پرایمر اپوکسی ضد خوردگی (IPS)

پرایمر اپوکسی مقاوم خوردگی (IPS)
کد محصول: 2111

این محصول بر پایه رزین اپوکسی و هارنر پلی آمید طراحی گردیده است و جهت حصول خواص ضد خورندگی، مقاومت شیمیایی و امکان مجاورت این پوشش با شرایط متفاوت جوی و همچنین چسبندگی بالا به سطوح فلزی و سازگاری با سیستم های مختلف جهت لایه های بعدی مانند اپوکسی و پلی یورتان در انواع صنایع مورد استفاده می باشد.تینر

پرایمر اپوکسی ضد خوردگی (IPS)

تعداد اجزا : دو جزئی
براقيت : مات
دانسيته gr/cm3 : %5/0 ± 4/1
فام : بدون محدوديت در فام
نسبت اختلاط اجزا A/B (وزنی) : 1/6
مکانيزم خشک شدن : واکنش شيميايی بين اجزا و تبخير حلال
درصد جامد حجمی : 2% ± 52
ضخامت پيشنهادی فيلم خشک : 100-50 ميکرون
پوشش تئوری m2/Lit : 4/10
  • خشک شدن کامل : 7 روز
  • خشک شدن عمقی : 6 ساعت
  • خشک شدن سطحی : 2 ساعت
  • دمای سطح : 25 درجه سانتيگراد
  • نوع تينر : 210-T
  • دوره انبار داری : 12 ماه
  • زمان ژل شدن : 8 ساعت
  • نقطه اشتعال : 26 درجه سانتيگراد

آماده سازی سطح :

سطح مورد نظر بايد از هرگونه آلودگی عاری گردد، به همين منظور می توان از روشهايی همچون اعمال فشار باد، شستشو با شوينده ها و تينرها (متناسب با سيستم رنگ آميزی، عمر سرويس دهی مورد نظر،شرايط جوی و جنس سطح) بهره برد.
رنگ آميزی بايستی بلافاصله پس از آماده سازی سطح انجام گيرد (در سطوح فلزی استفاده از روشهار مکانيکی مانند سندبلاست تا درجه SA 2.5-3 توصيه می گردد)

شرايط محيط رنگ آميزی :

بهترين درجه حرارت محيط و سطح کار حين رنگ آميزی بين 40-10 درجه سانتيگراد می باشد برای حصول کيفيت مناسب، توصيه می گردد رنگ آميزی حتی الامکان در محيط های سرپوشيده انجام شود. دمای محيط هنگام رنگ آميزی بايستی حداقل 3 درجه سانتيگراد بالاتر از نقطه شبنم محيط باشد تا از تشکيل قطرات آب روی سطح جلوگيری شود.

روش اعمال رنگ :

هر دو جزء A و B بخوبی ميکس شده و با توجه به نسبت تعيين شده با هم اختلاط و به آن تينر افزوده تا به ويسکوزيته مناسب برسد. در حين اعمال، رنگ داخل مخزن مکرراً ميکس و با تنظيم مناسب فاصله نازل با سطح، پاشش انجام شود. با در نظر گرفتن حرکت و سرعت باد (در محيط های باز) در حين اعمال، رعايت فاصله زمانی متناسب مابين اجرای لايه های آستری، ميانی و رويه الزاميست.
رعايت Pot life اعلام شده و عدم استفاده مخلوط رنگ بعد از اين زمان ضروريست.

سيستم و زمان اجرای پوشش ثانوی:

حداکثر حداقل Recoating
14 روز 12 ساعت 1-2124
3 روز 12 ساعت 3152

تجهيزات رنگ آميزی :
–    اسپری بدون هوا (Air Less) با قطر نازل 0.013-0.015 inch
–    اسپری هوا (conventional) با قطر نازل mm 1.5-2 و فشار 5-3 اتمسفر
–    قلم مو و غلطک

نکات ايمنی :
–    توصيه می گردد از استنشاق مداوم بخارات حلال اين رنگ در فضاهای بسته خودداری نموده و حتی الامکان از لوازم ايمنی مناسب استفاده و در صورت تماس با پوست و چشم با آب زياد شستشو گردد.
–    اين رنگ اشتعال زا بوده و بايستی از حرارت، جرقه و شعله دورنگه داشته شود.

به منظور مشاوره در مورد خرید پرایمر اپوکسی مقاوم خوردگی (IPS) و دریافت اطلاعات فنی مربوط به این محصول، لطفا همین حالا با کارشناسان فروش شرکت آریا سطح تهران تماس بگیرید. همچنین، ما را در اینستاگرام دنبال کنید.