رنگ رویه اپوکسی پلی آمید (مخصوص آب آشامیدنی)

رنگ رویه اپوکسی پلی آمید (مخصوص آب آشامیدنی)
کد محصول: 2-2152

این رنگ بر پایه رزین اپوکسی و هارنر پلی آمید مخصوص و مطابق استانداردهای بهداشتی AWWAC 210 و BS6920، با استفاده از پیگمنت و حلال های غیر سمی به منظور بهره برداری در مخازن و لوله های آب آشامیدنی طراحی گردیده است و با توجه به خنثی بودن پیگمنت و سایر مواد مصرفی در این محصول، رنگ محصول کاملاً خنثی بوده و هیچ واکنشی با عوامل خارجی نداشته و نتیجتاً هیچگونه تأثیری بر طعم آب نخواهد داشت.
از این رنگ به عنوان لایه نهایی و مکمل سیستم رنگ آمیزی سطوح در تماس با آب آشامیدنی و مواد غذایی بهره برده می شود. تینر

رنگ رویه اپوکسی پلی آمید (مخصوص آب آشامیدنی)

تعداد اجزا : دو جزئی
براقيت : براق- نيمه براق
دانسيته : 5/0 ± 27/1
فام : سفيد
نسبت اختلاط اجزا A/B  (وزنی):    1/5
مکانيزم خشک شدن : واکنش شيميايی بين اجزا و تبخير حلال
درصد جامد حجمی : 3 ± 63
ضخامت پيشنهادی فيلم خشک : 60 ميکرون
پوشش تئوری m2/Lit : 8/8
  • خشک شدن کامل : 7 روز
  • خشک شدن عمقی : 24 ساعت
  • خشک شدن سطحی : 14 ساعت
  • دمای سطح : 20 درجه سانتيگراد
  • نوع تينر : 210-T
  • دوره انبار داری : 12 ماه
  • زمان ژل شدن : 8 ساعت
  • نقطه اشتعال : 25 درجه سانتيگراد

آماده سازی سطح :

سطح مورد نظر بايد از هرگونه آلودگی عاری گردد که به همين منظور می توان از روشهايی همچون اعمال فشار باد، شستشو با شوينده ها و تينرها بهره برد.
در صورتيکه سطح مورد نظر دارای رنگ قديمی باشد بهتر است از روش هايی همچون برس سيمی، مينی بلاست، سنباده زنی جهت ايجاد زبری مناسب و چسبندگی بيشتر رنگ بهره برد.

شرايط محيط رنگ آميزی :

بهترين درجه حرارت محيط و سطح کار حين رنگ آميزی بين 40-10 درجه سانتيگراد می باشد برای حصول کيفيت مناسب، توصيه می گردد رنگ آميزی حتی الامکان در محيط های سرپوشيده انجام شود. دمای محيط هنگام رنگ آميزی بايستی حداقل 3 درجه سانتيگراد بالاتر از نقطه شبنم محيط باشد تا از تشکيل قطرات آب روی سطح جلوگيری شود.

روش اعمال رنگ :

هر دو جزء A و B بخوبی ميکس شده و با توجه به نسبت تعيين شده با هم اختلاط و به آن تينر افزوده تا به ويسکوزيته پاشش برسد. در حين اعمال، رنگ داخل مخزن مکرراً ميکس و با تنظيم مناسب فاصله نازل با سطح، پاشش انجام شود. با در نظر گرفتن حرکت و سرعت باد در حين اعمال، رعايت فاصله زمانی متناسب مابين اجرای لايه های آستری، ميانی و رويه و همچنين رعايت Pot life اعلام شده و عدم استفاده مخلوط رنگ بعد از اين زمان ضروريست.

تجهيزات رنگ آميزی :
–    اسپری بدون هوا (Air Less) با قطر نازل 0.013-0.015 inch
–    اسپری هوا (conventional) با قطر نازل mm 1.5-2 و فشار 5-3 اتمسفر
–    قلم مو و غلطک

نکات ايمنی :
–    توصيه می گردد از استنشاق مداوم بخارات حلال اين رنگ در فضاهای بسته خودداری نموده و حتی الامکان از لوازم ايمنی مناسب استفاده و در صورت تماس با پوست و چشم با آب زياد شستشو گردد.
–    اين رنگ اشتعال زا بوده و بايستی از حرارت، جرقه و شعله دورنگه داشته شود.

به منظور مشاوره در مورد خرید رنگ رویه اپوکسی پلی آمید (مخصوص آب آشامیدنی) و دریافت اطلاعات فنی مربوط به این محصول، لطفا همین حالا با کارشناسان فروش شرکت آریا سطح تهران تماس بگیرید. همچنین، ما را در اینستاگرام دنبال کنید.