رنگ ترافیکی و استخری بر پایه رزین های اکریلیک، ترموپلاست، کلرو کائوچو و وینیلی طراحی گردیده است . رنگ های استخری و رنگ ترافیکی به دلیل مقاومت بالای سایشی و مقاومت های خوب مکانیکی و ضربه پذیری، انعطاف پذیری بالا برای مصارف ترافیکی و استخری در سطوح بتنی و آسفالت، پیشنهاد می گردد. رنگ ترافیکی

این گروه رنگ ترافیکی شامل موارد ذیل می باشد:

– رنگ ترافیکی آلکید-کلرو کائوچو؛ کد: ۵۱۵۵
– رنگ ترافیکی آکریلیک ترموپلاست؛ کد: ۵۴۵۵
– رنگ استخری بر پایه رزین آکریلیک؛ کد: ۲-۵۴۵۵
– رنگ استخری بر پایه رزین وینیل؛ کد: ۲-۴۴۵۱

ویژگیهای رنگهای ترافیکی :

 • خشک شدن سریع رنگ ترافیک
 • مقاومت سایشی بالای رنگ ترافیکی
 • مقاومت جوی بالا در رنگ ترافیکی  و استخری
 • چسبندگی بالای رنگ ترافیکی به آسفالت و بتن

انواع رنگ های ترافیکی :

۱- رنگ های ترافیکی  سرد :

۲- رنگ های ترافیکی گرم :

 1. رنگ ترافیکی هیدروکربنی گرم

کیفیت رنگ های ترافیکی :

بعضی از پارامترهای کیفی رنگ ترافیکی عبارتند از:

 • قدرت مواد فرار رنگ ترافیکی
 • میزان مواد فرار رنگ ترافیکی
 • قدرت پوشانندگی یک لیتر رنگ ترافیکی
 • رنگ بندی ظاهری یا فام رنگ ترافیکی
 • دانه بندی ذرات رنگ ترافیکی
 • قابلیت رقیق شدن با تینرتوصیه شده سازنده رنگ ترافیکی
 • قابلیت استفاده با رنگ پاش
 • زمان خشک شدن رنگ ترافیکی
 • سختی رنگ ترافیکی
 • چسبندگی رنگ ترافیکی
 • انعطاف پذیری رنگ ترافیکی
 • مقاومت در برابر آب رنگ ترافیکی
 • مقاومت در برابر سایش رنگ ترافیکی

رنگ‌های مورد استفاده در مقاصد ترافیکی

رنگ‌های ترافیکی مورد استفاده در مشخص کردن مسیرها و علائم زمینی عبارتند از لایه ای نازک از مواد ترکیب شده. این فصل به توضیح رنگ‌های ترافیکی محلول در آب و محلول در حلال خواهد پرداخت. مهره های صیقلی در حین استفاده به سطح رنگ اضافه می‌شوند  تا به هنگام شب باز تابندگی داشته باشند.

رنگ‌های ترافیکی :

نکاتی در مورد محوطه های پارکینگ

 با استفاده از نوع صحیح رنگ ترافیکی، نمای محوطه پارکینگ خود را  حرفه‌ای کنید. استفاده از ابزار صحیح از جمله استنسیل بتن و دستگاه خط کشی ، باعث می‌شود کار شما همان‌گونه که می‌خواهید حرفه‌ای و ماهرانه به نظر برسد.

شما می‌توانید تجربه مشتریان خود را با ایجاد پارکینگ‌هایی بهبود بخشید که محل‌های توقف در آن به وضوح مشخص شده‌اند. از ماشین محاسب رنگ ما استفاده کنید. می‌توانید هزینه رنگ را با پاسخ دادن به چند سؤال در مورد نیازهای خط کشی خود مشخص نمایید.

آنچه در مورد تمامی تجهیزات از اهمیت برخوردار است این است که نیازی به استخدام فردی ندارید که این کار را برای شما انجام دهد. شما می‌توانید این کار را خود انجام داده و به نتیجه‌ ای دست یابید که گویی کار توسط یک متخصص انجام شده است.

رنگ ترافیکی

دستورالعمل در مورد اینکه چه رنگی مورد استفاده قرار گیرد و نوع آن احتمالاً توسط دولت تعیین می‌گردند. سطحی را که در حال رنگ زدن آن هستید نیز در نظر بگیرید. زمان خشک شدن، مواد تشکیل دهنده سطح جاده و دوام، تمامی تدابیر لازم در ارتباط با انتخاب رنگ توسط شما هستند.

شما می‌توانید از میان رنگ‌های با پایه آب ، با پایه روغن و رنگ‌های خط کشی با درجه تجاری که در قوطی‌های اسپری به فروش می‌رسند، انتخاب کنید و هر یک از این محصولات از ویژگی‌هایی برخوردار است که با نیازهای شما تناسب خواهد داشت. انتخاب رنگی که در مقابل کم رنگ شدن مقاوم بوده و با دوام است باعث می‌شود محوطه پارکینگ شما از علامت گذاری وا‌ضحی برخوردار گردد و هدایت خودرو توسط مشتریان شما آسان‌تر صورت پذیرد.

