رنگ پلاستیک

رنگ پلاستیک
کد محصول: 0155

این رنگ بر پایه رزین پلی وینیل استات محلول در آب طراحی شده است. کاربرد این محصول در سطوح گچی، آجری، بتونی و سیمانی می باشد. از جمله خواص این رنگ، می توان به چسبندگی عالی و خشک شدن سریعف ثبات رنگی بالا، مقاومت رطوبتی و مقاومت سایشی خوب اشاره نمود. این رنگ، به دلیل محلول بودن در آب، هیچگونه آلودگی زیست محیطی به همراه ندارد.

رنگ پلی اورتان ، رنگ های ترافیکی

رنگ پلاستیک

تعداد اجزا : يک جزئی
براقيت : مات
دانسيته gr/cm3 : 1/0 ± 5/1
فام : سفيد
مکانيزم خشک شدن : تبخير آب
درصد جامد وزنی : 2±59
درصد جامد حجمی : 3±39
ضخامت پيشنهادی فيلم خشک : 100 ميکرون
پوشش تئوری m2/Lit : 9/3
  • خشک شدن کامل : کمتر از 48 ساعت
  • خشک شدن عمقی : کمتر از يک ساعت
  • خشک شدن سطحی : کمتر از 10 دقيقه
  • حداقل زمان لازم جهت اجرای لايه بعدی : 40 دقيقه
  • نوع تينر : آب
  • دوره انبار داری : 12 ماه
  • زمان ژل شدن : ندارد
  • نقطه اشتعال : ندارد

آماده سازی سطح :

سطح مورد نظر که غالباً سطوح گچی، سيمانی و بتونی می باشد بايد از هرگونه آلودگی عاری گردد که به همين منظور می توان از روشهايی همچون اعمال فشار باد، شستشو با شوينده ها و تينرها بهره برد. سطح زير کار بايستی در هنگام اعمال پوشش کاملاً خشک و عاری از رطوبت باشد. در غير اينصورت رنگ پوسته کرده و از سطح جدا می شود. برای اعمال رنگ روی سطوحی که قبلاً رنگ آميزی شده، بايستی سطح زيرکار کاملاً سنباده خورده و پرداخت شود.

شرايط محيط رنگ آميزی :

بهترين درجه حرارت محيط و سطح کار حين رنگ آميزی بين 40-10 درجه سانتيگراد می باشد برای حصول کيفيت مناسب، توصيه می گردد رنگ آميزی حتی الامکان در محيط های سرپوشيده انجام شود. دمای محيط هنگام رنگ آميزی بايستی حداقل 3 درجه سانتيگراد بالاتر از نقطه شبنم محيط باشد تا از تشکيل قطرات آب روی سطح جلوگيری شود.

روش اعمال رنگ :

رنگ بخوبی ميکس شده و با توجه به نسبت تعيين شده با هم اختلاط و به آن تينر افزوده گردد. در حين اعمال، رنگ داخل مخزن مکرراً ميکس و با تنظيم مناسب فاصله نازل با سطح، پاشش انجام شود. با در نظر گرفتن حرکت و سرعت باد در حين اعمال، رعايت فاصله زمانی متناسب مابين اجرای لايه های آستری، ميانی و رويه و همچنين رعايت        Pot life اعلام شده و عدم استفاده مخلوط رنگ بعد از اين زمان ضروريست.

تجهيزات رنگ آميزی :
–    اسپری بدون هوا (Air Less) با نسبت 1/28 و يا 1/45 با قطر نازل 0.013-0.015 inch
–    اسپری هوا (conventional) با قطر نازل mm 2-5/1 و فشار 5-3 اتمسفر
–    قلم مو و غلطکی

نکات ايمنی :
–    توصيه می گردد از استنشاق مداوم ذرات اين رنگ در فضاهای بسته خودداری نموده و حتی الامکان از لوازم ايمنی مناسب استفاده و در صورت تماس با پوست و چشم با آب زياد شستشو گردد.

به منظور مشاوره در مورد خرید رنگ پلاستیک و دریافت اطلاعات فنی مربوط به این محصول، لطفا همین حالا با کارشناسان فروش شرکت آریا سطح تهران تماس بگیرید. همچنین، ما را در اینستاگرام دنبال کنید.