یکی از راه هایی که می توانید پارکینگ خود را فراتر از مکانی  که مستاجران یا مشتریان شما بتوانند اتومبیل خود را در آن پارک کنند بسازید، انتخاب کفپوش پارکینگ اپوکسی است. امروزه می توانید طیف وسیعی از فرمولاسیون اپوکسی را در رنگهای مختلف و جذاب پیدا کنید. این  نوع کفپوش‌ها را می توان با رنگ تزئینی یا تراشه های کوارتز ترکیب نمود تا پارکینگ های کسل کننده را به پارکینگ های رنگارنگ و با طراحی زیبا تبدیل کند که شبیه نمایشگاه های اتومبیل شیک هستند.

در مقایسه با بتن ریزی، اجرای کفپوش اپوکسی نیازمند هزینه‌های اولیه بالاتر و زمان آماده سازی بیشتری می‌باشد. این امر ممکن است نه تنها برای صاحبان تاسیسات بلکه برای مستاجران، مشتریان یا مشاغل وابسته به پارکینگ‌ها در 24 ساعت شبانه روز و 7 روز هفته دردسر ساز شود. بنابراین باهم به 3 نکته‌ای که فرمولاسیون اپوکسی را به بهترین انتخاب برای کفپوش پارکینگ تبدیل کرده‌است، بپردازیم.

دوام کفپوش پارکینگ اپوکسی

سیستم های اپوکسی علاوه بر افزایش جذابیت ظاهری یک پارکینگ، سخت می شوند و پوشش های محکم، صاف و با دوام ایجاد می کنند که مقاومت کف بتن را در برابر تردد وسایل نقلیه و عابران پیاده، ساییدگی، ضربه، لکه روغن، علائم تایر، بنزین و روغن ترمز افزایش می دهد. و بسیاری از تنش های شیمیایی و مکانیکی دیگر که می توانند بتن معمولی را بطور قابل توجهی آسیب بزنند.

علاوه بر این، کفپوش اپوکسی در پوشاندن عیوب کوچک مانند ترک‌های مویی و مواج شدن جزئی بتون می‌تواند کمک چشمگیری کند. هنگامی که سیستم اپوکسی مناسب به صورت حرفه ای روی بتن سازه‌ای سالم و آماده شده نصب می شود، محکم به بستر متصل می شود و برای چندین دهه در شرایط مختلف آب و هوایی، از جمله گرمای شدید، رطوبت زیاد و باران های سیل آسا دوام می آورد.

کفپوش اپوکسی دارای ویژگی‌های ضد لغزشی است و ذاتاً در برابر رطوبت و آب مقاوم است. این دو ویژگی آن را به یکی از بهترین گزینه ها برای پارکینگ ‌ها، گاراژها و سایر فضاهای دارای مجاورت با باران و رطوبت تبدیل می کند. علاوه بر این، پوشش‌های اپوکسی را می توان به راحتی با محلول های تمیز کننده مناسب، ماشین آلات شستشو یا کارواش‌های پرفشار تمیز کرد. کفپوش اپوکسی به عنوان یک درزگیر موضعی، فرآیند تخریب بتن را نیز متوقف کرده و از تشکیل گرد و غبار بتنی به همراه انتشار آن در کل پارکینگ و نشست آن روی اتومبیل جلوگیری می کند.

صرفه اقتصادی

هنگام مقایسه هزینه گزینه‌های مختلف کفپوش پارکینگ، فقط به هزینه نصب به ازای هر متر مربع توجه نکنید. برخی از جایگزین های کفپوش اپوکسی که نصب آنها نسبتاً ارزان است، ممکن است در دراز مدت، آنها هزینه های بیشتری را به دنبال داشته باشند، در حالی که انتخاب‌های گرانتر کفپوش می توانند در دراز مدت صرفه جویی زیادی در هزینه ها داشته باشند. برای مثال کف‌های بتنی معمولی را در نظر بگیرید. این کف‌ها باید در فواصل منظم بازرسی شون ، کاملاً تمیز شوند تا گرد و غبار مزاحم بتن از بین برود و بیشتر از آنچه بسیاری از صاحبان ساختمان انتظار دارند تعمیر شوند. برعکس، کفپوش‌های اپوکسی پایه بتنی را محکم می کنند و سطحی صاف و براق ایجاد می کنند که نظافت را تسهیل می کنند. علاوه بر این، پوشش‌های اپوکسی با انعکاس بالا، نور را به مناطق وسیع‌تر منتقل می کنند و نیاز به وسایل روشنایی اضافی را و قبض برق شما را کاهش می دهد.

