رنگ رویه اپوکسی پلی آمین Glass Flake

رنگ رویه اپوکسی پلی آمین Glass Flake
کد محصول: 2258

این رنگ بر پایه رزین اپوکسی آمین تقویت شده وبا پرک های شیشه ای طراحی گردیده است. و دارای خواصی همچون سختی عالی، مقاومت سایشی و مکانیکی مناسب، دوام و چسبندگی و مقاومت در برابر مواد شیمیایی همچنین نفوذ پذیری بسیار کم در برابر آب و مقاوم در برابر نفوذ عوامل خورنده می باشد.
از این رنگ در سیستم های پوششی برای حفاظت از تأسیسات صنعتی مانند کانال ها-داکت ها و اسکلت های فلزی در معرض گازها و ترشح مواد شیمیایی خورنده استفاده می گردد.

رنگ رویه اپوکسی پلی آمین Glass Flake

تعداد اجزا : دو جزئی
براقيت : براق
دانسيته gr/cm3 : 5/0 ± 43/1
فام : بدون محدوديت در فام
نسبت اختلاط اجزا A/B (وزنی) : 1/6
مکانيزم خشک شدن : واکنش شيميايی بين اجزا و تبخير حلال
درصد جامد حجمی : 2 ± 85 %
ضخامت پيشنهادی فيلم خشک : 80-60 ميکرون
پوشش تئوری m2/Lit : 14-10
  • خشک شدن کامل : 7
  • روزخشک شدن عمقی : 24 ساعت
  • خشک شدن سطحی : 8 ساعت
  • دمای سطح : 25 درجه سانتيگراد
  • نوع تينر : 221-T
  • دوره انبار داری : 12 ماه
  • زمان ژل شدن : 1 ساعت
  • نقطه اشتعال : 25 درجه سانتيگراد

آماده سازی سطح :

سطح مورد نظر بايد از هرگونه آلودگی عاری گردد، به همين منظور می توان از روشهايی همچون اعمال فشار باد، شستشو با شوينده ها و تينرها (متناسب با سيستم رنگ آميزی، عمر سرويس دهی مورد نظر،شرايط جوی و جنس سطح) بهره برد.
رنگ آميزی بايستی بلافاصله پس از آماده سازی سطح انجام گيرد (در سطوح فلزی استفاده از روشهای مکانيکی مانند سندبلاست تا درجه SA 2.5-3 توصيه می گردد)

شرايط محيط رنگ آميزی :

بهترين درجه حرارت محيط و سطح کار حين رنگ آميزی بين 40-10 درجه سانتيگراد می باشد برای حصول کيفيت مناسب، توصيه می گردد رنگ آميزی حتی الامکان در محيط های سرپوشيده انجام شود. دمای محيط هنگام رنگ آميزی بايستی حداقل 3 درجه سانتيگراد بالاتر از نقطه شبنم محيط باشد تا از تشکيل قطرات آب روی سطح جلوگيری شود.

روش اعمال رنگ :

هر دو جزء A و B بخوبی ميکس شده و با توجه به نسبت تعيين شده با هم اختلاط و به آن تينر افزوده تا به ويسکوزيته پاشش برسد. در حين اعمال، رنگ داخل مخزن مکرراً ميکس و با تنظيم مناسب فاصله نازل با سطح، پاشش انجام شود. با در نظر گرفتن حرکت و سرعت باد در حين اعمال، رعايت فاصله زمانی متناسب مابين اجرای لايه های آستری، ميانی و رويه و همچنين رعايت Pot life اعلام شده و عدم استفاده مخلوط رنگ بعد از اين زمان ضروريست.

تجهيزات رنگ آميزی :

–    اسپری بدون هوا (Air Less) با قطر نازل 0.015-0.020 inch
–    اسپری هوا (conventional) با قطر نازل mm 1.5-2 و فشار 5-3 اتمسفر
–    قلم مو و غلطک

نکات ايمنی :
–    توصيه می گردد از استنشاق مداوم بخارات حلال اين رنگ در فضاهای بسته خودداری نموده و حتی الامکان از لوازم ايمنی مناسب استفاده و در صورت تماس با پوست و چشم با آب زياد شستشو گردد.
–    اين رنگ اشتعال زا بوده و بايستی از حرارت، جرقه و شعله دورنگه داشته شود.

به منظور مشاوره در مورد خرید رنگ رویه اپوکسی پلی آمین Glass Flake و دریافت اطلاعات فنی مربوط به این محصول، لطفا همین حالا با کارشناسان فروش شرکت آریا سطح تهران تماس بگیرید. همچنین، ما را در اینستاگرام دنبال کنید.