رنگ میانی اپوکسی پلی آمید MIO HB

رنگ میانی اپوکسی پلی آمید MIO HB

کد محصول   1-2127
این محصول بر پایه رزین اپوکسی و هارنر پلی امید طراحی گردیده و قابلیت کاربرد لایه میانی با ضخامت بالا را دارا می‌باشد. از ویژگی های آن می توان به مقاومت خوب در برابر روغن ها، مقاومت شیمیایی عالی در برابر اسیدها و باز های ضعیف، چسبندگی عالی به پرایمر های حاوی پودر روی و پرایمر های ضد خوردگی همچنین مقاومت بالا در برابر خوردگی در محیط های دریایی و صنعتی و مقاومت عالی در برابر آسیب های حمل و نقل نام برد.تینر

آجر ضد اسید ، کاشی ضد اسید ، ملات ضد اسید

رنگ میانی اپوکسی پلی آمید MIO HB

 1. تعداد اجزا : دو جزئی
 2. براقيت : نيمه مات
 3. دانسيته 3 gr/cm: 5/0 ± 48/1
 4. فام : طوسی و کرم
 5. نسبت اختلاط اجزا A/B (وزنی) : 1/7
 6. مکانيزم خشک شدن : واکنش شيميايی بين اجزا و تبخير حلال
 7. درصد جامد حجمی : 2 ± 66%
 8. ضخامت پيشنهادی فيلم خشک : 150-50 ميکرون
 9. پوشش تئوری m2/Lit : 6
 1. خشک شدن کامل : 7 روز
 2. خشک شدن عمقی : 8 ساعت
 3. خشک شدن سطحی : 1 ساعت
 4. دمای سطح : 25 درجه سانتيگراد
 5. نوع تينر : 210-T
 6. دوره انبار داری : 12 ماه
 7. زمان ژل شدن : 6 ساعت در دمای Ċ 25-20
 8. نقطه اشتعال : 28 درجه سانتيگراد

آماده سازی سطح :

سطح مورد نظر بايد از هرگونه آلودگی عاری گردد که به همين منظور می توان از روشهايی همچون اعمال فشار باد، شستشو با شوينده ها و تينرها بهره برد.
در صورتيکه سطح مورد نظر دارای رنگ قديمی باشد بهتر است از روش هايی همچون برس سيمی، مينی بلاست، سنباده زنی جهت ايجاد زبری مناسب و چسبندگی بيشتر رنگ بهره برد.

شرايط محيط رنگ آميزی :

بهترين درجه حرارت محيط و سطح کار حين رنگ آميزی بين 40-10 درجه سانتيگراد می باشد برای حصول کيفيت مناسب، توصيه می گردد رنگ آميزی حتی الامکان در محيط های سرپوشيده انجام شود. دمای محيط هنگام رنگ آميزی بايستی حداقل 3 درجه سانتيگراد بالاتر از نقطه شبنم محيط باشد تا از تشکيل قطرات آب روی سطح جلوگيری شود.

روش اعمال رنگ :

هر دو جزء A و B بخوبی ميکس شده و با توجه به نسبت تعيين شده با هم اختلاط و به آن تينر افزوده تا به ويسکوزيته پاشش برسد. در حين اعمال، رنگ داخل مخزن مکرراً ميکس و با تنظيم مناسب فاصله نازل با سطح، پاشش انجام شود. با در نظر گرفتن حرکت و سرعت باد در حين اعمال، رعايت فاصله زمانی متناسب مابين اجرای لايه های آستری، ميانی و رويه الزاميست.با توجه به رسوب پودر روی در طول مدت زمان اعمال رنگ، بايستی رنگ موجود در مخزن بطور مداوم و به آرامی هم بخورد. رعايت Pot life اعلام شده و عدم استفاده مخلوط رنگ بعد از اين زمان ضروريست.

تجهيزات رنگ آميزی :
–    اسپری بدون هوا (Air Less) با قطر نازل 0.013-0.015 inch
–    اسپری هوا (conventional) با قطر نازل mm 1.5-2 و فشار 5-3 اتمسفر
–    قلم مو و غلطک

نکات ايمنی :
–    توصيه می گردد از استنشاق مداوم بخارات حلال اين رنگ در فضاهای بسته خودداری نموده و حتی الامکان از لوازم ايمنی مناسب استفاده و در صورت تماس با پوست و چشم با آب زياد شستشو گردد.
–    اين رنگ اشتعال زا بوده و بايستی از حرارت، جرقه و شعله دورنگه داشته شود.

آریا سطح تهران را در شبکه های اجتماعی و مرورگرها دنبال بفرمایید.