پرایمر اکسید آهن اپوکسی پلی آمید

پرایمر اکسید آهن اپوکسی پلی آمید
کد محصول: 2113

این محصول بر پایه رزین اپوکسی و هاردنر پلی آمید با پیگمنت اکسید آهن طراحی گردیده است. برخورداری از این پیگمنت و حصول خواص ضد خوردگی بالا، امکان مجاورت این پوشش با شرایط متفاوت جوی و غوطه وری و همچنین چسبندگی بالا به سطوح فلزی و سازگاری با سیستم های مختلف جهت لایه های بعدی مانند رنگ های آلکیدی، اپوکسی، کلرو کائوچو، وینیلی و پلی یورتان در انواع صنایع را فراهم نموده است.
با توجه به غیر سمی بودن این پرایمر، می توان از آن به عنوان لایه اول در سیستم آب آشامیدنی نیز بهره برد.

پرایمر اکسید آهن اپوکسی پلی آمید

تعداد اجزا : دو جزئی
براقيت : مات
دانسيته 3 gr/cm : 5/0 ± 47/1
فام : اُخرايی
نسبت اختلاط اجزا A/B (وزنی) : 1/6
مکانيزم خشک شدن : واکنش شيميايی و تبخير حلال
درصد جامد حجمی : 3 ± 55
ضخامت پيشنهادی فيلم خشک : 75 ميکرون
پوشش تئوری m2/Lit : 1/7
  • خشک شدن کامل : 7 روز
  • خشک شدن عمقی : 8 ساعت
  • خشک شدن سطحی : 2 ساعت
  • دمای سطح : 25 درجه سانتيگراد
  • نوع تينر : 210-T
  • دوره انبار داری : 12 ماه
  • زمان ژل شدن : کمتر از 4 ساعت
  • نقطه اشتعال : 30 درجه سانتيگراد

آماده سازی سطح :

سطح مورد نظر بايد از هرگونه آلودگی عاری گردد، به همين منظور می توان از روشهايی همچون اعمال فشار باد، شستشو با شوينده ها و تينرها (متناسب با سيستم رنگ آميزی، عمر سرويس دهی مورد نظر،شرايط جوی و جنس سطح) بهره برد.
رنگ آميزی بايستی بلافاصله پس از آماده سازی سطح انجام گيرد. (در سطوح فلزی استفاده از روشهار مکانيکی مانند سندبلاست تا درجه SA 2.5-3 توصيه می گردد.)

شرايط محيط رنگ آميزی :

بهترين درجه حرارت محيط و سطح کار حين رنگ آميزی بين 40-10 درجه سانتيگراد می باشد برای حصول کيفيت مناسب، توصيه می گردد رنگ آميزی حتی الامکان در محيط های سرپوشيده انجام شود. دمای محيط هنگام رنگ آميزی بايستی حداقل 3 درجه سانتيگراد بالاتر از نقطه شبنم محيط باشد تا از تشکيل قطرات آب روی سطح جلوگيری شود.

روش اعمال رنگ :

هر دو جزء A و B بخوبی ميکس شده و با توجه به نسبت تعيين شده با هم اختلاط و به آن تينر افزوده تا به ويسکوزيته پاشش برسد. در حين اعمال، رنگ داخل مخزن مکرراً ميکس و با تنظيم مناسب فاصله نازل با سطح، پاشش انجام شود. با در نظر گرفتن حرکت و سرعت باد در حين اعمال، رعايت فاصله زمانی متناسب مابين اجرای لايه های آستری، ميانی و رويه و همچنين رعايت Pot life اعلام شده و عدم استفاده مخلوط رنگ بعد از اين زمان ضروريست.

تجهيزات رنگ آميزی :
–    اسپری بدون هوا (Air Less) با قطر نازل 0.013-0.015 inch
–    اسپری هوا (conventional) با قطر نازل mm 1.5-2 و فشار 5-3 اتمسفر
–    قلم مو و غلطک

نکات ايمنی :
–    توصيه می گردد از استنشاق مداوم بخارات حلال اين رنگ در فضاهای بسته خودداری نموده و حتی الامکان از لوازم ايمنی مناسب استفاده و در صورت تماس با پوست و چشم با آب زياد شستشو گردد.
–    اين رنگ اشتعال زا بوده و بايستی از حرارت، جرقه و شعله دورنگه داشته شود.

به منظور مشاوره در مورد خرید پرایمر اکسید آهن اپوکسی پلی آمید و دریافت اطلاعات فنی مربوط به این محصول، لطفا همین حالا با کارشناسان فروش شرکت آریا سطح تهران تماس بگیرید. همچنین، ما را در اینستاگرام دنبال کنید.