یکی از فاکتورهای مهمی که در راه اندازی آشپزخانه‌های صنعتی و رستوران‌ها اهمیت بالایی دارد کفپوش آن است. کفپوش یک آشپزخانه نه تنها باید جلوه زیبایی داشته باشد بلکه از کارایی و کیفیت بالایی نیز برخوردار باشد. در هر حال همانند هر مکان دیگری، در یک آشپزخانه صنعتی نیز تردد صورت می‌گیرد و کفپوش اولین جاییست که می‌تواند محل جمع شدن گرد و غبار، آلودگی، ماندن لکه و خط و خش باشد و اگر این اتفاق بیفتد هزینه و سرمایه بسیاری هدر خواهد رفت. در چنین مواقعی، انتخاب بهترین و مناسب‌ترین کفپوش برای آشپزخانه صنعتی یا رستوران می‌تواند بهترین اقدام باشد.

برای انتخاب کفپوش آشپزخانه صنعتی چه فاکتورهایی را در نظر بگیریم؟

  • جذابیت بصری داشته باشد: برخی افراد تصور می‌کنند آشپزخانه صنعتی یک رستوران مکانی مخفی و خارج از دید است. اما این نباید موجب شود این فضا به یک فضای کسل کننده و بدون زیبایی تبدیل شود. در برخی مواقع آشپزخانه توسط مشتریان دیده می‌شود، علاوه بر آن افرادی که برای بررسی استانداردهای چنین مکانی به این آشپزخانه قدم می‌گذارند باید در نگاه اول بتوانند جذب آن شوند و اینطور به نظر نرسد که غذاها در مکانی خاص تهیه می‌شوند.
  • تحمل ترافیک سنگین را داشته باشد: اگرچه زیبایی اولین فاکتوری بود که به آن اشاره کردیم اما چه چیزی موجب می‌شود این زیبایی ماندگار باشد؟ اینکه یک کفپوش بتواند تحمل ترافیک سنگین تردد افراد و گاها دستگاه‌های سنگین را داشته باشد نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. علاوه بر ترافیک و تردد کارکنان آشپزخانه، دمای این فضا و چربی و بخاری که در هوا پخش می‌شود نیز می‌تواند به روی کفپوش تاثیرگذار باشد.
  • امنیت کارکنان را برقرار کند: آشپزخانه صنعتی پر از رفت و آمد کارکنان است بنابراین باید هم کاربردی باشد هم سرعت عمل آن‌ها را کاهش نداده و منجر به زمین خوردن یا سر خوردنشان نیز نشود.
  • تمیزکردن آن آسان باشد: علاوه بر همه این موارد، تمیزکردن کفپوش نیز باید ساده باشد و بتوان روزانه آلودگی‌ها و چربی‌های ناشی از تهیه غذاهای مختلف را به راحتی از روی آن پاک کرد.

چطور کفپوش آشپزخانه صنعتی را انتخاب کنیم؟

گزینه‌های متنوعی برای انتخاب کفپوش آشپزخانه صنعتی یا رستوران وجود دارد که صاحبان این مشاغل با توجه به بودجه، نیازها و برآوردهایی که انجام می‍دهند یکی را انتخاب می‌کنند. اما به طور کلی این نوع کفپوش باید قابلیت‌های زیر را داشته باشد:

  • لیز نباشد.
  • یکپارچه و مقاوم باشد.
  • تمیزکردن آن آسان باشد.
  • لکه و روغن روی آن باقی نماند.
  • جذاب و زیبا باشد.
  • کاربردی باشد.

کفپوش اپوکسی گزینه‌ای مناسب برای آشپزخانه صنعتی

کفپوش اپوکسی با توجه به یکپارچگی و مقاومت بالایی که در برابر سایش و حرارت دارد می‌تواند یکی از بهترین گزینه‌های انتخابی برای یک آشپزخانه صنعتی باشد. همچنین یکپارچه بودن کفپوش اپوکسی موجب شده هیچ روزنه‌ای برای جمع شدن انواع آلودگی‌ و گرد و غبار در فضای موجود وجود نداشته باشد بنابراین فضای آشپزخانه کاملا تمیز و عاری از هرگونه میکروبی باقی خواهد ماند.