اپوکسی پلی آمید پلیمری است که از رزین پلی آمید به عنوان عامل پخت استفاده می کند. پلی آمید موجود در این پوشش اساساً یک ترکیب آلی بسیار شبیه به آمونیاک است، اما یکی از اتم های هیدروژن آن با اتم دیگری جایگزین شده است. اپوکسی پلی آمید معمولاً به عنوان پوشش یا چسب استفاده می شود.

اپوکسی پلی آمید

برای یک عامل پخت، اپوکسی پلی آمید از رزین های پلی آمیدی استفاده می کند که آن را نسبت به انواع دیگر پوشش های کف دارای چندین مزیت می کند. یکی از مزایای آن این است که مقاومت بسیار خوبی در برابر اسید دارد.

همچنین به دلیل مقاومت در برابر آب در محیط های دریایی به خوبی می ماند. اینگونه کفپوش ها معمولاً بیش از سایر انواع اپوکسی ها توانایی مقاومت در برابر محیط های بیرونی را دارند. آنها همچنین دارای مقدار نسبتاً زیادی انعطاف پذیری برای کاربردهایی هستند که در آن مواد پایه ممکن است مقادیر کمی از تغییر شکل را متحمل شوند.

این کفپوش ها دارای معایبی نیز هستند. آنها تا حدودی زمان خشک شدن سریعی دارنددر حالی که زمان پخت طولانی نیز دارند که در صورت نیاز به پوشش کامل پخت در بازه زمانی کوتاه می تواند نامطلوب باشد. همچنین در برابر مواد شیمیایی و همچنین انواع دیگر اپوکسی ها مقاومت نمی کنند.

اپوکسی پلی آمید

اپوکسی های پلی آمیدی به دلیل مقاومت بالای خود در برابر آب، مواد پوشش دهنده عالی برای محیط هایی هستند که رطوبت زیادی در آن وجود دارد، مانند تجهیزات نفت و گاز دریایی یا تصفیه خانه های آب. انعطاف پذیری و ویژگی های هوازدگی خوب آنها را به گزینه ای جذاب برای پوشش پل ها تبدیل می کند.