قیمت رنگ اپوکسی

در هر پروژه  صنعتی انتخاب پوشش محافظتی مناسب بسیار حایز اهمیت است. شرح ذیل مختصری در مورد سیستم سه لایه رنگ جهت پوشش مناسب بیان شده و نگاهی گذرا به چهارچوب های قیمت پوشش سه لایه و قیمت رنگ اپوکسی گردیده است.

رنگ سه لایه:

سیستم محافظتی که از سه لایه رنگ استفاده میشود و بیشتر به رنگ سه لایه مشهور است. سه لایه عبارت است از رنگ آستر یا پرایمر، رنگ میانی و رنگ رویه یا لایه نهایی.(برای آشنایی بیشتر با انواع پوشش در لایه های آستر و میانی و رویه به صفحه انواع رنگهای اپوکسی مراجعه فرمائید.)

عوامل موثر در تعیین پوشش محافظتی مناسب:

انتخاب پوشش مناسب به عواملی چون شرایط محیطی ( مانند درجه حرارت، میزان رطوبت، شرایط اسیدی، قلیایی، لرزش، سایش و منطقه جغرافیایی و … ) و شرایطی همچون روش اعمال و جنس زیر آیند و … مشخص میشوند.

آستر ( پرایمر) بیشتر بعنوان زیر سازی سیستم تعریف میشود و بنا به شرایط محیطی و جنس بسترانتخاب میشود و مقاومت قلیایی و اسیدی و محیط بیشترین تاثیر را در انتخاب آن دارد. پرایمرهایی همچون زینک ریچ و زینک فسفات و کرومات که مقاومت رطوبتی و ضد خورندگی  خوبی در محیطهای اسیدی و قلیایی دارند و یا پرایمر اپوکسی اخرایی که خواص ضد اکسیده شدن خوبی دارد از رایج ترین آستر ها می باشد.

لایه میانی اپوکسی، سازگاری میان لایه اول و لایه نهایی را ایجاد مینماید و بیشترین ضخامت سیستم به عهده این لایه میباشد .

لایه رویه یا لایه نهایی اپوکسی یا پلی یورتان، برای انتخابشان خواصی همچون مقاومت شیمیایی و مکانیکی و ضد UV و ضد رطوبت …. تاثیر دارند. حفظ و تکمیل سیستم به عهده این لایه میباشد و در فام های مختلف و بدلیل پوشش دهی و نمای بیرونی کار اهمیت خاصی در برخی از کاربردها و صنایع دارد.

بیشترین مصرف رنگ سه لایه یا همان سیستم محافظتی سه لایه در صنایع مختلف همچون نفت و گاز و پتروشیمی، صنایع دریایی و کشتیرانی ، .. میباشد.

قیمت رنگ اپوکسی در غالب سیستم سه لایه ماثر از قیمت در آستر اپوکسی ، قیمت در لایه میانی اپوکسی و قیمت در لایه رنگ نهایی اپوکسی و پلی یورتان میباشد. پارامتر هایی همچون گرید کیفی رنگ، مقدار مصرف در هر مترمربع نیز در قیمت نهایی سیستم رنگ تاثیر گذار است.

قیمت رنگ اپوکسی بر اساس نوع رنگ، ضخامت پوشش و کیفیت  رنگ تعیین میگردد. قیمت رنگ اپوکسی تحت تاثیر عوامل دیگری همچون شید انتخابی نیز میباشد. اگر در شید و رال رنگ الزام خاصی مانند استاندارد یا اجبار کارفرما ندارید پیشنهاد میگردد شید رنگ انتخابی را با کمک و راهنمایی از کارشناسان ما انتخاب نمایید تا در مبحث تعمیرات و نگهداری و طول عمر پوشش مسیر هموارتری را طی نمائید.

جدول پیشنهادی قیمت رنگهای اپوکسی

ردیف نوع لایه قیمت رنگ اپوکسی
1

لایه آستر اپوکسی

(انواع آستری ها : آستر اپوکسی – زینک ریچ –زینک کرومات اپوکسی – زینک فسفات اپوکسی- کولتار اپوکسی-پرایمر فنولیک و … )

قیمت رنگ اپوکسی در هرمترمربع بر اساس ضخامت 60 میکرون

260،000 ريال تا 480،000 ریال میباشد.

2

رنگ اپوکسی میانی

(انواع اپوکسی: اپوکسی میانی، اپوکسی میانی MIO، اپوکسی میانی هایبیلد،اپوکسی پلی آمین میانی و…)

قیمت رنگ اپوکسی در هر مترم مربع بر اساس ضخامت  60 میکرون

130،000 ريال تا 160،000 ريال میباشد.

3

رنگ رویه اپوکسی

(انواع رنگ اپوکسی – پلی یورتان)

 

قیمت رنگ اپوکسی در هر مترم مربع بر اساس ضخامت  60 میکرون

150،000 ريال تا 240،000 ريال میباشد.

 

قیمت های فوق در تاریخ 13 شهریور 1400 محاسبه گردیده و شامل نوسانات قیمتی پس از این تاریخ نمی گردد.