درباره کفپوش آنتی استاتیک چه می‌دانید؟

ویژگی هایی مانند این به ما امکان می دهد در فضایی امن و راحت سرمایه گذاری کنیم، جایی که بتوانیم احساس راحتی کنیم. انتخاب کفپوش مناسب کار دشواری است، اما باید نه تنها رنگ یا متریالی که انتخاب می‌کنید، بلکه ویژگی‌های فنی مانند، مقاومت، پایداری و غیره را نیز در نظر داشته باشید.

امروز در این مقاله به کفپوش آنتی استاتیک و اینکه چگونه می تواند به شما کمک کند می پردازیم.

کفپوش آنتی استاتیک چیست؟

یک کفپوش آنتی استاتیک در بسیاری از مشاغل مورد نیاز است، اما می تواند در فضای خانه نیز بسیار مفید باشد. همچنین به دلیل مقدار زیادی الکتریسیته ساکن که در آنجا انباشته می شود، یک ویژگی بسیار مورد تقاضا در دفاتر است.

چگونه کار می کند؟

کفپوش آنتی استاتیک برای جلوگیری از ایجاد تخلیه الکترواستاتیک استفاده می شود.  جریان ناگهانی الکتریسیته است که هنگام تماس یک جسم باردار آسیبی نخواهد داشت، اگرچه می تواند آزاردهنده و در موارد شدید کمی خطرناک باشد.

اگر الکتریسیته ساکن مشکلی در خانه یا محل کار شما باشد، این کفپوش به شما در حل آن و جلوگیری از حوادث احتمالی ناشی از آن کمک می کند. این یک عامل کلیدی برای ایجاد فضای مناسب در خانه کسب و کار شما است.

 

همچنین باید مطمئن شوید که کفپوشی که انتخاب می کنید واقعا آنتی استاتیک باشد. روشی که الکتریسیته را مهار می‌کند با ایجاد کف‌پوش‌های استاتیکی یا رسانا است. با این وجود، به خاطر داشته باشید که تمام کفپوش هایی که دارای ویژگی های اتلاف کننده یا رسانا هستند، ضد الکتریسیته ساکن نیستند.

بنابراین، برای بررسی خاصیت ضد الکتریسیته ساکن کفپوشی که انتخاب می‌کنید، توصیه می‌کنیم با یک متخصص یا متخصص تماس بگیرید که به شما در تصمیم‌گیری درست کمک می‌کند.

چرا انتخاب کفپوش آنتی استاتیک ایده خوبی است؟

به عنوان متخصص در زمینه فناوری و کفپوش می دانیم که اکثر صنایع و شرکت های بزرگ نیاز به نصب کفپوش آنتی استاتیک در تاسیسات خود دارند.

جلوگیری از بارهای ساکن

البته اولین نکته در این لیست باید ویژگی ضد الکتریسیته ساکن آنها باشد. شوک ناگهانی، حتی اگر چندان بد به نظر نمی رسد، می تواند بسیار خطرناک باشد، زیرا می تواند در صورت وجود الکتریسیته ساکن بیش از حد باعث آتش سوزی و انفجار شود.

ایمن نگه داشتن کارگران خود به آسانی نصب کفپوش ضد الکتریسیته ساکن است.

تمیز کردن راحت تر

تمیز نگه داشتن زمین برای کمک به جلوگیری از بارگیری الکتریسیته ساکن ضروری است. کثیفی می تواند به ویژگی های خاص این نوع کفپوش ها آسیب برساند و به خاصیت ضد الکتریسیته ساکن آن آسیب برساند. بنابراین، تمیز کردن به نظر یک مشکل است.

یک کفپوش آنتی استاتیک معمولاً از کفپوش وینیل یا لمینت ساخته می شود که به راحتی قابل شستشو است. فقط باید کثیفی را پاک کنید و از یک پارچه مرطوب با ژل استفاده کنید. بر خلاف انواع دیگر کف، شما مجبور نخواهید بود آنها را جلا دهید.

نصب آسان

کفپوش آنتی استاتیک از تخته های وینیل ساخته شده است. انواع مختلفی از نصب وجود دارد: قفل دراپ، قفل، چسباندن، و دراز. همچنین برخی از آنها به صورت رول شده عرضه می شوند.

بزرگترین ویژگی کفپوش وینیل این است که نصب آن بسیار آسان است و نیازی به انجام هیچ کاری یا برداشتن کف قدیمی ندارید – می توان آن را روی آن قرار داد.

مناسب برای هر نوع فضایی

آیا احساس می کنید در ماه های خشک زمستان الکتریسیته ساکن زیاد است؟ کفپوش آنتی استاتیک برای شما مناسب است، اما آیا طرح مورد نیاز دفتر خود را پیدا خواهید کرد؟

به لطف تطبیق پذیری کفپوش وینیل، طیف گسترده ای از محصولات وجود دارد که می توانید از بین آنها انتخاب کنید. این ماده می تواند ظاهر طبیعی چوب و همچنین نرمی کفپوش فرش را به شما بدهد. هر طرحی که ممکن است نیاز داشته باشید، آن را پیدا خواهید کرد.

مقاوم و محکم

یکی دیگر از ویژگی های مورد نیاز برای اطمینان از دوام طرحی که انتخاب می کنید این است که بدانید کفپوش نصب شده در برابر ضربه های بزرگ و دفعات استفاده بالا مقاوم است. در فروشگاه‌های خرده‌فروشی و دفاتر، آنها حتی در برابر خرابی آسیب‌پذیرتر هستند

چه کسانی به کفپوش های آنتی استاتیک نیاز دارند؟

در حالی که بسیاری از سازمان ها ممکن است گزینه های کفپوش آنتی استاتیک را به دلایل مختلف در نظر بگیرند، صنایع خاصی به عنوان اساسی ترین اقدامات ایمنی به کفپوش آنتی استاتیک نیاز دارند. تولیدکنندگان و پردازنده‌های مواد شیمیایی و همچنین هر کسب‌وکاری که ممکن است از مواد شیمیایی یا مواد قابل اشتعال در عملیات خود استفاده کند، باید محیط‌های کاری عاری از استاتیک ایجاد کنند تا از اشتعال مواد شیمیایی، بخار یا حتی ذرات قابل اشتعال میکروسکوپی جلوگیری شود. تخلیه الکترواستاتیک می تواند اجزای حساس الکترونیکی را بی استفاده کند، بنابراین سازمان هایی که در تولید یا مونتاژ نیمه هادی ها یا کالاهای الکترونیکی دخیل هستند به کفپوش آنتی استاتیک نیاز دارند.

علاوه بر این، هر عملیاتی که متکی به استفاده بدون وقفه یا تضمین شده از اقلام الکترونیکی تخصصی است، مانند بیمارستان ها یا اتاق های کنترل ترافیک هوایی، باید اقدامات احتیاطی را برای جلوگیری از استاتیک انجام دهد. نمونه های دیگری از صنایعی که نیاز به کفپوش آنتی استاتیک دارند عبارتند از: ساخت مهمات یا مواد آتش سوزی، عملیات نظامی، میکرومکانیک، لنزهای نوری، فیلم عکاسی، لیزر، بیوتکنولوژی، داروسازی، تولید ایمپلنت های جراحی، محیط های پزشکی و حتی برخی از محیط های تولید مواد غذایی و نوشیدنی.