امروزه، انواع گوناگونی از روکش ها و آسترهای مخازن، مانند اپوکسی های دو بخشی و پلی یورتان ها در بازار یافت می شوند. این محصولات به تنهایی نمی توانند از مخزن محافظت کنند. عواملی از جمله آلودگی سطحی، کمبود مشخصه کافی سطح و کاربرد نادرست روکش، باعث خراب شدن و نابودی روکش می شوند. همچنین برای پوشش دادن این روکش ها با اسپری، باید از دستگاه های مجهز و ویژه اسپری رنگ استفاده نمود. تمام مرحله پوشش دهی باید توسط یک رنگزن حرفه ای که دارای گواهی و ضمانت کارخانه روکش است، انجام بگیرد. به این منظور رنگ اپوکسی آب آشامیدنی وارد بازار گردید.

پوشش دهی و رنگ اپوکسی آب آشامیدنی

با انتخاب روکش صنعتی مناسب مانند رنگ اپوکسی آب آشامیدنی ، در زمان و هزینه خود صرفه جویی کنید. محافظت کردن از مخازن کمی مشکل است. نه تنها قسمت خارجی آنها باید در محیط محافظت شود، بلکه داخل آنها هم باید برای مواد ذخیره شده و مواد محموله حفاظت شود. این مواد ذخیره شده می توانند مواد نفتی- شیمیایی، آب یا الکل باشند، و روکش مورد نظر باید ویژگی هایی داشته باشد که با این مواد ترکیب نشود. به همین خاطر، روکش ها و آسترهای مخازن باید پاکیزه باشند، نسبت به مواد شیمیایی و دمای بالا مقاوم باشند و بتوانند لایه های معیوب را پوشش بدهند. هزینه روکش مخزن تنها ۱۰% هزینه تعویض مخزن می باشد و با استفاده از روکش مناسب می توانید از هزینه های گزاف خلاص شوید. اگر می خواهید برای پروژه جدیدتان از روکش مخزن جدید استفاده کنید، یا روکش معیوب و قدیمی را عوض کنید، ما به شما کمک می کنیم. در این مقاله، ما مزایای روکش ها و آسترهای صنعتی مخازن را بازگو می کنیم و شما می توانید روکش متناسب با پروژتان را انتخاب نمایید.

انتخاب آستر مناسب برای مخزن

آستر مخزن باید با زیر لایه و مواد ذخیره مخزن متناسب باشد. این آسترها جلوی آلوده شدن مواد داخل مخزن را می گیرند و از زیر لایه مخزن، در برابر خوردگی، مواد شیمیایی و گرما محافظت می کنند. به همین دلیل از رنگ اپوکسی آب آشامیدنی استفاده می شود. برای پیدا کردن یک آستر مناسب، باید بتوانید به ۵ سوال زیر پاسخ دهید.
قبل از استفاده از آستر مخزن، لازم است که یک معاینه فنی انجام بگیرد تا نقص ها تشخیص داده شده و بر طرف شوند.
۱. ماده ذخیره داخل مخزن چیست؟ مواد شیمیایی، مواد غذایی، آب. هر ماده ای به آستر متفاوتی نیاز دارد.
۲. این ماده تا چه زمانی ذخیره می شود؟ روکش ها و آسترها می توانند طوری فرموله شوند تا به مدت طولانی تر از مواد مخزن محافظت کنند.
۳. آستر در معرض چه دمایی قرار می گیرد؟ هم دمای محیط و هم دمای مخزن باید محاسبه شود.
۴. تا چه زمانی روکش قابل استفاده نیست؟ روکش های متفاوت، کاربرد و زمان پخت متفاوتی دارند.
۵. ضوابط بومی آسترهای مخزن چه هستند؟ پوشش دهی مخزن باید با استانداردهای بومی مطابقت داشته باشد.

