کفپوش اپوکسی مقاوم مکانیکی

کفپوش اپوکسی مقاوم مکانیکی
کد محصول: 1-2252
این کفپوش بر پایه رزین اپوکسی بیسفنول A و اپوکسی آلیفاتیک فرموله گردیده است. از خواص برجسته این کفپوش می توان به خود ترازی (Self-Leveling)، سطح شفاف و درخشان پس از کار و همچنین مقاومت مکانیکی، الکتریکی و حرارتی بالا، چسبندگی و انعطاف پذیری بالا اشاره نمود. کاربرد این محصول، محیط های در معرض نیرو های مکانیکی، مواد خورنده شیمیایی، تنش های حرارتی و جریان های الکتریکی می باشد. ضمناً این محصول بدلیل قابلیت شستشو و استریل شدن به عنوان یک پوشش بهداشتی کارآیی دارد.

آماده سازی سطح با کفپوش اپوکسی مقاوم مکانیکی :

سطح مورد نظر بايد از هرگونه آلودگی عاری گردد و برداشت لعاب بتن و ايجاد پروفايل مناسب برای چسبندگی پوشش به بستر الزامی می باشد (که به همين منظور از دستگاه ساب و دستگاه اسکراچر بهره برده می شود.) پس از برداشت آلودگی ها و ايجاد زبری مناسب گرد و غبار از سطح جمع آوری شده و پوشش اعمال می‌گردد.
شرايط محيط رنگ آميزی :
بهترين درجه حرارت محيط و سطح کار حين اجرا بين 30-10 درجه سانتيگراد می باشد اجرای کفپوش معمولاً در محيط های مسقف انجام می پذيرد که علاوه بر مسقف بودن کنترل گرد و غبار و ريزش اجسام خارجی بروی پوشش الزامی باشد. دمای محيط هنگام رنگ آميزی بايستی حداقل 3 درجه سانتيگراد بالاتر از نقطه محيط باشد تا از تشکيل قطرات آب بروی سطح جلوگيری شود.
روش اعمال رنگ :
هر دو جزء A و B بخوبی ميکس شده و با توجه به نسبت تعيين شده با هم ترکیب می‌گردد. مقدار و روش اعمال هر لايه از اين پوشش بر اساس فاکتورهايی همچون کيفيت بستر، ضخامت بستر، ضخامت مورد نياز و… تعريف می‌گردد.
تجهيزات رنگ آميزی :
–    اعمال اين پوشش بصورت دستی و با ابزاری همچون شانه های مخصوص و غلطک و قلم مويی امکان پذير است.
نکات ايمنی :
–    توصيه می گردد از استنشاق مداوم بخارات حلال اين رنگ در فضاهای بسته خودداری نموده و حتی الامکان از لوازم ايمنی مناسب استفاده و در صورت تماس با پوست و چشم با آب زياد شستشو گردد.
–    اين رنگ اشتعال زا بوده و بايستی از حرارت، جرقه و شعله دورنگه داشته شود.