وصله کردن و تعمیر تمام ترک‌های بزرگ و چیپ ها در سطح بتون و پاک کردن تمام چربی‌ها بسیار مهم است .
اگر بتون قدیمی است ، سطح برای لایه‌های قبلی اپوکسی یا محصولات دیگر را تست کنید که ممکن است در طول سال‌ها اعمال شده باشند . برای تست کردن وسیله درزگیر ، مقدار کمی آب روی زمین بریزید . باید آن را خیس کند . اگر قطرات آب به جای خیس کردن سطح روی آن ماند ، به احتمال زیاد آب‌بندی شده‌است و ممکن است برای روکش اپوکسی مناسب نباشد. قبل از اعمال یک روکش اپوکسی ، دقت کنید که درجه‌حرارت مناسب باشد و تمام توصیه‌های تولیدکننده را دنبال کنید . درجه‌حرارت نامطلوب می‌تواند باعث ایجاد اپوکسی حبابدار و پوسته پوسته شود . اپوکسی یک مایع دو قسمتی است که شما قبل از نصب با هم مخلوط می‌کنید . هنگامی که محصول مخلوط می‌شود ، زمان محدودی دارید تا پوشش اپوکسی را قبل از اینکه شروع به سفت شدن کند ، نصب کنید .

مزایای استفاده از کفپوش اپوکسی
کفپوش های اپوکسی در مقایسه با سایر پوشش های سنتی که بر روی بتن اعمال می شوند از مزایای زیادی برخوردار است. از جمله:
*سطحی براق و صیقلی فراهم می کند که می تواند روشنایی فضاهای داخلی را به طرز چشمگیری افزایش دهد.
*سطح سخت و بادوامی ایجاد می کند که قادر است رفت و آمد زیاد و فشار بارهای سنگین را در طولانی مدت تحمل کند.
*نصب آسان و سریع، بدون نیاز به مصالح و چسب های جانبی و یا ابزارآلات و تجهیزات خاص
*دوام بالا همراه با سهولت در نظافت
*ایده آل برای انبارها و مناطق صنعتی
*مقاوم در برابر لکه آب و روغن
*سطح یکنواخت با دوام چندین ساله
*قابلیت ترکیب با رنگ های مختلف برای پوشاندن شکستکی و ترک های سطح بتن
*سطح مقاوم به مواد شیمیایی که مناسب نیروگاه های تولیدی صنایع می باشد
*با اعمال افزودنی های ضد_لغزش سطح ایمنی را بالا میبرد.
*قابلیت نصب با الگوهای متفاوت در جهت ایجاد راه های ماشین رو یا پیاده رو های قابل مشاهده
*جلوگیری از فرسایش سطح بتن
*سازگاری با سطوح خودهمسان ساز، بسته به نوع محصول
*عدم نیاز به تعمیر و نگهداری

محاسن و مزیت های استفاده از اپوکسی

پوشش های کف اپوکسی به سختی پوشیده شده و راه حل های بادوامی برای مصارف تجاری و صنعتی هستند . این پوشش‌ها را می‌توان در سطوح بتونی اعمال کرد تا عملکرد بالا و جذابی را ارایه دهد . در خدمات پیشرفته زیست‌محیطی ، متخصصان اپوکسی کف ما در حال نصب پوشش‌های کف اپوکسی برای انواعی از ساختمان‌های تجاری و صنعتی از جمله در کارخانه‌های تولیدی صنعتی ، تاسیسات تجاری ، انبارها ، ساختمان‌های تولید دارو ، آزمایشگاه‌ها و کارخانه‌های تولید دارو ، آزمایشگاه‌ها و موارد دیگر هستند .
اگر شما به خدمات کفپوش های ما برای ساختمان خود علاقمند هستید ، لطفا ً برای یادگیری بیشتر در مورد مزایایی که این راه‌حل کفپوش می‌تواند به شما ارائه کند ، با ما تماس بگیرید .