بسیاری از بازرگانان و صاحبان املاک فکر می کنند که پوشش اپوکسی بلیط یک طرفه برای دستیابی به جاودانگی کفپوش است. اگرچه این کفپوش‌ها بهترین گزینه برای فضاهای صنعتی و تجاری هستند، اما برای انتخاب نوع مناسب محصول برای هر محیط همراه با مناسب ترین روش نصب کفپوش اپوکسی، توجه کامل لازم است.

به عنوان یک پیمانکار برجسته در تهران و اجراکننده انواع کفپوش‌های اپوکسی در سراسر ایران، شرکت آریا سطح تهران با متخصصان با تجربه در تهیه طیف وسیعی از بسترها و استفاده از پوشش‌های مختلف در فضاهای مسکونی، تجاری و صنعتی تخصص دارد. چه به دنبال اجراپروژه‌های رنگی برجسته و با دوام، تعویض و رنگ آمیزی، پوشش مجدد سقف فلزی یا کفپوش اپوکسی هستید، متخصصان ما دانش، مهارت و تجربه بالایی دارند تا نمای منحصر به فرد مورد نظر ساختمان شما را ارائه دهند. از بالا به پایین و از داخل به خارج.

این که آیا شما یک شرکت بزرگ، یک توسعه دهنده یا یک تولید کننده هستید، طراحی و ساخت پارکینگ می تواند استرس زا باشد. نوع کفپوش مورد استفاده شما یکی از مهمترین عوامل است. از آنجا که گزینه های بسیار زیادی وجود دارد، تعیین اینکه کدام یک برای پارکینگ شما مناسب تر است دشوار است. این راهنما به شما کمک می کند تا مزایا و نحوه انتخاب کفپوش اپوکسی برای پارکینگ خود را بهتر متوجه شوید.

کفپوش اپوکسی چیست؟

در صنعت بتن ، شاهد حجم عظیمی از عملیات‌های اصلاح بتن هستیم که باید در اثر محافظت نکردن بتن در ساخت و ساز انجام گیرد. خسارات مکرر در نتیجه ترافیک مداوم بر روی سطح و فرسایش آب بر مقاومت بتن ایجاد می شود.

برای دستیابی به این ماده ضد لغزش(کفپوش اپوکسی)، از لایه‌های مختلف رزین و هاردنر استفاده می‌شود که برای سطوح و نواحی مختلف قابل استفاده می‌باشد.

مزایای استفاده از اپوکسی برای کفپوش پارکینگ

  1. دوام و عمر بالا

طول عمر بلند مدت سطح. پوشش کف اپوکسی ما می تواند لایه بتنی را به سطحی بدون درز تبدیل کند. بنابراین، آب در منافذ بتن وارد نمی شود که در دراز مدت آسیب بزرگی ایجاد کند.

  1. ظاهر زیبا

یک پارکینگ تاریک و سربسته را به یک فضای تازه و زنده تبدیل کنید. اگر مشاغلی اقامتی اداره می کنید، باعث می شود مهمانان شما احساس کنند به هتل هیلتون رسیده اند!

  1. تنوع رنگ‌ها و الگوها

تنوع رنگ پوشش اپوکسی ما به مشتریان ما این اطمینان را می دهد که آنها چیزی را پیدا خواهند کرد که با طرح و رنگ طراحی محل آنها مطابقت داشته باشد.

نکته آخر: آیا اجرای اپوکسی برای کفپوش پارکینگ ارزش دارد؟

بله ، کفپوش اپوکسی ارزش هزینه بالایی دارد. هزینه کلی بستگی به عوامل متعددی از جمله متر مربع، رنگ و آماده سازی سطح قبل از اجرا اپوکسی دارد. فاکتورهای قیمت اپوکسی و تمام چیزی که نیاز دارید راجب آن بدانید را نیز می‌توانید با کمک مشاوران ما بدست آورید.