هدف استفاده شما از مخزن بر انتخاب آستر مناسب تأثیر می گذارد.
• آستر و روکش مخزن آبی: مخازن آب آشامیدنی، آب تصفیه نشده و فاضلاب، پر کاربردترین مخازن در انگلستان می باشند. در مخازن آب آشامیدنی، روکش و مخزن نباید آب را آلوده کنند و همچنین، روکش باید مخزن را در برابر خوردگی محافظت نماید. در انگلستان ضوابطی برای روکش های مخازن آب آشامیدنی وجود دارد. برای مخازن فاضلاب، روکش ها باید مقاومت شیمیایی بالایی داشته باشند و مانع شیوع آلودگی از داخل مخزن به محیط، مخصوصاً زیر زمین شوند.
• آستر و روکش مخزن محموله: در مخازن محموله، ماده داخل مخزن با هر پروژه جدیدی تغییر می کند. به همین خاطر، روکش انتخابی شما باید از مخزن در برابر محموله های آسیب رسان و فرساینده محافظت نماید و دارای محافظت و ضمانت تمام عمر باشد. این سیستم پوششی باید زمان گردش بین محموله ها را کاهش دهد و با یک تعویض سریع، مانع شیوع آلودگی گردد. مخازن محموله باید مقاومت شیمیایی بالایی داشته باشند تا مواد رایجی مانند نفت و روغن به آن آسیبی نرسانند.

سه نوع اصلی روکش مخازن

در انگلستان، بیشتر مخازن برای ذخیره سازی یا انتقال مواد شیمیایی مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. مخازن فولاد نرم از همه رایج ترند اما موادی مانند فایبر گلاس و بتن، روز به روز محبوب تر می شوند. پس بیایید انواع مخازن و آسترهای مورد نیاز را با هم بررسی کنیم. انتخاب آستر نامناسب می تواند منجر به نرم شدن، آلوده شدن و حتی نابودی روکش گردد.
روکش های اپوکسی
اپوکسی یک نوع روکش همه کاره با کاربرد های گوناگون می باشد. روکش های اپوکسی نا محلول، انتشار ترکیبات آلی فرار را کاهش می دهند و از مخزن در برابر دمای بالای محیط محافظت می کنند.
کاربردها: روکش مخازن آب آشامیدنی، روکش مخازن فولادی، روکش مخازن بتنی، روکش مخازن شیمیایی، روکش مخازن با دمای بالا، روکش مخازن محموله که حفاظت در برابر مواد شیمیایی، روغن، فاضلاب، دمای بالا و روغن خام خیلی مهم است.
نقاط ضعف: این روکش خیلی انعطاف پذیر نیست، آهسته می پزد و به دلیل نفوذ ناپذیر بودن، ممکن است با بخار آب داخل مخزن بسوزد.
روکش های پلی یورتان
روکش های پلی یورتان همانند اپوکسی ها بسیار پر کاربرد هستند و می توان انعطاف آنها را تنظیم کرد. این روکش ها هم می توانند نامحلول باشند.
کاربردها: روکش مخازن آبی، روکش مخازن فولادی، روکش مخازن بتنی و روکش مخازن شیمیایی.
نقاط ضعف: نسبت به بخار نفوذ ناپذیر است (ممکن است بسوزد)، و به رطوبت خیلی حساس است.

روکش پلی یورا
پلی یورا یک اسپری گرم است که روی مخازن را می پوشاند و می تواند طی چند ثانیه تا چند دقیقه خشک شود. زمان پخت این روکش از همه سایر موارد کوتاه تر است. این روکش انعطاف و قدرت کشسانی بسیار بالایی دارد و می توانند تحت دماهای شدید کاملاً کش بیاید. پلی یورا نامحلول است، ترکیبات آلی فرار ندارد، نسبت به رطوبت حساس نیست (بر عکس دو مورد قبلی)، طول عمر آن طولانی است و در برابر فرسایش و خوردگی مقاوم است.
کاربردها: روکش مخازن آبی (برای آب آشامیدنی نه، ولی برای فاضلاب بسیار مناسبند)، روکش مخازن فولادی، روکش مخازن بتنی، روکش مخازن شیمیایی.
نقاط ضعف: نسبت به بخار نفوذ ناپذیر هستند.

