رنگ سفید یکی از پرطرفدارترین رنگ‌ها برای دیوارهای خانه و سقف است چرا که با هر نوع شرایطی سازگاری دارد و همچنین این آزادی را به شما می‌دهد از رنگ‌های متنوع در کنار آن استفاده کنید. فرقی نمی‌کند از رنگ سفید روغنی برای رنگ آمیزی دیوارها استفاده می‌کنید یا رنگ آکریلیک یا رنگ پلاستیک را انتخاب کرده‌اید، این رنگ محبوب می‌تواند ظاهر خانه شما را تغییر دهد اما پیش از انتخاب رنگ سفید برای دیوارها این 6 نکته را در نظر بگیرید.

پیش از انتخاب رنگ سفید به این موارد توجه کنید

رنگ ثانویه مناسبی برای تکمیل رنگ سفید انتخاب کنید

رنگ سفید اگرچه یک رنگ خنثی است اما سرمای خاصی داخل خود دارد. این رنگ که نمایانگر تمیزی و آرامش است در کنار رنگ‌های سرد نظیر آبی بسیار زیبا و آرامش بخش می‌شود اما انتخاب رنگ گرم می‌تواند جذابیت بیشتری به فضا ببخشد. اما همه چیز به سلیقه و شرایط زندگی شما بستگی دارد. پیشنهاد می‌شود انتخاب رنگ جانبی در کنار رنگ سفید با توجه به شرایط آب و هوایی منطقه زندگی شما انجام شود. مثلا اگر خانه شما طوریست که در طول سال نور به صورت طبیعی به داخل آن می‌تابد و به فضای اتاق گرمای زیادی می‌بخشد، انتخاب رنگ سرد می‌تواند تعادل ایجاد کند اما اگر در منطقه سردی هستید که هوا اغلب مواقع ابری است، انتخاب رنگ گرم نظیر قرمز یا زرد متعادل‌تر خواهد بود.

6 نکته درباره انتخاب رنگ سفید برای دیوارها

شرایط مراقبت از رنگ سفید را در نظر بگیرید

همیشه آماده ایجاد لک یا آلودگی روی دیوارها باشید، بخصوص اگر از رنگ سفید برای دیوار استفاده می‌کنید و یا دارای فرزند کوچک هستید که هر آن ممکن است به روی دیوار نقاشی کشیده یا با دست آلوده روی دیوارها دست بکشد. در چنین شرایطی اگر هنوز به روی انتخاب رنگ سفید مسر هستید بهتر است از رنگ سفید قابل شستشو یا رنگ‌های پایه آب استفاده کنید. همچنین هنگام رنگ آمیزی دیوارها به رنگ پیشین دیوار توجه داشته باشید. اگر رنگ قبلی دیوار رنگ روغنی است باید درباره چگونگی رنگ آمیزی به روی رنگ روغنی اطلاعات کسب کنید. همچنین به طور کلی نکات مهم درباره رنگ آمیزی دیوار، استفاده از ابزار مناسب نظیر غلطک و قلم رنگ را نیز رعایت کنید. استفاده از لایه آستر را نیز فراموش نکنید.

به نور اتاق توجه داشته باشید

نور به روی هر رنگی تاثیرگذار است و موجب می‌شود در طول روز رنگی متفاوت دیده شود. این مساله درباره رنگ سفید هم صدق می‌کند. اگر فضای اتاق شما کوچک و تاریک است و نور کمی دارد بهتر است از رنگ سفیدی که نور را منعکس می‌کند استفاده کنید. بعنوان مثال رنگ سفید روغنی براق در چنین شرایطی از رنگ روغنی مات مناسب‌تر است.

6 نکته درباره انتخاب رنگ سفید برای دیوارها

با رنگ‌های متنوع بازی کنید

یکی از مزیت‌های انتخاب رنگ سفید، آزادی عملی است که به شما در انتخاب انواع رنگ می‌دهد. اگر دوست دارید دیوار کانونی در اتاق ایجاد کنید و در کنار آن سایر دیوارها را سفید کنید، به نوری که رنگ سفید به روی رنگ دیگر ایجاد می‌کند توجه کنید. اغلب مواقع پیشنهاد می‌شود رنگ سفید را به روی دیواری بزنید که نور به آن می‌تابد. این موجب می‌شود رنگ دیگری که برای نقطه کانونی خانه استفاده می‌کنید تغییر چندانی نداشته باشد و علاوه بر اینها توجه بیشتری به دیواری که رنگ متفاوتی دارد شود.

6 نکته درباره انتخاب رنگ سفید برای دیوارها

دکوراسیون خانه را چند لایه کنید

اگر تمامی دیوارها و سقف را با رنگ سفید رنگ آمیزی کنید ممکن است فضای اتاق کسل کننده به نظر برسد. وجود نور زیاد در چنین فضایی ممکن است برای برخی افراد آزاردهنده باشد. به همین دلیل است که پیشنهاد می‌شود در چنین شرایطی از دکوراسیون چند لایه استفاده شود. یعنی دکوراسیونی با رنگ‌‍‌های متنوع که می‌توانند تا حد زیادی کسل کننده بودن رنگ سفید را از بین ببرد.

6 نکته درباره انتخاب رنگ سفید برای دیوارها

رنگ سفید را با سایر رنگ‌ها ادغام کنید

سفید علاوه بر محبوب بودن بعنوان یک رنگ، می‌تواند برای ترکیب رنگ‌های دیگر و ایجاد رنگ جدید نیز استفاده شود. اگر همچنان دوست دارید رنگ دیوارها روشن باشد اما نمی‌خواهید از تک رنگ سفید استفاده کنید، ترکیب رنگ سفید با مادر رنگ‌ها می‌تواند رنگ روشن جذاب و چشمگیری ایجاد کند. این رنگ با توجه به سلیقه شما می‌تواند چند درجه تیره‌‎تر از رنگ سفید اولیه شود. همچنین می‌توانید این تفاوت رنگ را بین رنگ دیوار و سقف یا رنگ دیوارها و چارچوب‌ها ایجاد کنید.

6 نکته درباره انتخاب رنگ سفید برای دیوارها

بهترین و باکیفیت‌ترین رنگ‌های ساختمانی را از آریا پارس تهیه کنید. جهت مشاوره با ما در واتس اپ در ارتباط باشید.