با استفاده از یک روکش کف اپوکسی بر کف بتنی شما ، یک سطح صاف و محکم و بادوام ایجاد خواهید کرد . این پوشش‌های کف یک تعداد مزایا و محاسن را از مراحل نصب اولیه گرفته تا مراحل نگهداری بلندمدت ارائه می‌کنند . به عنوان مثال ، پوشش‌های کف اپوکسی به سرعت نصب می‌شوند و برای تمیز کردن بسیار آسان هستند . به دلیل مزایای بسیاری که سیستم اپوکسی کف ارائه می‌دهد ، این یک راه‌حل کفپوش ایده‌آل برای بسیاری از انواع موقعیت‌ها است .
موارد زیر برخی از مزایای اصلی مربوط به انتخاب روکش کف اپوکسی برای ساختمان های تجاری یا صنعتی شما هستند.پوشش اپوکسی جدید :
سطحی یکنواخت با قابلیت نظافت آسان را فراهم میکند: محصولات پوشش کف اپوکسی ما خشک می شوند تا به سطوح پایدار و بدون درزی تبدیل شوند که به راحتی می‌تواند عاری از کثیفی ، گرد و خاک و آوار شوند . به دلیل این توانایی تمیز کردن آسان ، خدمات پوشش کف اپوکسی ، برای مواد غذایی ، نوشیدنی و داروسازی و کارخانه‌های بسته‌بندی ایده‌آل هستند .
در یک سطح سخت و بادوام نتایج بینظیری ارائه میکند : محصولات پوشش کف اپوکسی ما طبقات بتونی را به سطوحی صاف و بادوام و با عملکرد بالا تبدیل می‌کنند که سال‌ها دوام خواهد آورد .

کفپوشی جذاب و زیبا برای شما فراهم میکند:
پوشش‌های کف اپوکسی ما با درخشندگی بالا خشک می شوند و در رنگ‌ها و سبک‌های مختلف در دسترس هستند . شما می‌توانید از یک رنگ یکدست استفاده کنید یا یک الگوی تزیینی با استفاده از چندین رنگ ایجاد کنید تا یک محلول اپوکسی کف
جذاب و بادوام ایجاد کنید.

به یک سطح مقاوم در برابر خوردگی شیمیایی تبدیل میشود:
کفپوش های اپوکسی سطوحی با مقاومت بالا در برابر خوردگی شیمیایی هستند که در نیروگاه ها و انبارهای صنعتی و نیز کارگاه های تولیدی کاربرد دارند.
ایمنی را بهبود می بخشد:
محصولات پوشش کف اپوکسی ما می‌توانند ایمنی را با ایجاد یک سطح مقاوم در برابر لغزش ، ضربه ، گرما و حریق بهبود بخشند . این پوشش‌ها قادر به بالا بردن روشنایی در یک منطقه کاری به میزان ۳۰۰ درصد نیز هستند .
به رفت و آمد پیش بینی شده اجازه عبور میدهد:
می توان از رنگ های مختلف اپوکسی برای مشخص کردن منقطه ایمن,منطقه کار و محل عبور و مرور جرثقیل استفاده کرد.
ظرفیت تولید را افزایش میدهد:
استفاده از اپوکسی کف استهلاک ماشین الات حمل و نقل را کاهش داده، انتقال کالا را سرعت بخشیده و آسیب به سطح زمین را کم می کند.

دوستدار محیط زیست است:
کفپوش های اپوکسی برای شرکت هایی که به دنبال استفاده از مصالح و جایگزین های “سبز” برای ساخت و ساز هستند می تواند بسیار جالب توجه باشد.
نصب سریع و آسانی دارد:
از آنجا که کفپوش های اپوکسی خود را با محیط تطبیق میدهند، متخصصان ما می توانند در کمترین زمان ممکن این کفپوش ها را بر روی سطوح نو یا قدیمی بتنی نصب کنند.
از لحاظ اقتصادی به صرفه است:
نصب پوشش کف اپوکسی به وسیله متخصصان حرفه‌ای و با تجربه ما , یک راه‌حل کفپوش ارزان‌قیمت است . سطح پوششی پایدار و بادوام که از محصولات ما حاصل می‌شود تا سال‌ها نیازی به نگهداری و پرداخت هزینه اضافه ندارد.