برای به حداقل رساندن مشکلات عملکرد طولانی مدت ، موارد زیر را توصیه می کنیم:
۱. تمام سطوح داخلی را با ۵ یا ۶ لایه اپوکسی نورد روکش کنید.
داخل مخزن کامپوزیت اپوکسی باید به طور مشابه با قسمت بیرونی یک پوسته عمل شود. حداقل سطح پوشش ۲۰ میل ، یعنی پنج یا شش لایه اپوکسی نورد را برای کلیه سطوح داخلی مخازن توصیه می کنیم. این مشابه پوششی است که به عنوان “روکش مانع” برای قسمت خارجی بدنه پیشنهاد می شود. بعد از اینکه غلتید ، اپوکسی را از بیرون برس بزنید تا هوای به دام افتاده به حداقل برسد. با استفاده از فیله ها و دادن همان ۵-۶ پالت اپوکسی به عنوان بقیه قسمت داخلی مخزن ، اختلافات افزایش یافته را به حداقل برسانید. هرگونه باز کردن مخزن ، از قبیل پر کردن ، دریچه ، بازرسی یا تمیز کردن آن باید زیاد باشد و همچنین ۵-۶ کاپ اپوکسی دریافت کند. توصیه می کنیم برای اتصال هرگونه سخت افزار به مخزن و یا در ساخت مخزن ، اتصال دهنده های اپوکسی در جای خود قرار گیرند (جزئیات اتصال باند سخت افزاری را در دفترچه راهنمای کاربر و راهنمای محصول WEST SYSTEM® مشاهده کنید.)
۲. از مخلوط اپوکسی کمی غنی از رزین / سفت کننده کننده استفاده کنید.
نسبت رزین / هاردنر با دقت اندازه گیری شده برای عملکرد هر اپوکسی مهم است. در کلیه پروژه ها ، با یک استثنا ، توصیه می کنیم اپوکسی را به نسبت هدف در محدوده قابل قبول خود توزیع و مخلوط کنید. ساختمان مخزن کامپوزیت اپوکسی از این قاعده مستثنی است. هنگام مخلوط کردن اپوکسی برای پوشش مخزن ، ما یک مخلوط بدون چربی / سخت کننده حاوی رزین را در محدوده بیرونی دامنه قابل قبول ، همانطور که در جدول ۱ نشان داده شده است ، توصیه می کنیم.
جدول ۱ – حداکثر نسبت غنی از رزین
این امر به این دلیل است که رزین بیش از حد در اپوکسی کمتر از سفت کننده اضافی بر روی خواص فیزیکی اپوکسی درمان شده اثر منفی می گذارد. هنگامی که سخت کننده اضافی در ماتریکس اپوکسی قرار دارد ، نمی تواند کاملاً با رزین واکنش نشان دهد و در مخلوط به حالت تعلیق در می آید. از آنجا که آمین ها (در سخت کننده ها) محلول در آب هستند ، می توانند به طور بالقوه از آب خارج شوند و باعث ایجاد خصوصیات بیگانه، آلودگی در مایع و تخلخل در فیلم اپوکسی و دیگر نقص های عملکرد شوند. حداکثر نسبت غنی از رزین که در جدول ۱ ذکر شده است در انتهای دامنه های قابل قبول برای اپوکسی اکسیدWEST SYSTEM® است. این نسبت ها را نباید از هدف دورتر کرد. این حداکثر نسبت غنی از رزین برای دستیابی به یک فیلم اپوکسی به درستی عمل کرده و به حداقل رساندن عصاره های خارج شده از اپوکسی مشخصات را برآورده می کند. در هنگام استفاده از ۳۰۰ ، ۳۰۱ یا ۳۰۳ پمپ های کوچک ، یکی از راه های بدست آوردن نسبت غنی از رزین / سخت کننده کننده در محدوده قابل قبول ، توزیع موارد زیر است:

