سطوح فلزی را می توان با رنگ اپوکسی رنگ آمیزی کرد تا ظاهری زیبا و ماندگار داشته باشد. با وجود این، فلز باید به دقت آماده شود تا چسبندگی خوبی ایجاد کند زیرا رنگ را به خوبی نمی پذیرد. سطوح باید سندبلاست یا حداقل با یک برس سیمی ساییده شوند تا چسبندگی ایجاد شود.

آیا رنگ اپوکسی برای فلز مناسب است؟

استفاده از رنگ های اپوکسی محافظت عالی در برابر سایش، تلاطم، سیالات خورنده و دماهای شدید ایجاد می کند. رنگ اپوکسی علاوه بر دوام، در برابر انواع مواد خورنده نیز مقاوم است. فولاد، فلز، بتن و بسیاری از کاربردهای صنعتی دیگر را می توان با اپوکسی پوشش داد.

آیا پرایمر اپوکسی زینک دار برای فلز مناسب است؟

پرایمرهای اپوکسی دو جزیی علاوه بر فسفات روی، حاوی روی نیز هستند که خاصیت بازدارندگی از خوردگی پرایمر را افزایش می دهد. در واقع، اپوکسی بهترین پرایمر برای فلز لخت است، و آن را برای قطعات فلزی که کاملاً  از رنگ کنده شده اند یا برای قطعات فلزی تازه ساخته شده ایده آل می کند.

چگونه فلز را برای رنگ اپوکسی آماده کنیم؟

قبل از استفاده از این پرایمر می توان با ابزار مناسب ، موم و چربی را حذف و سطح فلزی لخت سطح را تمیز کرد. تمامی آلودگی ها، خاک، گریس و سایر آلودگی های جاده با این روش از سطح پاک می شوند. سطح فلز باید کمی ساینده باشد تا پوشش آستر بهتر بچسبد.

آیا فولاد در اپوکسی زنگ می زند؟

آب و رطوبت توسط اپوکسی ها دفع می شود در نتیجه در طول فرآیند خشک شدن رنگ، سطوح مستحکم شده و پیوند سختی ایجاد می کند. فولاد با پوشش اپوکسی پوشانده شده است تا با وارد کردن یک لایه محافظ از خوردگی، تخریب و آسیب های ناشی از ضربه جلوگیری کند.

از چه رنگی برای رنگ بدنه هواپیما استفاده می‌شود؟

دستگاه‌های رنگپاش بهترین انتخاب برای رنگ آمیزی بدنه هواپیما هستند.

آیا می توان اپوکسی را بر روی فلز بریزیم؟

علاوه بر پلاستیک، می توان از آن بر روی چوب، آجر، سرامیک، فلز و بتن نیز استفاده کرد. فلز و پلاستیک هر دو را می توان با اپوکسی پوشش داد.

آیا اپوکسی به فلز می‌چسبد؟

اپوکسی را می توان برای اکثر سطوح سخت اعمال کرد در حالی که ما اغلب در مورد استفاده از اپوکسی بر روی کف های بتنی صحبت می کنیم، می توان آن را در زیر کف های فلزی و چوبی نیز اعمال کرد تا یک لایه محافظ ایجاد کند.

رنگ اپوکسی چگونه کار می کند؟

پوشش اپوکسی ترکیبی شیمیایی از رزین اپوکسی و سخت‌کننده است که پوششی سخت و مقاوم در برابر حلال ایجاد می‌کند که می‌تواند روی کف‌ها، میزها و عرشه‌ها اعمال شود. اپوکسی ماده ای است که به دلیل دوام شناخته شده است و می توان از آن برای آب بندی کف بتنی، فولاد و سایر مواد صنعتی استفاده کرد.

رنگ اپوکسی

پرایمر اپوکسی برای چیست؟

یک سطح خوب با استفاده از پرایمر اپوکسی که بر روی لایه های رویی اعمال شده به دست می آید. به منظور محافظت از فلز لخت در برابر اکسیداسیون، می توان از پرایمر اپوکسی بر روی مواد ضد آب استفاده کرد. استفاده از پرایمر اپوکسی روی سطح خشک و بسیار تمیز ضروری است.

آیا پرایمر اپوکسی از زنگ زدگی جلوگیری می کند؟

پرایمر ساخته شده از اپوکسی یکی از موثرترین روش ها برای جلوگیری از زنگ زدگی است و فلز لخت را محکم و بدون متخلخل می بندد. پرایمر اپوکسی برای استفاده روی فلز لخت قبل از رنگ‌آمیزی یا زیر پوشش و قبل از ایجاد خوردگی اعمال میشود.

چگونه پرایمر اپوکسی را روی فلز اعمال می کنند؟

استفاده از پرایمر اپوکسی در لایه‌های مرطوب متوسط توصیه می‌شود و بین هر لایه نیم ساعت فاصله بگذارید تا به دمای 70 درجه یا بالاتر برسد. می توانید یک تا دو لایه فیلم خشک بمالید که ضخامت یک میلی متری را ایجاد می کند که معمولاً برای تأثیرگذاری کامل کافی است. هر لایه را به طور کامل روی سطح فلزی لخت اسپری کنید و بگذارید خشک شود.