مهره های شیشه ای به منظور بازتاب نور مورد استفاده قرار می‌گیرند. مهره های شیشه ای را با رنگ ترافیکی مخلوط کرده و در محوطه‌هایی مورد استفاده قرار دهید تا بدین ترتیب نیازهای خاص برای راهنمایی بیشتر مشتریان و سایر آمد و شد‌ها برآورده شوند.

رنگ جاده‌ای AK تولیدی ما، خطوطی واضح را با پرداختی ماندگار فراهم می‌دارد. رنگ را در درجه حرارت‌های ۶۰ یا بالاتر از آن که برای حداقل ۲۴ ساعت بارندگی وجود نداشته باشد ،مورد استفاده قرار دهید .

آماده سازی سطح برای رنگ ترافیکی

به یاد داشته باشید که سطح پارکینگ خود را آماده کنید تا پیوستگی یکپارچه و هموار رنگ تضمین گردد. ( بتون جدید باید برای حداقل ۳۰ روز قبل از رنگ زدن در معرض هوا استحکام یابد.)

تعمیر ترک‌ها برای رنگ ترافیکی

تعمیر ترک‌ها گامی ضروری در آماده سازی سطح است. برای سطح آسفالت، با استفاده از برس استیل یا ماشین تمیز کننده شکاف‌ها ، ترک‌ها را از مواد اضافی تمیز کنید.

استفاده از رنگ ترافیکی بر روی سطوح دارای ترک و شکاف که تعمیر نشده باشند، از نمای حرفه‌ای محوطه پارکینگ شما خواهد کاست. شکاف‌ها صرفاً رو به وخامت می‌گذارند که به ریسک شما در قبال مشتری و بروز خسارت بیشتر به محوطه پارکینگ خواهد افزود.

پس از آماده سازی شکاف‌ها، آن‌ها را با مایع یا مواد داغ پر کننده شکاف اضافه کنید.

تمیز کردن آسفالت برای رنگ ترافیکی

لکه های روغن و گریس را برطرف سازید. این لکه‌ها روکار آسفالت را از بین برده و سطح پارکینگ را در معرض عناصر مختلف قرار می‌دهند.

ماده پاک کننده و برطرف کننده گریس AK Universal تولید ما ، در محیط زیست تجزیه پذیر بوده و مخرب آن نیست.

رو‌کاری برای رنگ ترافیکی

رو‌کاری گامی ساده و سریع است که عمر محوطه پارکینگ شما را افزایش می‌دهد. این مرحله قبل از استفاده از خطوط رنگ ترافیکی، آخرین مرحله محسوب می‌گردد.

آمادگی برای استفاده از رنگ ترافیکی

با استفاده از شابلون به صورت دستی خطوط را با غلتک مشخص نمایید. می‌توانید با صرف هزینه ای اندک بدهید لبه خطوط را صاف کنند. این کار وقت گیر‌تر و اجرای آن دشوار تر است.

یا می‌توانید یکی از دستگاه‌های خط کشی ما را مورد استفاده قرار دهید. قوطی‌های رنگ با سایز‌های مختلف متناسب با نیاز شما بر روی این دستگاه‌ها قابل نصب است.

پیشنهاد ما دستگاه‌هایی است که با اندازه محوطه شما و انواع پروژه‌هایی که در دست اقدام دارید همخوان باشند. این روش خط کشی، راهی ساده است و نیاز به فعالیت زیاد ندارد.

اطلاعات علمی رنگ ترافیکی :

رنگ ترافیکی تک جزئی  NF-431 که بر پایه نوعی رزین آکریلیک ترموپلاست توسط متخصصان شرکت رنگ آریا فرموله شده است با خواصی نظیر مقاومت بالای جوی، چسبندگی خوب روی زیر آببندهایی نظیر آسفالت و بتن ، مقاومت سایشی بالا، سرعت خشک شدن زیاد و سایر ویژگی ها، گزینه ای ایده آل برای علامت گذاری و رنگ آمیزی آسفالت و جداول است.

از موارد مهمی که باید برای تولید رنگ ترافیکی مد نظر داشت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

تنظیم ویسکوزیته و زمان خشک شدن با استفاده از مخلوط حلال های گوناگون که هر یک  نقش مهمی در این مورد در رنگ ترافیکی بازی می کنند.

تنظیم نسبت رزین فیلر به گونه ای مقاومت های لازم را برای رنگ ترافیکی حاصل کند.

تنظیم دانه  بندی و پوشش دهی رنگ و بسیاری موارد دیگر که رنگ های ترافیکی را منحصر بفرد میکند.

مکانیسم خشک شدن NF-431 تبخیر حلالی است. بدین مفهوم که پس از اجرا  ظرف مدت کوتاهی حلال موجود  در فیلم تر، که عمدتا شامل تولوئن و مخلوطی از حلال های کتونی است، از فیلم رنگ ترافیکی خارج شده و موجب تشکیل فیلم خشک می شود. گفتنی است که این نوع رنگ ترافیکی در هنگام خشک شدن هیچ واکنش شیمیایی انجام نداده و در فیلم آن پیوندهای عرضی تشکیل نمی شود.

شرکت رنگ آریا با کادری مجرب طراحی فرمولاسیون رنگ ترافیکی NF-431 را به گونه ای انجام داده تا رنگ ترافیکی خواصی مطلوب و منحصر به فردی داشته باشد.

دیدگاه ها بسته شده است