ترکیب اپوکسی پمپ رزین پمپ هاردنر
۱۰۵ رزین + ۲۰۵ یا ۲۰۶ هاردنر ۶ ۵
۱۰۵ رزین + ۲۰۷ یا ۲۰۹ هاردنر ۷ ۶

۳. با استفاده از روش دو ظرف کاملاً مخلوط کنید.
توصیه می کنیم هنگام ساخت یا روکش مخزن کامپوزیت اپوکسی از روش مخلوط کردن دو ظرف استفاده کنید. مخلوط کردن کامل اپوکسی هنگامی که پمپ و سخت کننده در یک ظرف مخلوط می شوند سخت است. فیلمی از رزین یا سفت کننده به قسمت پایین یا سمت آن ظرف می چسبد و باعث می شود قسمت هایی از اجزا مخلوط نشده باقی می ماند. خیلی وقت ها مشاهده می شود که اپوکسی رنگی با هم مخلوط می شوند.
برای اطمینان از اختلاط کامل ، ابتدا رزین و سفت کننده را در یک ظرف ریخته و مخلوط کنید و با دقت ضلع ها و قسمت های پایین را خرد کنید. خراش دادن، راه حل است زیرا اکثر اجزای منفرد را درون مخلوط قرار می دهد. دوم، اپوکسی مخلوط را به یک ظرف مخلوط تمیز دیگر منتقل کنید. از یک مخلوط کن برای بار دوم هم زدن استفاده کنید. این انتقال باعث می شود هرگونه مواد مخلوط نشده چسبیده از بین برود و اختلاط اضافی اتصال کامل بین هر دو مؤلفه را تضمین می کند.
۴. بعد از عمل آمدن دردمای بالا
عمل آوری را با حداقل ۱۲۰ درجه فارنهایت به مدت ۴ تا ۸ ساعت انجام دهید (پس از اینکه اپوکسی در دمای اتاق عمل آمد و دیگر نمی توانید با بندانگشت های خود آن را فروببرید). می توانید از بخاری موقت یا بخاری تابشی برای اعمال درجه حرارت بالا بعد از عمل آمدن استفاده کنید. لامپ رشته ای یا هالوژن با ولتاژ بالا می تواند درجه حرارت را در یک مخزن کامپوزیت اپوکسی به اندازه کافی بالا ببرد تا کار را انجام شود. این اغلب تنها راه انجام مخزن کامپوزیت اپوکسی انتگرال است. با این حال ، مواظب خطر آتش سوزی باشید زیرا برخی از لامپ ها می توانند به اندازه کافی داغ شوند و باعث آتش سوزی اپوکسی یا احتمالاً اشتعال آن شوند.
۵. اپوکسی را کاملا با آب تمیز کنید.
شستشو با آب و یک پد محلول / ساینده ، مانند پد Scotch Brite 3 3M ، هرگونه آلودگی سطحی ، به ویژه هرگونه سرخ شدن آمین ممکن روی سطح را از بین میبرد. سرخ شدن آمین محلول در آب است و با آب شیر پاک می شود. عمل شست و شو سطح را به هم می زند تا به پاک شدن کمک کند. حلال ها به دلیل حلالیت در آب ، سرخی آمین را از بین نمی برند. بنابراین لاک نازکتر ، استون ، سرکه ، الکل و سایر حلالها را در انبار بگذارید و از آب استفاده کنید. بعد از تمیز کردن ، دوباره با آب بشویید و با حوله های کاغذی خشک کنید. امیدواریم از فلسفه استفاده از رنگ اپوکسی آب آشامیدنی آگاه شده باشید. با ما تماس بگیرید.

دیدگاه ها بسته شده است