page-header

مدیر سایت شنبه، ۷ فروردین ۱۳۹۵

رزین اپوکسی خشک شده چگونه پاک می‌شود؟

رزین اپوکسی خشک‌شده تقریباً به سختی پاک می‌شود. با این حال از آنجا که اپوکسی ماده‌ای است که در کل کار کردن با آن سخت است، فرایند پاک کردن در واقع بایست پس از خشک شدن اپوکسی و قبل از عمل‌آوری شدن انجام گیرد. عمل‌آوری پس از خشک شدن اپوکسی در چند ساعت و چند روز بسته به کاربرد انجام می‌گیرد. در نتیجه شما بایست اجازه دهید که پاشش اپوکسی کاملاً خشک شود اما بلافاصله آن را پاک نمایید.

وسایلی که نیاز دارید

  • چاقوی بتونه
  • پارچه‌ی بدون کرک
  • رقیق کننده‌ی رنگ
  • دستکش‌های محافظتی

دستکش‌ها را بپوشید. رقیق کننده‌ی رنگ و الکل تقلیبی به شما آسیب نمی‌زنند اما برای پوستتان خوب نیستند. خود را با دستکش‌ها محافظت کنید و از هرگونه تماس با صورت یا چشم‌هایتان پرهیز نمایید.

هرقدر که می‌توانید اپوکسی اضافی را از سطح پاک کنید. اپوکسی خشک شده بایست پوسته پوسته یا تراشه‌هایی در قطعات بزرگ برداشته شود. از چاقوی بتونه تا جایی که امکان دارد استفاده کنید و یک سطح صاف‌تر را بسازید.

پارچه‌ی بدون کرک را با الکل تقلیبی اشباع نمایید. این واقعاً برای اپوکسی که تازه خشک شده کافی خواهد بود. اپوکسی که شروع به عمل‌آوری نموده (به مدت بیش از 24 ساعت خشک شده باشد) احتمالاً نیازمند رنگ رقیق‌تری برای نرم کردن آن می‌باشد.

از پارچه‌ی بدون کرک استفاده کنید تا اپوکسی را پاک کنید. این کار آسانی نخواهد بود. شما احتمالاً باید آن را بسایید و اپوکسی خشک شده را بردارید و رقیق کننده‌ی رنگ یا الکل را چندین بار مجدداً اعمال نمایید. اپوکسی بایست شروع به سست شدن نموده و همزمان که شما به فرایند پاک کردن ادامه می‌دهید کنده یا خراشیده شود.

کل سطح را بزدایید. هنگامی که کل اپوکسی از بین رفت، نیاز به زدودن کل سطح با یک پارچه‌ی تمیز دارید. می‌توانید از آب یا یک پاک کننده‌ی مناسب برای سطحی که در حال تمیز کردن آن می‌باشید استفاده کنید.

نکات و هشدارها

رقیق کننده‌ی رنگ یا هر حلال دیگر می‌توانند برای برخی سطوح آسیب‌زا باشند. اطمینان حاصل نمایید که آنها را در یک ناحیه‌ی غیرقابل توجه پیش از اعمال کردنشان بر سطح اپوکسی خشک شده تست نمایید. در برخی موارد اپوکسی خشک شده احتمالاً کمتر از دو بدی داشته باشد.

بازگشت به بالا