رنگ میانی اپوکسی پلی آمید HB

رنگ میانی اپوکسی پلی آمید HB
کد محصول: 1-2124

این رنگ بر پایه رزین اپوکسی و هاردنر پلی آمید طراحی گردیده است. این رنگ دارای درصد حجمی مناسب تری نسبت به رنگ های میانی اپوکسی معمولی می باشد و به منظور لایه حد واسط آستر و رنگ رویه جهت افزایش ضخامت، طول عمر و مقاومت بیشتر رنگ در برابر عوامل جوی و بهبود خواص فیزیکی، مکانیکی و شیمیایی سیستم رنگ نام برد. با توجه به امکان استفاده از این رنگ بر روی آستری های دو جزئی، از آن به عنوان لایه زیرین رنگ های رویه اپوکسی پلی یورتان، کلرو کائوچو، وینیلی و … نیز بهره برده می شود.تینر

رنگ میانی اپوکسی پلی آمید HB

 1. تعداد اجزا : دو جزئی
 2. براقيت : نيمه براق- نيمه مات
 3. دانسيته gr/cm3 : 5/0 ± 3/1
 4. فام : بدون محدوديت در فام
 5. نسبت اختلاط اجزا A/B  (وزنی) : 1/6
 6. مکانيزم خشک شدن : واکنش شيميايی بين اجزا و تبخير حلال
 7. درصد جامد حجمی : 2 ± 62
 8. ضخامت پيشنهادی فيلم خشک : 100-60 ميکرون
 9. پوشش تئوری m2/Lit : 9
 1. خشک شدن کامل : 7 روز
 2. خشک شدن عمقی : 6 ساعت
 3. خشک شدن سطحی : 2 ساعت
 4. دمای سطح : 25 درجه سانتيگراد
 5. نوع تينر : 210-T
 6. دوره انبار داری : 12 ماه
 7. زمان ژل شدن : 8 ساعت
 8. نقطه اشتعال : 23 درجه سانتيگراد

آماده سازی سطح :

سطح مورد نظر بايد از هرگونه آلودگی عاری گردد که به همين منظور می توان از روشهايی همچون اعمال فشار باد، شستشو با شوينده ها و تينرها بهره برد.
در صورتيکه سطح مورد نظر دارای رنگ قديمی باشد بهتر است از روش هايی همچون برس سيمی، مينی بلاست، سنباده زنی جهت ايجاد زبری مناسب و چسبندگی بيشتر رنگ بهره برد.

شرايط محيط رنگ آميزی :

بهترين درجه حرارت محيط و سطح کار حين رنگ آميزی بين 40-10 درجه سانتيگراد می باشد برای حصول کيفيت مناسب، توصيه می گردد رنگ آميزی حتی الامکان در محيط های سرپوشيده انجام شود. دمای محيط هنگام رنگ آميزی بايستی حداقل 3 درجه سانتيگراد بالاتر از نقطه شبنم محيط باشد تا از تشکيل قطرات آب روی سطح جلوگيری شود.

روش اعمال رنگ :

هر دو جزء A و B بخوبی ميکس شده و با توجه به نسبت تعيين شده با هم اختلاط و به آن تينر افزوده تا به ويسکوزيته پاشش برسد. در حين اعمال، رنگ داخل مخزن مکرراً ميکس و با تنظيم مناسب فاصله نازل با سطح، پاشش انجام شود. با در نظر گرفتن حرکت و سرعت باد در حين اعمال، رعايت فاصله زمانی متناسب مابين اجرای لايه های آستری، ميانی و رويه و همچنين رعايت Pot life اعلام شده و عدم استفاده مخلوط رنگ بعد از اين زمان ضروريست.

تجهيزات رنگ آميزی :
–    اسپری بدون هوا (Air Less) با قطر نازل 0.013-0.015 inch
–    اسپری هوا (conventional) با قطر نازل mm 1.5-2 و فشار 5-3 اتمسفر
–    قلم مو و غلطک

نکات ايمنی :
–    توصيه می گردد از استنشاق مداوم بخارات حلال اين رنگ در فضاهای بسته خودداری نموده و حتی الامکان از لوازم ايمنی مناسب استفاده و در صورت تماس با پوست و چشم با آب زياد شستشو گردد.
–    اين رنگ اشتعال زا بوده و بايستی از حرارت، جرقه و شعله دورنگه داشته شود.

شرکت رنگ آریا