page-header

مدیر سایت سه شنبه، ۱۵ دی ۱۳۹۴

چگونه گل ها را در رزین های اپوکسی حفظ کنیم؟

نگهداری گلها با رزین پروکسی دو تکه تا حدودی کثیف است، اما سخت نیست، روشی که نتایج قابل ملاحظه ای تولید می کند. گلهایی را انتخاب کنید که دارای شکوفه های گلبرگ محکم هستند، مانند رزها، گلهای داوودی، گل مینا، گل مریم، گل یاسمن، گل جعفری و لاله را برای بهترین نتیجه انتخاب بکنید. زمانی که شما گل های زیادی را پوشش دادید، از آنها برای نمایش تزیینی، در گلدان یا در صنایع دستی قرار دهید. از آنجایی که رزین می تواند تحریک کننده باشد و به سختی از پوست جدا می شود هنگام کار با رزین اپوکسی در یک منطقه با تهویه مناسب کار بکنید و دست کش های پلاستیکی بپوشید.

چیزهایی که شما نیاز دارید.
• گلها
• پوشش های محافظ یا روزنامه
• ژل سیلیکا (اختیاری)
• پین های فشاری
• دست کش های پلاستیکی
• رزین پروکسی روشن دو تکه ای
• فنجان اندازه گیری یک بار مصرف
• فنجان های مخلوط کننده یک بار مصرف
• ابزارهای مخلوط کننده یک بار مصرف، مانند کاهنده های زبانه چوبی
• برس رنگ کننده صنعتی یک بار مصرف

گلها را خشک بکنید. شما می توانید این کار را با برعکس آویختن گلها با ساقه های متصل به بالای قاب عکس با پین های فشاری انجام دهید. برای نتیجه سریع تر، آنها را در ژل سیلیکا برای چند روز معدود قرار دهید. روزنامه های قدیمی یا پوشش های محافظ را بر روی سطح کاری خود قرار دهید. رزین های اپوکسی به صورت دایم بر روی همه چیز باقی می مانند، پس باید شما مواظب باشید که آنها را مستقیم بر روی پیشخوان یا میز نریزید و آنها را به صورت قطره ای بریزید.

مقدار دقیق مورد نیاز از کاتالیست و رزین را اندازه گیری بکنید. از فنجان های اندازه گیری یک بار مصرف مانند، آنهایی که برای توزیع دارو استفاده می شوند استفاده کنید و آنها را در واحد میلی متر نشان گذاری بکنید. تخمین بزنید که چه مقدار مخلوط برای یک یا دو گل مورد نیاز است، از آنجایی که رزین اپوکسی به سرعت خشک می شود و پنجره کاری شما نسبتاً کوتاه است.

رزین پروکسی و کاتالیست از قبل اندازه گیری شده را در فنجان مخلوط کننده یکبار مصرف قرار دهید که به اندازه کافی برای نگه داشتن مایع و یک شکوفه گل بزرگ باشد. اطاف ظرف اندازه گیری شده را خراش بندازید برای اینکه مطمئن بشوید که تمام مواد در ظرف پایان می یابد. همزمان رزین و کاتالیست را هم بزنید، سپس آن را یک بیشتر هم بزنید. مقدار نا برابر از رزین و کاتالیست یا مخلوط ناقص سبب می شود که رزین نچسبد.

شکوفه گل را با ساقه متصل شده درون اپوکسی بچسبانید، و به مدت چند دقیقه آن را نگه دارید برای اینکه اپوکسی بتواند گلبرگ ها قرار بگیرد. شکوفه را از اپوکسی خارج کنید و آن را به چارچوب تصویر منتقل بکنید، که اکنون بر روی روزنامه یا پوشش محافظ شما به درستی قرار گرفته است. از یک پین فشاری برای آویزان کردن گلبرگ از بالای قاب استفاده بکنید. اگر شما مایل به نگهداری گلبرگ متصل شده به شکوفه باشید، از یک برس رنگ یکبار مصرف برای پوشش گلبرگ با اپوکسی استفاده بکنید.

هر قطره ای که به صورت مجوعه های اپوکسی شکل گرفته اند را پاک کنید. شما 5 دقیقه زمان دارید تا قبل از اینکه اپوکسی غیر قابل استفاده بشود. به رزین اجازه دهید که در طول شب بهبود یابد.

بازگشت به بالا